Да живееш със свекърва и малко бебе?!

  • 11 626
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз не бих си помислила да живеем заедно. За 1-2 дни добре, ама за повече няма да мога. Много се радвам, че ни подариха ново жилище щом се оженихме.

# 16
  • Мнения: 3 372
Ами тя жената още нищо не ми е казала на криво,ама все мърмори и се отнася с мен като с дете,нито мога да си изчистя,нито да си наготвя,изпера и като излизаме каде отивате и дъра дъра,всичко трябва да знае ама всичкоооо,и мъжа ми се превръща в дете покрай нея,много се страхувам какво ще стане сега като се роди и малкия....ужас
Все едно моята описваш Tired Още от сега си правите устата как едва ли не тя ще гледа бебето, защото на мен ще ми е за първи път и няма да знам как Tired Все си мисля, че ще ми дойде отвътре как да го гледам това бебе, пък и ще прочета тука-там по нещичко Whistling Намеква ми как на нея и били помагали, ама тя много бърка помощ с вмешателство и затова продпочитам сама да се оправям, въпреки че за сега нямам идея как Whistling

# 17
  • Мнения: 2 069
Мисля че свекърва ти иска да е полезна и да се грижи за вас.
А като се роди бебето  ooooh! предполагам няма да можеш да се оттървеш от нея. 

# 18
  • Мнения: 3 268
Нищо не можеш да промениш.Инай-добрата жена да е свекърва ти,получава се сблъсък на интереси на две поколения.Виждам,че си много млада,та ти наистина си почти дете.Дано мъжът да не от онези,вързаните за полата на майка си и скоро осъзнае,че е най-добре да се отделите.Ние живяхме години под наем,докато си купим жилище,но си бяхме сами и никой не ни се бъркаше.

# 19
  • Мнения: 41
Ice Queen  ... otdavna si pravi planove kak 6te se kazva bebeto,kak 6te go gleda,koga 6te go kapi......a i uj 6te ni ostava ka6tata,koeto sam 100% ubedena 4e nikoga  nqma da stane,si q prepravq i obzavejda kakto tq iska,i nakraq vika "e kakto iskate taka go preite,az nqma da stoq tuka,az ne se mesq"  egati naglosta.........
 

# 20
  • Мнения: 9 973
изнасяй се ако можеш,аз от 3г. съм така и нямам търпение да се махнем от тук

# 21
  • Мнения: 41
ami maja mi ne iska...nqmalo da ni stigat parite....az az nemoga tuka,ve4e daje i nemoga da q gledam,kato mi zagovori i po4vam da reva

# 22
  • Мнения: 3 372
Ice Queen  ... otdavna si pravi planove kak 6te se kazva bebeto,kak 6te go gleda,koga 6te go kapi......a i uj 6te ni ostava ka6tata,koeto sam 100% ubedena 4e nikoga  nqma da stane,si q prepravq i obzavejda kakto tq iska,i nakraq vika "e kakto iskate taka go preite,az nqma da stoq tuka,az ne se mesq"  egati naglosta.........
 
И моята така уж не се меси ама "Ще си купите еди како си от еди къде си" #Cussing out

# 23
  • Мнения: 3 268
Полина,не се навивай и ядосвай излишно.Това е рискът на ранния брак.Сама си го избрала този вариант.Щом и мъжът ти е на мнение,че трябва да е до мама,няма да ти е лесно.Трябва да го преживееш.

# 24
  • Мнения: 41
немога да мирясъм,след като знам че като се роди бебо ще стане още по зле....

# 25
  • Мнения: 2 556
Ако се изнесете, парите може и да не ви стигат в началото, но ще живеете 100 пъти по-добре.

Много ме е яд, когато чета как хората жертват нервите си заради пари и се нанасят при роднини, където настъпва някакъв вечен ад. Дори не искам да си го представям...

Ние живяхме у нашите - само с майка ми, баща ми отсъстваше тогава - точно 1 месец с новородено бебе. Майка ми е супер чистница, у нас всичко свети, не съм се занимавала с чистене, за което й благодаря. Апартамента беше много голям, имаше място за всички. Нямах търпение обаче да се изнесем, не си е работа някой вечно да е наоколо, дори и с най-добри намерения...

# 26
  • Мнения: 3 268
Да,така е,но имаш ли избор...

# 27
  • Мнения: 252
Здравейте и предварително се извинявам ако това,което напиша стане прекалено дълго.
И така това е от моят скорошен опит:Първо и най-важно според мен е да говориш със мъжа ти,защото той трябва да е на твоя страна и да те защитава.И да е наясно ,че ВИЕ СТЕ ОТДЕЛНО СЕМЕЙСТВО ВЕЧЕ!!!и второ казвай всичко в очите-така дори да има обидени всичко ще е изяснено на време.За щастие аз не живея със моята свекърва,но и тя беше като твоята.Винаги страшно много сме се разбирали,но от както се разбра ,че съм бременна нещата се промениха.Първо се опитваше да казва как ще къпем бебето?Как ще го обличаме?Ание с моят и казвахме ,че това си е наша работа и ще си го правим ние-никой не искаме да ни помага.А тя само се заканваше,че като дойде времето ще я молим....и така.Най-важното е ,че всеки път и напомняхме ,че това е нашето бебе и да не ми казва какво да правя със себе си или с него9много обичаше да казва да не се подстригвам и такива щуротии)След тежко раждане се появи малката и щасттие -първата им внучка.(до сега само внуци)Всички се притесняваха че съм зле и решиха че първите дни е по-добре да има някой при мен.Съгласих се ,макар че знаех че не ми трябва.(още в болницата сама си се грижех за нея)Много важно е ,че много бях чела и се бях информирала за всичко.а което не ми беше ясно питах и не бях стресирана ,а напълно подготвена.Прибрахме се.Тя пак дай да я изкъпя,че вие не знаете как .И аз яхнах метлата,моят също.Съснах и през зъби и тя само каза добре.Докато и правехме тоалета само дуднеше "аз тва правих на единият внук.....)аз търпях малко и моят като ме усети за милионен път и каза,че ИСКАМЕ ДА НИ ДАВАТ СЪВЕТИ само като помолиме и имаме нужда.Всеки път като се опитваше да ми пробута някое мнение културно я срязвах и на третият  ден сама каза,че явно нямаме нужда от нея и си тръгна.Така и вълкът сит и агнето цяло .,Е,тя няма да се промени ,но ние не си разваляме отношенията с моят мил и не си хабиме нервите.А ако бяхме позволили да ни се намеси със сигурност щеше да има караници после.
Дано съм ти помогнала малко поне.Пак се извинявам за излиянието ,ама това ми е болна тема и се вбесявам като чета за други като мен.
Имайте вяра и знайте,че никой не знае по-добре от вас какво е най-доброто за  бебето ви.

# 28
  • Мнения: 2 556
Стефани, винаги има избор, или поне винаги можеш да имаш за цел да се преместиш занапред, а не просто да си повтаряш като мантра, че е невъзможно никога да излезеш от апартамента на родителите си.

Вярвам, че има и случаи, в които различни поколения си живеят без проблеми заедно, аз говоря за другите, при които винаги някой е изнервен и наранен накрая...

# 29
  • Мнения: 1 354
И аз съм така живея със свекърва си и тя си прави планове как  ще гледа бебето Thinking,но аз да ти кажа съм се въоръжила с търпение и когато се роди бебето ако нещо започне много да  командва ще поставя граници ако иска да ми се разсърди Simple Smileв крайна сметка живея с тях заради мъжа ми  Flutter.Затова ще те посъветвам да не ти пука,а ако много ти досажда просто слагаш бариера.Успех и спокойно Flutter

Общи условия

Активация на акаунт