За женското приятелство - има ли такова нещо?

  • 3 119
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Сега се замислих, че най дългогодишното ми приятелство е 10 годишно. Такива от детството, които и до сега да са ми приятелки , нямам.

# 16
Съжалявам жените които нямат приятели.
това прозвуча мааалко грубо  Thinking не, нямам такива приятелки и то не от отдавна. Имах такива, които познавах от години, такива на които съм споделя всичко и те на мен, деля ли сме си всичко и т.н.... описаното в книгите и на края всички са ме предавали по един или друг начин, а от такива предателства най-много боли. Така че сори ама не вярвам !  Crossing Arms

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не нямам.
Имала съм много приятелства, но всяко едно си е свързано с определен период от живота ми - нямам "вечна" приятелка.

# 18
  • Мнения: 1 447
Имам две приятелки.Едната ми е от ученическите години,другата е от скоро.

# 19
  • Мнения: 342
Не знам защо, но като кажа "приятелка" в съзнанието ми изникват героините от сериала "Секса и града". Предполагам, че повечето от вас са го гледали - ето за такова приятелство говоря. Може би това са само филмови образи? Така ли е наистина в живота?
Какви точно постъпки на приятелката й дават това определение?

# 20
  • Мнения: 1 749
Аз досега съм попадала само на едно момиче,което мога да нарека приятелка.Бяхме 9ти клас.за съжаление се премести в друго училище и контактите ни първо се разредиха,после съвсем изчезнаха...Приятелка в истинския смисъл на думата май не съм имала...Имаше едно момиче,с което общувахме с години,но..се разделихме заради ..момче.Ужасно ревнуваше гаджето си от мен и правеше много грозни сцени.Най-накрая на мен ми писна.

# 21
  • Мнения: 17 546
Не знам защо, но като кажа "приятелка" в съзнанието ми изникват героините от сериала "Секса и града". Предполагам, че повечето от вас са го гледали - ето за такова приятелство говоря.
Какво му е по-различното на това приятелство от филма, от онова моето, 35 годишното, според теб? Кое за теб е по-приятелство? И аз като се събера с приятелките си говоря за парцалки и обуща (е, може да не са Армани и Маноло Бланик, но е пак за същото), за мъже и за какви ли не още женски лиготии.

# 22
  • Мнения: 2 448
Не знам защо, но като кажа "приятелка" в съзнанието ми изникват героините от сериала "Секса и града". Предполагам, че повечето от вас са го гледали - ето за такова приятелство говоря. Може би това са само филмови образи? Така ли е наистина в живота?
Какви точно постъпки на приятелката й дават това определение?


Кое те кара да мислиш, че това са само филмови образи?
Точно такива са типично женските приятелства. Не говоря за семейните, а за женските. Да си имаш приятелки да си се събирате по женски да си бъбрите за мъже, за парцалки, за всичко.
Може да не се събирам ежедневно с приятелките си, но по телефона или скайпа не пропускам ден да не се чуем.
И всяка една знае както се случва с другата. Това е.

# 23
  • Мнения: 720
Имам приятелки - 3 истински, плюс още една, но тя е роднина, та не зная брои ли се.
Приятелство за мен е да си искрен и да знаеш, че човекът срещу теб ще те изслуша без да те упрекне и няма да те предаде. Може да ти посочи грешките, но не и да те осъди.
С най-близките ми приятелки съм забелязала, че дори да не се виждаме дълъг период от време (независимо по какви причини), като се видим нещата са такив, сякаш никога не сме се разделяли.
Предавана съм от "приятелки", правя разлика между двете.  Crazy

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 22:39 от P i p i l o t a

# 24
  • Мнения: 294

Приятелство е това да обичаш някого, въпреки различията му с твоя характер!
Поне аз така го чувствам. Моята приятелка е почти пълна моя противоположност, но тя ме успокоява, балансира ме и ми дава другата гледна точка!И това е проверено много в годините!Заедно пораснахме, заедно бяхме студентки, после работа и дори без да се наговаряме заедно си гледахме децата - тя второто, аз първото!
И въпреки, че сме цяла компания приятелки (нещо между Секса и града и Женени с деца) с нея сме си най-близки!Пожелавам ви такова приятелство!

# 25
  • Мнения: 1 554
имах,вече нямам Sick

# 26
  • Мнения: 2 448

Направо ти съчувствам. Губила съм приятелки и знам какво е.  Tired

# 27
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Има ,но не е препоръчително...

# 28
  • софия
  • Мнения: 3 382
Имам.Две с които споделям всичко,ходим си семейно на гости,заедно си гледаме децата,правим си змийско парти поне веднъж в месеца.Винаги когато ми потрябват са до мен,аз за тях също.Не се предаваме,но ако сме две,винаги правим дисекция на другата.Мен като ме няма,на мен ми правят дисекция.После си разказваме и се смеем.Загубих две ,които имах от училище.Миналата година ги намерих отново.Едната е във Франция,другата е в София.Сега и с тях седя по нощите в скайпа,да наваксаме изгубеното време.Някой каза,че независимо колко дълго не сте се виждали,разговорът тръгва веднага.Все едно не сте се разделяли......така е.

# 29
  • Мнения: 3 770
До преди година и половина и щях да кажа , че приятелството е да приемаш различния , да се допълвате , да се изслушвате , да не се виждате и чувате с месеци и пак да сте си най-близки на света и т.н.Само , че това беше преди година и половина ! Сега мисля , че приятел е този човек , който ще ти подаде ръка в най-трудния период от живота ти.Имах 4 приятелки - най-близката от 20 години , две от 13-14 години и последната от 8-9.Правила съм всичко за тях , била съм винаги на разположение , помагала съм и т.н. , всичко за което се сетите! В момента съм по-близка с хора от форума , отколкото с тях.Преди година и половина прекарах три месеца в болница.Разминах се на косъм със смъртта.Бях с постоянен придружител в стаята.Познайте колко от милите ми приятелки дойдоха ? Нито една ! Всичките бяха заети и имаха работа ! Не можеха дори 5 дена отпуска да си пуснат ! При мен дойдоха хора , за които и не съм си помисляла , че ще ми протегнат ръка !Жени , на които не съм помогнала с нищо ! И все пак те бяха по-загрижени и всеотдайни от приятелките ми !
Това е най-трудният момент в живота ми и чрез него определих кои са ми приятели.Вече нямам такива ! Или поне досегашните не са !
Във всеки случай на никой не бих пожелала преживяното от мен , за да разбере що за хора са приятелите му !

Общи условия

Активация на акаунт