Грозни разширени вени

  • 8 801
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
Е, хайде и аз да се запиша в отбора Confused.

Появиха ми се с втората бременност, не можех нищо да обуя, ходех само с едни чехли. Ужасно беше. Отидох на съдов хирург в 3-та градска - доценти, други лекари... Направо пътека направих до там. Изпих сума ти хапченца (хомеопатични) и мазила и нищо. При мен също е наследствено. Мама се оперира преди 9години, в МА Плевен. Само, че както я предупредиха ще и се появят на другият крак - е , наистина започнаха да се появяват Confused.
От няколко дена насам започнаха много да ме болят, моите са външни (виждат се), а както знам тези които са вътрешни те били болезнени, аз не би трябвало да имам болка. Но кой знае...

Ще взема да се свържа и аз с този доктор и да се консултирам и с него.

Mamadani, той само на частно ли преглежда и оперира? Или и по здравна каса може?
Защо избра този метод за лечението им - лазерна аблация, а не  стрипинг?
Какво ти каза - има ли опасност да ти се появят отново?
Твоите къде бяха - на прасеца или при глезените?
Колко време се чака ред за операцията?
Може ли да ходиш на море и да се излагаш на слънце?
Може ли да ми дадеш на ЛС тел. на д-р Гиров?

Мерси, че споделяш с нас  bouquet

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 15:11 от Jujka

# 16
  • Мнения: 123

Преди 2 години се подложих на операция за разсширени вени на десния крак. Не е болезнено. По време на операцията бях в съзнание, т.к. упойката беше само на крака, който оперираха. След 24 ч. станах от леглото. На 3 ден ме изписаха от болницата. Възстанових се напълно след около месец.
Сега ми предстои операция и на другия крак. Не ме е страх, защото знам какво ме чака.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 271

Преди 2 години се подложих на операция за разсширени вени на десния крак. Не е болезнено. По време на операцията бях в съзнание, т.к. упойката беше само на крака, който оперираха. След 24 ч. станах от леглото. На 3 ден ме изписаха от болницата. Възстанових се напълно след около месец.
Сега ми предстои операция и на другия крак. Не ме е страх, защото знам какво ме чака.

Къде си я прави?
При кой лекар?
Колко пари ти струваше?

# 18
  • Мнения: 123
Премахването беше оперативно, т.к. имах образувани тромби. Болка няма. Разрезите почти не личат вече - те са 6 по 2-3 см всеки.
Операцията я правих в Русе. За щастие попаднах на много добър екип от лекари. На есен ще оправям и другия крак. Разликата я правя сега - преди операцията и след.
Успех на всички! Не е страшно!

# 19
  • Мнения: 1 267
Радвам се за всички, при които операцията е минала успешно.
Както казах и аз ще се подложа на лазерна такава.
Невена, при теб не е била лазерна, пишеш за разрези, или?
Познат на моя приятелка се е подложил на лазаерна операция не знма обаче къде точно,
ще се поинтересувам.
Оперцията се поемала от ЗК, той заплатил 400 лв само за престоя в болницата.
Върти ми се Токуда, но не съм сигурна.
Освен лазерното атрофиране на болните вени, са му направили капсулиране на тези, които са тръгнали към разширяване.

# 20
Здравей! На мен ми престои операция на 09.03.при доц.Гиров във ВМА, би ли ми казала болезнена ли е , колко е престоя в болница,с каква упойка е. Какъв е въстановителният период?

# 21
  • Мнения: 2 475
Уф, никак не ми се стига до операция. Просто имам други две болезнени операции и не ми се ще пак да ме режат, не ми се минава отново през възстановителен период  Confused, така че и аз се замислям за лазерна операция.
Добър специалист във Варна?

# 22
Никакви мазила не помагат при разширени вени, ползвала съм какво ли не и ефекта е 0. Консултирай се с добър съдов хигург, сега вече има различни методи за лечение на разширени вени. Успех.
И аз съм на мнение ,че мазилата са хвърляне пари на вятъра.След като родих,се мазах с какво ли не ,но с времето ставаше все по- зле.Пила съм и какво ли не.Миналата година ми предписаха Phlebodia по 1 таблетка на ден и за първа година изкарах лятото спокойно.Още първата седмица след като започнах да пия Phlebodia изчезнаха болките,туптенето и тежестта в крак.Вземах го 3 месеца на пролет  и не се появи и оток със затопляне на времето.Просто е супер хапче!

# 23
  • Мнения: 636
Успех и късмет на  IVateo. В добри ръце си избала да бъдеш.

# 24
  • Мнения: 109
Това лазерно лечение поема ли се от здравната каса ?
Аз също съм предразположена към разширени вени - наследствено.

# 25
  • Мнения: 1 101
ето малко нагледна информация предоставена ни от Доц.В Княжев в другата тема

# 26
Поздрави на всички от форума

Нека да ви разкажа личния си опит относно разширените вени.
От малка имам разширени вени и няколко на левия ми крак ме притесняваха много, дори комплексираха. Вече съм на 24 год и реших края на миналата година да се оперирам, след като разбрах, че вече има модерни начини за решаване на този проблем.
 
През декември след няколко консултации с Доц. Княжев, се реших на операция. Постъпих с окръжна болница "Св. Анна" в гр. Варна  с лекуващ лекар Доц. Княжев. Нека да отбележа, че това беше първият ми престой в болница и първата операция. Естествено го преживях много емоционално, но като цяло екипа на доцента и самият той ми помогнаха много, обясняваха ми всичко, което правят и всичко, което ми предстои.
Операцията беше лазерна и безкръвна. Едва ли мога да ви обясня какво точно представлява, но затова пък мога да ви разкажа за ефекта от нея. В момента- 6 месеца след операцията,  разширените ми вени ги няма, чувствам се комфортно и добре. Имам малки белези от шевовете, които обаче поизчезват и се скриват (имах общо 5 шева- 2 долу до глезена и 3 малко под коляното - това са местата, където е влизал лазера).

Препоръчвам този вид операция и лечение при доц. Княжев

Доц. Княжев,
Още веднъж ви благодаря от сърце за положените усилия, добрите резултати и търпение !  Simple Smile

Ако имате въпроси или мога да помогна с нещо, съм насреща

Поздрави,
Грациела
 

# 27
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Аз си записах час за преглед при доц. Княжев за 27-ми Юни. като се върна ще докладвам. След двете бремености имам една много грозна вена, коята е по протежение на целия ми десен крак. При мен явно факторите са и наследственост. Доцента ще каже какво да предприема.
За сега само си правя студени душчета и повече движение с децата, но то това е неизбежно просто.

Общи условия

Активация на акаунт