До Виена с кола и с деца

  • 35 843
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
А има ли апартаменти от този тип (около 40-50 м2), които са в близост до центъра? Какви са тези винетки за колите?
Има страшно много апартаменти,особено в центъра под цената на хубава хотелска стая можеш да си намериш страхотни апартаменти,обзаведени съвременно,с лаптоп,плазма,напълно оборудвана кухня и т.н.На мен този вариант ми допада повече.Виж в темите за Виена,дамите са постнали много такива сайтове,и то изпробвани от тях.Аз също намерих чрез такъв сайт,и то 4 апартамента в една сграда за по 60 евро всеки.Но е до Шонбрун.

Ами при нас има промяна на плановете - родителите и сестра ми също изявиха желание да дойдат, за да си направим обща ваканция  Grinning
Така че, със сигурност ще ни трябват поне 2 апартамента, да не кажа и три. Ако някой е попадал на нещо подобно, което да е удобно разположено спрямо центъра, или поне до удобен транспорт, с който да не се пътува твърде дълго, ще съм му много задължена, ако сподели.

# 16
  • Мнения: X


Ами при нас има промяна на плановете - родителите и сестра ми също изявиха желание да дойдат, за да си направим обща ваканция  Grinning
Така че, със сигурност ще ни трябват поне 2 апартамента, да не кажа и три. Ако някой е попадал на нещо подобно, което да е удобно разположено спрямо центъра, или поне до удобен транспорт, с който да не се пътува твърде дълго, ще съм му много задължена, ако сподели.

http://www.unterkunft-wien.at/Lang/Eng/Pages/Home.html
Ние ще бъдем в апартаменти 2;4;5;6/ №5 и 6 ги няма в сайта ,но са същите като 2 и 4,но на др. етажи./За теб специално ти предлагам №1,защото ще ви побере цялата рода/че и ще ви остане за още Joy/,в него ще ви е удобно,защото има две отд. бани и две тоалетни,голям хол,в който можете да се събирате всички на вечеря.Ние смятахме да сме в него две семейства.За съжаление  го изпуснахме на косъм.И излиза най-изгодно за много хора.Намира се до Шонбрун,съвсем близо е до спирка на метро,т.е. практически се стига до навсякъде.

http://www.apartment.at/index.php3/eng/arten/gruppen

Ето тук можеш да избираш различни предложения,имаше много добри попадения,но пак се оказаха заети за нашите дати.
Успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 724
Хубава тема, и ние догодина, живот и здраве, ще пътуваме с по-големите деца на ски, та ще следя.Идеята едобраи за разходка през май- юни...

# 18
  • Мнения: 223
Много интересна тема! И ние имаме намерение да предприемем такова пътуване, така, че ще следя! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 937
Включвам се, за да добавя още едно възможно място за нощувка по маршрута, препоръчано тук във форума и проверено от пътуването ни до Италия по Нова година. Намира се на около 20 км от словенската граница, резервация можете да направите по телефона.
И ние ще пътуваме към Австрия в началото на април, но крайната ни цел е малко градче в Каринтия.

# 20
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
В неделя се завърнах от Австрия, пътувахме с кола, ако някой се интересува от нещо конкретно може да ме пита, вече за 6-7 път минах по този маршрут.

# 21
  • Мнения: 1 893
gadamer, интересува ме как са пътищата при зимни условия.

# 22
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
gadamer, интересува ме как са пътищата при зимни условия.

пътищата са идеални, не само по магистралата. На връщане пътувахме в страхотна снежна виелица, която преминаваше в пелена от дъжд, но нямаше проблеми. Даже ходихме и до Германия през Алпите, пътят беше чудесен, много добре почистен. Ние минахме по пътя Инсбрук, Залцбург, Виена, Будапеща, Белград, София. Има и друг път, през Загреб и през Алпите, но в снежната буря предпочетохме да минем по магистралата, за по-бързо придвижване.

# 23
  • Мнения: 1 893
Много ти благодаря  bouquet

# 24
  • Мнения: 222
Нашата екскурзия "До Виена с кола и с деца" започна днес!  Simple Smile
Тръгнахме в 4 часа от София и в момента от около 2 часа вече сме се настанили в Загреб, във Вила Мария, както беше по план.
Та - прясна информация: Не ни искаха акт за раждане на децата, зелената карта вече не се заверява на ГКПП /от около година/, на вход на Градина само поискаха да я видят заедно с международните ни паспорти, не са ни търсили лепенка БГ, макар че за всеки случай направихме опит да си купим от бензиностанция - но така или иначе не намерихме.
На границата нямаше никакви коли, не са ни проверявали въобще, само питаха закъде сме тръгнали. Лаптопът нямало нужда да се декларира казаха.
Обменихме динари в първата банка в Сръбско отляво /денонощни са/, точно преди нея има паркинг за коли и безплатна тоалетна. Бях чела в един форум, че пред банката вдясно ако се спре - директно те глобявят и наистина имаше знак за забрана на спирането.
Път
Вторият участък по пътя към Хърватско струваше 340 динара. ят до Ниш е с ограничения на скоростта, които варират от 50, 60 до 80 км в час. Тесен е, но няма дупки. След Ниш се взима билет за путарината, а се заплаща като свърши участъка от магистралата в р-на на Белград. Цената за лека кола е 730 динара и жената на гишето с надежда пита: Сигурно немате 30?, за да съжали, че не може да върне ресто 20 динара  Wink, като сме дали 750.
Заредихме дизел на ОМВ, по-евтин е с 10 стотинки /груба сметка/ от българския. ОМВ има няколко - 1 преди Белград и 2 - след.

Влизането в Хърватско беше свързано с изчакване на 4-5 коли пред нас, сравнително бързо мина и пак по същия начин - само проверка на паспорти, без зелена карта.
И се качихме на магистралата, която тъй като не съм пътувала с кола по европейски пътища досега, направо ме очарова /какво ли ще бъде в Австрия?  Wink/.
Качествен асфалт, електронни информационни табла, шумозаглушителни стени, когато в близост до магистралата има къщурка, подравнена тревица до магистралата, места за почивка "отморища" - предварително обозначени с поне 3 информативни табели какво може да се намери там - паркинг само ли, тоалетна, кафе ли, хапване ли, нощувка ли, детска площадка ли... В един участък имаше някакви преградки, които да пречат на светлините от насрещното да заслепяват нощем.
По същия начин в началото на магистралата се взима билет и се плаща накрая. Понеже не обменихме куни ни излезе 18 евро, иначе - 105 куни.
Освен че е хубав пътя, не беше натоварен и ограничението на скоростта е 130 км/ч. В Сърбия най-много се вдига 120 км/ч. Не сме имали среща с полицаи дотук, но и сме спазвали ограниченията с малки изключения при наличието на пилотна кола отпред  Wink.
Децата добре понесоха пътуването, преспаха малко докато беше тъмно - това ни беше и идеята за ранното тръгване и правихме 2 почивки на ОМВ в Сърбия и 1 в Хърватско.
Сега след като отдъхнем ще разгледаме малко Загреб и утре потегляме през Словения за Виена!



Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 08:18 от benche

# 25
  • Мнения: 1 893
Приятно пътуване ви желая и все така изчерпателно инфо   bouquet
Колко са ви големи децата?

# 26
  • Мнения: 222
Благодаря за пожеланията!  Simple Smile
Децата ни са 8-годишни /по 1 брой на семейство/.
Да добавя още за пътуването - след Сърбия се изискват къси светлини нон-стоп, а навсякъде - колани отпред и отзад, за деца до 150 см са задължителни столчета за кола.
За Сърбия - резервни лампи за светлини, бушони, освен по подразбиране за всички държави - изрядна аптечка, триъгълник, жилетки, резервна гума, пожарогасител. Някъде четохме, че трябва и големия талон на колата, така че и него сме взели.

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 08:32 от benche

# 27
  • Мнения: 404
Лек път и благодаря за изчерпателната информация! 

# 28
  • Мнения: 222
Продължавам с кратка информация, защото сме гроги от обикаляне във Виена.

Магистралата от Загреб до границата струваше 6 евро, така че общо 24 евро за цялата Хърватска. Интересно, че на нашите приятели първата отсечка е струвала 15 евро, а на нас - 18. Дали ни минаха, защото и не дочакахме квитанция или пък има различни тарифи за джип и лека кола?  newsm78 Ще разберем на връщане.

В Словения няма винетка за по-малко от половин година и цената й е 35 евро. На първата бензиностанция при влизането в Словения си я купихме, заедно с австрийската, която беше 7-8 евро някъде.

Между Словения и Австрия няма никакъв граничен контрол, гишетата са празни и просто се преминава.
В Австрия магистралата ме разочарова за разлика от Хърватско - поне в началото имаше неравности и се получаваха вибрации - не е кой знае какво, но все пак очаквах повече. В един момент става четирилентова с 5-та аварийна. Карат бързичко австрийците и гостите им  Wink, нарушават забраната от 130 км/ч, но има и доста камери там - ние сме си карали по правилата.
Дизелът на магистралата в Шел беше 1.04 евро, а по съвет от форума заредихме в някакво случайно съседно на магистралата градче, където беше 0,97 евро /случи се да попаднем на ОМВ/, но все пак по-скъпо от Хърватско, че и от Словения.

Пристигнахме благодарение на навигацията бързичко на адреса на апартаментите, където собственичката ни чакаше според уговорката в определения час - показа ни всичко - направо останахме възхитени, получихме ключове и същинската ни ваканция започна! Тежко и горко на краката ни, блазе на сетивата ни!  Wink

# 29
  • Мнения: 222
Върнахме се в неделя, като удължихме малко маршрута си и минахме през Любляна - да видим и още една столица.

За Виена може много да се разказва и разбира се времето не стигна, но има толкова теми за това, че е добре да не се повтарям - видяхме града от високо от катедралата Св. Стефан и от Дунавската кула, разходихме се пеша по ринга /не по целия обаче/, влязохме в Шонбрун /най-изгодни се оказаха семейни билети по 33 евро за 2-ма възрастни и до 3 деца, като едното дете мина към първото семейство, а другото плати 2 билета за възрастни за общо 30 евро - включваше обиколка отвътре с аудиогид, Кронпринцгартен /където не ни стигна времето да отидем/, лабиринта, гледка от терасата на Глориете/, и още: ходихме в Зоопарка, сградата на ООН, природонаучния музей, къщата на пеперудите, къщата на Хундертвасер и разбира се Пратера.

Та минавам към баналните, но практически подробности. Wink
Апартаментите са страхотно решение за престоя там - направо не мога да изредя всичко, което беше на наше разположение в една уютна и луксозна обстановка - освен електроуредите с консумативите им имаше абсолютните му дреболии, които евентуално биха  потрябвали в 1 апартамент - аптечка, картофобелачка, уред за готвене на ориз, миксер, пликчета за лед, клечки за уши, тампони за грим, 5 допълнителни комплекта кърпи за баня, опаковъчна хартия за сандвичи, друга за подаръци..., тиксо, лейка за поливане на цветята на терасата, жената ни беше оставила и свежи цветя във вазичка, шоколадови вкуснотийки, абе няма да ми стигне цяла страница да изброя всичко. Най-вече от полза ми бяха пералнята, миялната, микровълновата, хладилника, ютията, кафемашината за неспресо, телевизорът с 2 списания за програмата,  и оставените карти и брошури за Виена. За децата имаше игри - домино, монополи, плюшени играчки, карти.

Апартаментът в Загреб беше на същата, да не кажа и по-висока цена от виенския, обаче въобще не може да се сравнява с него - супер мизерен ми се видя на връщане.

За магистралите - най-добре да си обмените куни за Хърватско, защото изглежда на отиване са ни взели повечко в евро - няма разлика за кола и джип - за същата отсечка на връщане платихме 105 куни и на таблото се изписа равностойност 14,33 евро, ако се плаща в евро слагат и някакъв процент за обмяната, но в никакъв случай сумата не е 18 евро, колкото ни взеха на отиване без квитанция. Това е за голямата магистрала след Загреб, а като влязохме от Любляна на връщане до Загреб платихме не помня колко в куни, но с равностойност на таблото в евро 0,69.

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 22:55 от benche

Общи условия

Активация на акаунт