Отговори
# 15
  • Мнения: 248
Аз не го пускам, но не че те са го заискали.  Laughing
Но и да го искат, при разбирането им, че боят е задължителен елемент във възпитанието, няма как да стане да го пратя при тях без мое присъствие.

Баба и дядо???? Да си шамарят внучето???
Не мога да повярвам!

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 239
Да, аз съм такава. А знаете ли децата колко са подкупни?! И свекървите знаят това идеално. И после "то детето иска да дойде при мен, ама оная кобра майка му не го пуска". Иска я, ами как няма да иска, като всичко му се купува и позволява. Няма "не може"- "всичко може" "нали майка ти я няма тука да ме възпира да си правя каквото си искам".

# 17
  • Мнения: 2 448
Аз не го пускам, но не че те са го заискали.  Laughing
Но и да го искат, при разбирането им, че боят е задължителен елемент във възпитанието, няма как да стане да го пратя при тях без мое присъствие.

Баба и дядо???? Да си шамарят внучето???
Не мога да повярвам!


А за баба, която не се обажда да честити рождения ден на внучето чувала ли си?
Щото и аз не бях , ама ми се случи.  Sick

# 18
  • Мнения: 32
А за такава,която подарява букет на сина си в болницата и му честити раждането на детето и му казва "не се знае как си се уплашил като жена ти е раждала",а тя милата стои на леглото и се превива,тъй като преди броени часове е излязла от упойка. Mr. Green

# 19
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз не бих пуснала детето само там. Ако бабата и дядото не са в състояние да овладеят емоциите си и да подтиснат негативното отношение спрямо майката на детето то тогава на какво ще научат малкото?! Не съм съгласна, че "лошата свекърва" ще е "добра баба". Лошите хора са си лоши. А още повече, че не зачитат изискванията на майката за гледане и възпитание на детето - абсурд! Няма дори на снимка да го видят  Naughty.

# 20
  • Мнения: 248
А за баба, която не се обажда да честити рождения ден на внучето чувала ли си?
Щото и аз не бях , ама ми се случи.  Sick

Тц, не съм.
Нашите баби и дядовци са повече от досадни като наближи РД-то на принца.
Да не спамим темата на момичето, но наистина ми е трудно да повярвам.
Аз не съм перфектната снаха ... имат си хората изисквания към мен, но внучето си е внуче и дават и мило, и драго за него ... понякога прекаляват противно много.

# 21
  • Мнения: 263
И аз не бих пускала детето си, ако зная че свекърите говорят срещу мен в негово присъствие. Че ме плючт зад гърба ми зная, но ако детето ми каже, че го правят пред него повече няма да го видят насаме!
А като зная как плюеха таткото на племенницата предполагам този момент и при мен не е далече.

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не одобрявам да се ограничават контактите с баби, дядовци и други роднини заради неразбирателство между родителите и въпросните близки, така че детето да се превръща в изкупителна жертва. Но не всички баби и дядовци са като тези от приказките. Мисля, че за едно дете е много по-травмиращо да слуша отрицателни коментари и язвителни подмятания за майка си/или баща си/, отколкото въобще да не се вижда с тези роднини.  В нашия случай мъжът ми дума не дава да се издума да заведем дъщеря ни при майка му. Причината -това е първото и единственото й внуче, но "бабата" я е виждала само веднъж-по наше настояване и то на третото ни посещение. Първият път не пожела, защото си била "боядисала косата", вторият път-била си "измила" косата. Е, третият път нямаше какво да измисли и се "прежали". Освен това-тя живее с другия си син-брат на мъжа ми, който нееднократно е отправял заплахи и към тримата/мен, мъжа ми и детето /.

# 23
  • Мнения: 1 763
Моето дете също не ходи при свекърва ми. Не сме в лоши отношения, просто не сме близки. Тя живее в друг град и за да дойде да ни види, мъжът ми трябва да отиде да я вземе с колата и да я върне същия ден, а той няма много време да се разкарва по пътищата на България. Така че аз почти не я познавам и и нямам доверие да и оставя детето. Благодарна съм и, че тя разбира, влиза ми в положение и не настоява да и го водя.

# 24
  • Мнения: 3 294
Съжалявам , но са ми много чужди тези взаимоотношения . Това на което съм станала свидетел е че бабите и дядовците обичат по-силно внуците си от самите си деца , ако мога така да се изразя . И това да ги разделяш поради каквато и да било причина свързата с вашите взаимоотношения не е правилно , малко егоистично от твоя страна ми се струва . Те имат право да се виждат с детето , както и то има право да вижда баба си и дядо си . Сигурна съм че искаш да ги накажеш за отношението им към теб , но си избрала най-коварния и болезнен начин . Според мен намери друг такъв , чрез който ще ги накараш да преосмислят държанието си към теб . Успех .  Peace

# 25
  • Мнения: 96
И аз съм от лошите. Не пускам сина ми при свекървата, защото не се съобразява с начина по който аз искам да възпитавам детето. Виждала го е няколко пъти докато беше бебе, но не мисля че това и липсва. Когато се научи да уважава и мен, тогава ще се замисля дали да заведа внучето при нея.

# 26
  • София
  • Мнения: 903
Детето ми е на три годинки и няма близки отношения с тях.Не ги е виждало никога често.
Не искаха детето понеже аз ще съм му майка.За девет месеца бременност веднъж не се обадиха да се поинтересуват за нас или бъдещото бебе.Като родих цъфнаха на първия ден,а и не само.Очакваха да седи при тях,те да го гледат,а ние да сме идвали за уикендите. ShockedНещо не се връзват нещата.
Отстъпих в името на детето,търпях ги една година все едно нищо не е било,но ми се качиха на главата.Не може да продължават да плюят по мен,да не уважават мнението ми,поне що се отнася  за детето.Ще спестя обидите по мен и всичко свързано с мен.
Но не мога да преглътна това,че като кажа,че не желая нещо за детето си и ми се прави на пук.
Детето ми беше на 3 месеца,даде му банан,въпреки че казах,че кърмя и не е нужно.Пъхаше му бибероната като първо я облизваше с уста,къпеше се с бебето ми под душа и ваната,подстрига го без поне да попита и..ии..
Като направя забележка или кажа,че не ми е приятно еди кое си започва едно цупене,едни муцуни,едно пуфтене.И все аз лошата.

И свекърът и свекървата са един дол дренки.Без никаква разлика. Tired

Така , както описваш ситуацията, аз бих ограничила контактите на детето си с баба му и дядо му. Или поне бих ги свела дотам, да се виждат само в мое присъствие, като ако и тогава не се съобразяват с начина на отглеждане на детето, което аз съм наложила, бих ги поставила на място , с риск да не ги видя никога повече. Може да си се цупят колкото си искат - това си е техен проблем.
Интересно ми е мъжа ти как се отнася към всичко това? Той не реагира ли по някакъв начин на обидите, с които те засипват майка му и баща му, не се ли дразни, като правят с детето това, което вие не искате и т.н.?  Ако и мъжа ти е на твоя страна няма какво да се чудиш. Остави ги да злобеят и си гледай семейството. По-добре без баба и дядо, отколкото с такива, като вашите.

# 27
  • София
  • Мнения: 903
И аз съм от лошите. Не пускам сина ми при свекървата, защото не се съобразява с начина по който аз искам да възпитавам детето. Виждала го е няколко пъти докато беше бебе, но не мисля че това и липсва. Когато се научи да уважава и мен, тогава ще се замисля дали да заведа внучето при нея.

Абсолютно права си, според мен.   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз също не оставям детето си на свекървата. Иска ми се, но тя не ще. Не обича да готви, защото се изпотява; не обича да излиза извън дома си, защото я болят краката. Ако има лесно детето да не яде и да не бяга, а да си стои на дупето по цял ден ще се навие.

# 29
  • Мнения: 1 877
Моите пък дядо им ги е виждал за 2 години само веднъж...леле,колко съм злаааа!

Общи условия

Активация на акаунт