Да живееш със свекърва и малко бебе?!

  • 11 631
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 42
къде от личен опит ,къде от размисли съм стигнала до това и ще споделя с теб.Зная че сме принудени да живеем със свеки,но има и мъж до теб.до теб зада те глези ,защитава и естествено чат-пат кара Naughty
в предвид че си пред раждане ти вече имаш онази майчина ревност,която у свекито се е превърнала в ''нашият дразнител''всепак жени сме
немисля че трябва да си ходиш,защото ше трябва да се върнеш-а какво ще започне после,онази ще натяква винаги. щом твойта свекърва си бъбри с мъжът ти скришом.
след като родиш,ще имаш пак период в който няма да е понасяш и пак ще ти се иска да си отидеш.
а няма да ти е и добре при мама защото все пак на теб ти се иска да си с мъжа ти,пак терзания и повярвай ще има и нападки,този път ти ще търсиш повод да обвиняваш хората които те ОБИчАТ във вина,а именно човекът МАЙКА при който си се опитала да избягаш от вечните ти проблеми.
пожелавам ти да си създадете ваш самостоятелен дом за чията брава имате само вие ключ.

# 106
  • Мнения: 121
ами живеем,живеем.Ние/бебо,аз и тати/ сме в едната стая,тя в другата с нейната майка/бабата на мъжа ми/,а спи в третата.Готвим общо,ток,вода,сметки общо плащаме-който има пари WinkТеснотия,кво да се прави,за сега така,след време ще видим уж планове за жилище правим с мъжо...ама до тогава кой знае колко време ще мине,сигурно малкия вече няма да е толкова малък Wink.СТРАШНО Е.Няма грам спокойствие-катостане тя и цялата къща трябва да става/ходи насам натам,блъскат се врати.../,никой не те пита спал ли си,не си ли,после ,,ми вие спахте...''а дали наистина спим?Малкия заспива чак сутрин към 7-7.30...Мечтая си за самостоятелно жилищеее smile3514

# 107
  • Мнения: 3
Да,аз живея със свекърва си, но наистина мога само да се похваля със нея. Имам страхотна свекърва, много ми помага и много я обичам.Благодарна съм и за всичко. Осъзнавом, че такива като нея са на изчезване!

# 108
  • Мнения: 26
И ние с мъжът ми ( все още не сме подписали) също за около 6 / 7 месеца живяхме у тях. Бяхме и добре и не. Аз обичам да си поспивам събота и неделя, но нямаше тази възможност. Свекито е тихичка по принцип и гледа да не вдига шум жената ама все пак си се усеща като вече има събуден човек. Много е неприятно, но си бях наясно, че аз там с гост. И много се радвам, че вече мога да говоря в минало време за това. Вече сме си в наш дом (за който имаме ключ само той и аз). Щастието да си переш, да си готвиш и да се разкарваш по бельо е е неповторимо. А за щастие не сме мислили да ставаме трима докато сме живели там, щеше да е страшно #Crazy.
Аз съм от хората които мразят да им местят нещата и да им чистят, просто полудявам. Радвам се, че и мъжът ми ме подкрепя и застава до мен  Heart Eyes
Сега вече сме почти готови за  preggo ,остава ни само да си спретнем една скромна сватба  newsm03

П.П. Аз искренно ти препоръчвам да си заживеете сами. Ще е трудно, но ще е и сладко. Ние ще изплащаме заем, но това не ни тревожи чак толкова много. По важното, е че се прибираме в нашата къща. Успех  и  дано скоро да намерите компромисно решение с мъжът ти. Peace
 

# 109
  • Мнения: 41
Zdraveite momicheta,zabravih da vi se pohvalq,4e ni ostaviha sami v ka6tata ve4e 2-ra sedmica,kato se rodi bebo samo 6te doidat da pomognat nqkoi druga sedmica i pak 6te ni ostavqt Simple Smile

# 110
  • Мнения: 172
polina87,това е чудесна новина, но аз не бих разчитала.Родили се бебчо и върнат ли се, забрави да си тръгнат. Ако го направят, кой ще ти дава акъл как да си гледаш детето?!

# 111
  • Мнения: 41
е не ме отчайвай де  newsm78

# 112
  • Мнения: 172
 Hug О, миличка не исках да те отчайвам, просто съм реалистка. Моля се при теб нещата да са по- различни Praynig

# 113
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Zdraveite momicheta,zabravih da vi se pohvalq,4e ni ostaviha sami v ka6tata ve4e 2-ra sedmica,kato se rodi bebo samo 6te doidat da pomognat nqkoi druga sedmica i pak 6te ni ostavqt Simple Smile
Много се радвам за вас.Тъкмо се чудех какво става......
Дано само не стане както казва geribg.

# 114
  • Мнения: 12 666
Много се радвам за теб.   bouquet

# 115
  • Мнения: 138
Точно месец и половина я изтърпях, ми много е нахална, мъж ми няколко пъти си е говорил снея, ама не видях голяма промяна. Искаше детето да и казва мамо, в момента в който излезе от стаята предупредих мъжлето че трябва да си поговори с нея. Аз никога няма да и кажа мамо, докато бяхме у тях, аз все кротка и добричка, а тя вместо да ми помогне за нещо, само се бъркаше дето не и е работа, такива скандали заради нея сме имали...
Не можех да си сготвя и да си изпера, майка ми идваше, по 200км пътуваше жената да ми донесе ядене, да ми помогне нещо. свекървата сега живее на 10мин от нас, един път не ме е попитала как съм, имам ли нужда от нещо. ми не искам вече нищо от нея, идва всяка седмица за по час два да види малкия и това е. и пак успява да се меси където не и е работа, ама за 2 часа седмично я търпя, затварям си очите.

# 116
  • Мнения: 1 420
Аз живях със свекървата около година след раждането на малката. Но при нас разликата е, че тя ходи на работа и през деня не си я вкъщи. Не мога да кажа, че нямаше конфликтни моменти, но доста ми е помагала, особено в началото. Но като всяко младо семейство искахме да се отделим и се наложи да тръгна на работа, когато малката беше на 10 месеца. Сега живеем самостоятелно и сме доволни  Peace Като голям плюс при преместването ни да живеем отделно мога да кажа това, че мъжът ми стана доста по-отговорен и много се занимава с малката - къпе я, храни я, играят си - неща, които преди се случваха по-рядко, докато живеехме със свеки

# 117
  • Мнения: 137
леле и аз съм живяла при свекито и бе6е зле ама не заради нея ми просто деляхме една кухня една баня тоалетна и т.н. ина4е сега сме на квартира и много и липсваме даже като родя съм и казала да не ме е оставила сама 4е мн ме е страх няма да се оправя цялата работа не е за това 4е е свекърва а 6то за 4овек е моята свеки е доста съвременна и 6те и се доверявам

# 118
  • Мнения: 3 268
Каквото и да си говорим,две поколения в една къща не могат да живеят,независимо при свекърва или при тъща е това.И оправдания от сорта,не можем,защото е трудно положението,само ми показват,че все още има мъже,дето без полата на майка си не могат .

# 119
  • Мнения: 3
Съувствам ти,защото съм живяла с моята свекърва под един покрив,тъй като с свекър ми са разделени.Накрая се отделихме с мъжа ми и детето на квартира.Ако имате въможност отделете се. Hug

Общи условия

Активация на акаунт