Мошеническа фирма за асансьори - за новодомците!

  • 21 334
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 541
ще взема и аз да попитам нашия управител коя е нашата фирма, ако се съберем 3 случая в 3 блока, може би ще е по - лесно да направим нещо. За нашия само знам 4е е испански.
Живеем в Мотописта.

# 16
  • Мнения: 359
No name, а вие откога сте с тях? И, ако не е тайна колко плащате? Доколкото знам, цената е на асансьорна врата - в нашия случай се договорихме за 12 лв, т.е. общо 96 лв. Утре ще подписваме договора - няма как. Но аз още другата седмица ще се консултирам със Защитата на потребителите. Няма да я оставя тая работа така. Вие имате ли проблеми? Работи ли асансьора? Мислите ли да предприемате нещо или....?
Защото, нали разбираш, абонамента и договорената цена е само едната страна на въпроса. Ами какво ще стане, ако утре фирмата фалира, или шефа "се гътне", да не дава господ (те са ЕООД).... Абе всичко става на тоя свят!!! Ами ако след като изтече договорния срок решат да вдигнат цената двойно......тройно......десеторно.....?! И ние какво - оставаме с един нефункциониращ ламаринен сандък!!!!!

# 17
  • Мнения: 734
No name, а вие откога сте с тях? И, ако не е тайна колко плащате? Доколкото знам, цената е на асансьорна врата - в нашия случай се договорихме за 12 лв, т.е. общо 96 лв. Утре ще подписваме договора - няма как. Но аз още другата седмица ще се консултирам със Защитата на потребителите. Няма да я оставя тая работа така. Вие имате ли проблеми? Работи ли асансьора? Мислите ли да предприемате нещо или....?
Защото, нали разбираш, абонамента и договорената цена е само едната страна на въпроса. Ами какво ще стане, ако утре фирмата фалира, или шефа "се гътне", да не дава господ (те са ЕООД).... Абе всичко става на тоя свят!!! Ами ако след като изтече договорния срок решат да вдигнат цената двойно......тройно......десеторно.....?! И ние какво - оставаме с един нефункциониращ ламаринен сандък!!!!!

Здравей, за точната сума трябва да се допитам до домоуправителя, но със сигурност е под 100лв. В началото бяха поискали 180 лв/месец. С тях сме вече около година (10-11 месеца най-малко). Проблеми никакви не сме имали. На 2-3 пъти се е налагало да ги викаме, ако не работи асансьора - винаги са се отзовавали много бързо. Правят разни профилактики периодично (и забравят лампата на шахтата да свети понякога, но това е бял кахър, обаждаме им се пак и идват да си изключат осветлението). Не виждам причина да се тревожиш, ако "утре фирмата фалира, или шефа "се гътне", да не дава господ". А след като изтече договора, преговаряте отново и толкова. Във всички търговски преговори има известна доза нерви. Но асансьорът не е собственост на фирмата, която го поддържа и всяко своеволие би трябвало да се санкционира.  Peace Не си трови живота предварително, действай си по схемата - питай Комисията за защита на потребителя, а все си мисля, че и от КЗК (комисията за защита на конкуренцията) би трябвало да имат становище по този въпрос. Нищо не пречи да осъществиш и един контакт с тях за всеки случай. Сподели после как се е развила ситуацията, че ми стана интересно.
Успех! И без излишни нерви - ще ти трябват за по-сериозни неща от някаква си фирма за поддръжка на асансьори.   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Котково, а по колко се пада такса на апартамент, разбрах, че е 12 лв. на етаж? Защото ние плащаме мисля по 3 лв. на ап. и ми се виждат съвсем нормално, по-евтино едва ли може да се намери. Все пак наистина трябва да разчитате на качествена поддръжка - в смисъл фирмата да си има превоз, хора, части, обучен персонал и т.н. , иначе кой знае на какви дебили може да попаднете за 10-20 лв. разлика.

# 19
  • Мнения: 359
Ники, 20 апартамента сме, ама нали първият етаж не плащат, вторият също се ослушват, та сумата набъбва. Но, както вече писах, не е там въпроса!

# 20
  • Мнения: 13
Здравейте! Темата е страхотна, защото в този бранш /както и във всички други/ има мошеници, мърлячи и фантоми, които ни дразнят, тормозят и обират. Наистина ние всички сме длъжни да имаме ясна и твърда гражданска позиция. Но не трябва да забравяме, че в живота и в работата си в един момент сме потребители, а в следващия момент сме търговци, защото сега купуваме някаква стока или услуга, а после продаваме стока, услуга или своя труд. Това го казвам, защото за да сме убедителни, трябва да погледнем нещата от различни страни и да съберем информация за тая „мошеническа” фирма като например:
- Има ли съдебна регистрация и от кога.
- Сертифицирана ли е по ISO.
- Какви продукти предлага на пазара и отговарят ли те на европейските стандарти.
- Какъв дял заема на пазара.
- Какъв и е обема и годишния отчет за миналата година.
- Плаща ли си данъците.
- Има ли офис и достатъчно квалифициран персонал.
- Клиенти, обекти.
- Има ли нарушения, системни и сериозни оплаквания от тяхната работа.
Хайде заедно да съберем тая информация и тогава да определим дали тая фирма е мошеническа или не.
А защо това да не се превърне във форум за добри или лоши впечатления и от други асансьорни фирми.Mimeto59

# 21
  • Мнения: 359
Това, че фирмата има всички изискващи се от закона регистрации абсолютно и по никакъв начин не означава, че не изнудва клиентите си! Не виждам какво общо има едното с другото! Аз не споря за това дали един продукт е добър или лош. А за това, че ако не ми харесва продукта (независимо от европейските му сертификати) искам ДА ИМАМ ПРАВО ДА СЕ ОТЪРВА ОТ НЕГО! Въпросното право ми е отказано в случая . Или звучи така - откажете се и няма да имате асансьор!

И, моля, това не е рекламен сайт!

# 22
  • Мнения: 13
Не разбрах, тоя асансьор добър ли е или лош?
И каква такса на месец ви искат?

# 23
  • Мнения: 19 485
Ако в договора, който сте подписали НЕ се съдържа изискването за определен софтуер, без който както разбирам асансьорът не може да работи според мен налице е неизпълнение на договора - може да прегледате ЗЗД /Закон за задълженията и договорите/ и да предприемете по-нататъшни стъпки, в това число и съдебни. Ако пък има клауза, която указва, че тези асансьори работят само с определен софтуер - сезирайте Комисия за защита на конкуренцията, защото тогава пък въпросната фирма притежава господстващо положение на пазара и към нея ЗЗК предвижда определени рестрикции, включително и свързани с цените.

# 24
  • Мнения: 359
Ако в договора, който сте подписали НЕ се съдържа изискването за определен софтуер, без който както разбирам асансьорът не може да работи според мен налице е неизпълнение на договора - може да прегледате ЗЗД /Закон за задълженията и договорите/ и да предприемете по-нататъшни стъпки, в това число и съдебни. Ако пък има клауза, която указва, че тези асансьори работят само с определен софтуер - сезирайте Комисия за защита на конкуренцията, защото тогава пък въпросната фирма притежава господстващо положение на пазара и към нея ЗЗК предвижда определени рестрикции, включително и свързани с цените.

Думичка няма в договора по този въпрос!!! Ако имаше нямаше да пиша, че фирмата е мошеническа - да сме чели! Обаче не!  #Cussing out Така че, както вече писах - Комисията за защита на конкуренцията, или Потребителите, или и двете - предстои!

А дали е добър или лош асансьора - откъде да знам, работи от 3 месеца! А и какво ме интересува - в случая става въпрос за нещо съвсем, съвсем друго!

# 25
  • Мнения: 13
Колко пъти се е развалял асансьора за тези три месеца? И все пак колко плащате за поддръжката на месец / ако не е тайна /, защото и ние имаме такъв асансьор и искам да направя сравнение?

# 26
  • Мнения: 359
Не се е развалял, а и още е в гаранция. Месечният абонамент е 100 лв.

# 27
  • Мнения: 13
kotkovo, извинявай ако ти досаждам, но на колко етажа е вашата сграда и колко семейства плащате за асансьор? В кой квартал на София сте?

# 28
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
    Здравейте, момичета.
    Аз работя във фирма за производство на асансьори /за добро или лошо/, но за пръви път чувам, че фирма- конкурент си е позволила да направи подобно нещо: да ви застави да сключите с нея договор за поддръжка. И то по такъв долен начин!
    Като се пуска една сграда в експлоатация, винаги асансьора трябва да е работещ и да е минал комисия, която му е издала сертификат за съответствие с европейските норми и типовете асансьори. С този и още няколко други документа /като наприменр "Техническа документация на асансьора"/ се пуска сградата в експлоатация. А да, и сключен договор за поддръжка. Задължително! Иначе незнам как са дали разрешително на инвеститорите Thinking?
   А таксите за поддръжка на асансьори в София са от 8-12 лв. на врата /или спирка/.
    Надявам се да съм ви била поне малко полезна. Ако мога да помогна, тук съм. Hug

# 29
  • Мнения: 142
Ей, danadi, мерси, че даде актуални цени!  Hug Нашият не е специален асансьор, но се чудех как вървят цените за поддръжка.

Общи условия

Активация на акаунт