Имате ли домашна помощница?

  • 5 946
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 575
Имам жена, която ми помага в домакинството от както имам домакинство... Т.е. от както със съпруга ми, тогава още гаджета, решихме да живеем сами. През домът ми са минали 3 жени, като от всичките съм била доволна, вършели са работата си перфектно, просто стечения на обстоятелствата ни разделяха. За моя огромна радост 3-тата още си е при мен. Страхотна жена, много съм доволна от начина й на работа, от отношението й, мога да кажа , че сме приятелки. Тя не се свени да ме скастри, ако види, че при пране съм унищожила някоя дреха или да ми даде съвет за нещо. Аз още от самото начало и казах на какво държа и от тогава не сме имали никакъв проблем, вече 2 години.
И аз като вас в началото много се хвърлях да приведа всичко в ред преди да дойде, и малко се губеше смисълът от упражнението, сега си оставям нещата така както са, но в моето семейство е недопустимо да не си вдигнем масата след хранене или да оставяме кочина.
"Лея Мими", както я нарича дъщеря ми, идва веднъж седмично и прави основно почистване на целият дом, прахосмукачки, парцали, прах,веднъж на няколко месеца мие прозорци, всеки път глади (това е единственото което й оставям изцяло на нея, денят преди да дойде се пускат по 4-5 перални Sad ).През седмицата аз пускам една две прахосмукачки и няколко миални.Иначе като дойде първо пием кафе, бъбрим си ... въобще приятно ми е като идва. Имам й пълно доверие.

# 16
  • Мнения: 2 556
Според мен единствения начин в днешно време една жена да има деца и в същото време да работи много е да има и помощ в домакинството. Аз си го върша сама, апартамента ни е малък и се справям, но по някое време ще се местим и първата работа ще ми е да си намеря подходяща жена, която би поела чистенето. Нямам никакви притеснения - сигурна съм, че ще чисти по-добре от мен. Въобще за какво работим, ако трябва вечер да подхващаме и втора смяна с пархосмукачки и препарати. Ако е малко жилището - ОК, чисти се лесно и бързо, но голямо - човек просто трябва да седи да си чисти по цял ден, което не е добър вариант. Говоря за случаите, в които жената работи, ако си е вкъщи, а и обича да чисти (чувала съм, че има и такива жени), тогава спокойно ще може да се справя сама.

# 17
  • Мнения: 6 039
Имам да, от 5 години не съм я сменяла. Идва всеки делничен ден. Грижи се за всичко. Не съм гладила дреха нито един път през тези години. Без нея съм загубена. Аз прекарвам само нощите у дома. Работя много и често се прибирам  след 23часа, излизам около 9 сутринта. Апартаментът ни не е никак малък, и ако трябва да се грижа аз за него, това просто ще трябва да  се превърне в професия.

# 18
  • Мнения: 3 461
Имам, само че домашен помощник. Идва 3 пъти седмично по 4 часа.

# 19
  • Мнения: 1 737
Имам, идва веднъж седмично, понякога 2 пъти - когато на нея и е удобно, защото отделно работи държавна работа на смени.
Златна ми е тя, направо вълшебница!!! Като се прибера след нея, се размазвам!
Ако се засечем си лафим с часове, но това е рядко, защото чисти докато съм на работа.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Имам, само че домашен помощник. Идва 3 пъти седмично по 4 часа.
Чак ти завидях,уф какви мисли ми се въртят из главата Crazy

# 21
  • Мнения: 12 665
А съм чувала за такива от рода - стават и не си вдигат масата - "Тя, чистачката нали ще идва?"
А не е хубаво така, нали?

Излиза, че ти се напрягаш от идването й. Поуспокой се, все пак тя трябва да върши нещо.

# 22
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
нямам,всичко си върша сама.не че не ми се иска,но не мога да си позволя такава.

# 23
  • Мнения: 196
Нямам,но не бих отказала такава.Ако можех да си го позволя естествено!   Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
За отношенията идело реч Laughing Ми не разбрах...
Да, имам домашна помощница. Отношенията ни са прекрасни. Идва веднъж в седмицата. Не ми стига, но толкова мога да си позволя. Всъщност, излъгах, мога да си позволя и повече, но сякаш на ми се дават повече пари Rolling Eyes Чисти жената....определено не така, както аз бих си изчистила, обаче не ми пука, нали не се моря аз. Глади също. С перални, миялни, сушилни и т.н. се занимавам само аз, тя чисти под, бани, тоалетни, прах. Плащам 30 лв. на идване. Отнема й 4-5 часа, в зависимост от количеството дрехи за гладене. Лятото повече, защото тогава мие и тераса и прозорци, сега само вътре. Виждам, че някои неща се претупват, не нарочно, просто за нея това е чисто, за мене е замазано, ама толкова си може жената. По-важното за мене е , че й имам пълно доверие и я оставям сама вкъщи, без да ми мине през ум, че няма да си намеря бижутата после. За това спокойствие мога да преживея някое недоизчистено петно на фурната или пропусната лавичка на огледалото в банята Peace Дано още дълго да сме с нея, много я харесвам.

# 25
  • Мнения: 2 388
Само лятото идва една жена веднъж седмично, която почиства, защото аз съм много заета да ходя на плаж. Sunglasses
Постоянна нямам, защото не ми е нужна.
25 лв на идване и плащаме. Прозорците отделно.
Имам и доверие, защото ми е препоръчана от приятелки, които отдавна ползват услугите и.
В момента, в който влезе вкъщи, аз се изнасям навън, за да не и преча.

# 26
  • Мнения: 2 759
                       Не. Психически не мога да си позволя, а и не ми се дават пари, честно  Crossing Arms. Аз полудявам само като видя, че съм си простряла прането, а някой ми е преместил дреха (простираме общо доста хора). Има кой да ми простира дрехите, но ми е трудно да гледам как щипките не са на местата, на които според мен трябва. И изобщо: за всяко нещо, което не съм пипнала аз, а някой външен просто полудявам. Ужасна съм, знам, но за момента това е положението. Обичам да си правя всичко сама  Blush. А ако ми счупи чашка или нещо, просто вадя ножа. И не че правя нещата много добре, дори не се разбирам защо така реагирам, но е факт. Отделно да запитам: в началото учехте ли домашните си помощнижи как точно искате да правят всичко? Имали ли са някакви гафове и как ги преживяхте?

                      П.П. Понякога отчаяно ми се иска да имам домашна помощница, особено като започна 16 часови работни дни, 6 дневна работна седмица, но просто не мога  Tired.

# 27
  • Мнения: 12 665
                       Отделно да запитам: в началото учехте ли домашните си помощнижи как точно искате да правят всичко? Имали ли са някакви гафове и как ги преживяхте?
                      П.П. Понякога отчаяно ми се иска да имам домашна помощница, особено като започна 16 часови работни дни, 6 дневна работна седмица, но просто не мога  Tired.

Не бих казала учене - по-скоро нагаждане. Тя постави свои изисквания, аз мои. Тя отстъпи от някои, аз - също.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Ангел, работиш по 16 часа 6 дни в седмицата и си въртиш домакинството сама #Crazy И кому е нужен чак такъв героизъм ooooh! Не те разбирам, честно.

# 29
  • Враца
  • Мнения: 173
Да, имам. Точно домашна помощница, не бих я нарекла чистачка Naughty От близо 3 години е с мен. Имам и пълно доверие   Peace В задълженията не и влиза само прането, гладенето и прозорците (за тях си има друг човек) Идва два пъти седмично за по колкото си иска (не по малко от 2 часа)
Има издънки, да. Съсипа ми един тефлонов тиган и счупи пръчката на едната щора  Tired Замълчах си. Това беше. Мисля си е взела забележка, от тогава (това беше в самото начало) нямам проблеми с нея Peace
Когато се засечем в къщи остава да си поиграе и с детето, за мен и това е помощ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт