супер зачервено дупе

  • 38 658
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Миша е на два месеца. Само на кърма сме.
А за калиев пермаганат какво ще кажете? Бледо розов разтвор и само на дупет?!? И това съм чувала, даже от лекари. А тази вечер мисля да й направя една промивка с тетра...

# 16
  • София
  • Мнения: 39 761
По-добре със смрадликата, отколкото с калиевия перманганат.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 259
Моята дъщеря беше почнала много често да се подсича и то до кръв въпреки че я миех веднага щом се наака изредихме всички по известни кремове нямаха ефект, педиатърката ни изписа тридерм верно че от него минаваше почти веднага обаче след ден два пак подсечена а и крема не се препоръчва за бебета няколко пъти само я намазах с него и ме достраша после почнах след всяка смяна на памперса да я мажа само със зехтин от тогава не се е подсичала да чукна на дърво

# 18
  • Мнения: 2 100
Може партидата памперси нещо да не е както трябва. Другото, което е...след като измиеш (винаги мий под чешмата, няма по добър начин, кърпичките са бош лаф работа  Naughty ), подсушаваш и мноооооого хубаво размазваш крема...Ако крема остане неразмазан много добре, дупето се подсича под самия крем и става много по зле. ПРи сина ми примерно крема трябва да е размазан дотолкова, че направо да е попил, да не си личи, че е мазан, иначе се подсича. Промивки с лайка също са добро решение. Оставяй дупето без памперс повечко време.
Но все пак е добре да се консултираш със специалист. Може пък и да се е развила някаква непоносимост към материята на памперса в последствие.  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 674
Промивки с лайка също са добро решение. Оставяй дупето без памперс повечко време.
Но все пак е добре да се консултираш със специалист.  Peace
а пробва ли да намажеш с дефламол.Ние така се оправяме/ама обилно мазане/

# 20
  • Мнения: 1 763
и мноооооого хубаво размазваш крема...Ако крема остане неразмазан много добре, дупето се подсича под самия крем и става много по зле. ПРи сина ми примерно крема трябва да е размазан дотолкова, че направо да е попил, да не си личи, че е мазан, иначе се подсича.

Това за пръв път го чувам. Аз мажа с Бочко, той по-трудно се размазва и направо го оставям почти неразмазан. Благодаря за съвета, вече  ще го размазвам добре да не вземе пак да се подсече моето дете.

# 21
  • Мнения: 1 483
на нас ни помогна дактакорт
и на нас,с три намазвания се оправихме.Иначе беше много зле дупето

# 22
  • Мнения: 568
Такъв проблем имахме след РД беше станало раничка.Нищо не помагаше и лекарката ми изписа крем ,който ми приготвиха в аптеката мина много бързо и не позволяваше такова зверско подсичане повече.

# 23
  • Мнения: 22 891
Заведе ли детето на доктор?
Той какво каза?
...не всяко червено дупе е подсечено.
Може зачервяването да се дължи на гъбична инфекция,
която се лекува с медикаменти...
Peace Това са поставяли и на съна ми като диагноза.Лекувах го с Пиоктанин.Може и да е алергия от памперса/помисли дали не сте с нов пакет,нищо че са от една и съща марка с предишните/

# 24
  • Мнения: 753
И аз съм за Бочко с две ръце Peace
Но това което описваш ми прилича на алергия, за това я заведи при педито да каже.Има много алергии към памперси.По-добре купи няколко на бройка на първо време и виж как ще е .

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз ползвам 2 крема. Пенатен и Бюбхен. Дъщеря ми е на 1г и 3м и не се е подсичала никога. Ако се позачерви малко мажа здраво и от двата крема при всяка смяна на памперса и вечер след баня преди лягане.  Peace

ПП: Изобщо не размазвам крема. Намазвам дебел слой и оставям така. И без това като се изпикае 2-3 пъти от крема няма и следа

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 21:57 от Miss Dior Cherie

# 26
  • Мнения: 2 100
и мноооооого хубаво размазваш крема...Ако крема остане неразмазан много добре, дупето се подсича под самия крем и става много по зле. ПРи сина ми примерно крема трябва да е размазан дотолкова, че направо да е попил, да не си личи, че е мазан, иначе се подсича.

Това за пръв път го чувам. Аз мажа с Бочко, той по-трудно се размазва и направо го оставям почти неразмазан. Благодаря за съвета, вече  ще го размазвам добре да не вземе пак да се подсече моето дете.

 Hug

# 27
  • Мнения: 40
 Аз също бих ти препоръчала да миете дупето с отвара от тетра. А ние ползваме крем за подсичане Pavloderm, който е македонски и съм много доволна. Малкият се беше подсякъл до кръв, но този крем го управи  Simple Smile

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Опитай Lansinoh - мазилото за разранени зърна. Малко е скъпичко, но помага и за такива случаи. С него веднъж оправихме цели мехури по дупето на малкия. Това кремче е за екстрени случаи.
Иначе класиката си е Нивея срещу подсичане. Това е най-силният крем за такива неща в момента и най-безотказно действа. Но трябва да мажеш още щом видиш леко да се зачерви. Веднага минава. На следващата смяна на пампата няма да има нищо червено.

# 29
  • Мнения: 522
Моята мишка на 5 месеца беше станала с такова дупе въпреки че никога не съм използвала мокри кърпи а направо на чешмата като се наака. След използване на разни мазила отвари и т.н. просто смених сапуна и всичко се оправи. Взех сапун на Чико.

Общи условия

Активация на акаунт