Одобрявате ли извършването на инсеминации със сперма от Дания?

  • 8 154
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 324
А и нашите мъже са по-хубави!
д-р Николова, Семинологичната лаборатория в СБАЛАГ „Майчин дом“:
"...в лабораторията често идват да си предлагат услугите слабообразовани сезонни работници по строежите или служители от градския транспорт, които са прочели във вестника за лабораторията, носят фалшиви бележки и очакват да спечелят много пари. Докторите тактично ги отпращат. Своеобразна „цедка“ за кандидат-донорите са и предварителните изследвания, които включват СПИН, Васерман, австралийски антиген, хепатит С, кръвна група, бележка от психодиспансер, че мъжът не се води на отчет и др."

# 16
  • Мнения: 12 669
А датската сперма безплатна ли е?

# 17
  • Мнения: 1
Едва ли е безплатна щом има търсене. Rolling Eyes
Освен описание на донора дават информация и за непосредствените му роднини - физически белези, здравен статус, наличие/липса на наследствени заболявания, професия.
Ако се стигне до ситуация при която е необходим донор, не би било лошо да се помисли и за този вариант. 

# 18
По въпроса за ставнението му между българските и датските мъже, всеки случай е индивидуален, ама все пак има мат'рял който не е за изпускане.


Датчанин


Този конкретно не е и прекалено рус за нашите географски ширини. Mr. Green Mr. Green

# 19
  • France
  • Мнения: 726
А нашите мъже се славят като "можещи"...
Не одобрявам.

# 20
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Одобрявам  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 064
Датчаните са хубави мъже, тъй съм чувала от първа ръка Sunglasses Защо не?

# 22
  • Мнения: 12 669
Едва ли е безплатна щом има търсене. Rolling Eyes
Освен описание на донора дават информация и за непосредствените му роднини - физически белези, здравен статус, наличие/липса на наследствени заболявания, професия.
Ако се стигне до ситуация при която е необходим донор, не би било лошо да се помисли и за този вариант. 

Имах предвид, че сигурно плащаме за датската сперма, но за наша си - не.

# 23
Явно законите в Дания са малко по- различни от законите в другите страни от ЕС.
Тук действат с пълна сила законите за търсенето и предлагането във всеки един смисъл на думата.
Може би пациентите искат донор с точно определени характерситики, които не са характерни за болшинството българи.
И да се надяваме че скрийнинга им е на ниво.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
След като прочетох статията попитах мъжа ми дали би отишъл да дари сперма, за да може някога някое семейство да си има детенце. Той само сви устни и каза "не знам" Rolling Eyes Явно мисълта, че някъде там се разхожда твое дете, което не познаваш, е леко стряскаща Thinking Деликатна е тази тема. Реално всеки би искал да помогне, но практически колко биха го направили, със или без пари...

# 25
  • Мнения: 17 546
Предвид мащабите на нашата страна и броя на населението, одобрявам. Шансът да се срещнат брат и сестра в интимен аспект, е по-малък.

# 26
  • Мнения: 1 249
Предвид мащабите на нашата страна и броя на населението, одобрявам. Шансът да се срещнат брат и сестра в интимен аспект, е по-малък.

От гледна точка на здравия разум би било задължително да не е от Бг спермата с оглед намаляването на читавото население и реалната възможност за подобна несъзнавана от никого среща.

А от гледна точка на съвестта си не бих препоръчала подобни творчества като изкуствената имсеминация.
Това, че човечеството може да направи това или онова, все още не означава, че е редно.
Питал ли е някой какво би изпитвал човек, роден от подобно творчество ?
Невъзможността да  научиш кой си може да е нищо, но не я натрапвайте на друг.

Малко ми прилича на т.н. "анонимни" раждания във Франция.
Депутат, резултат на такова раждане, май още се бори против него, но отдавна нямам инфо за резултатите и няма къде да прочета.

Творчества и експерименти - да, но не за чужда сметка.
Нали после друг ще го живее този живот, който ние с лека ръка сме си поръчали.


Това е живот. Създателят на живота е само един и това не е  нито една клиника, пък била тя и най-напредналата.
Сори ако звуча неясно.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Предвид мащабите на нашата страна и броя на населението, одобрявам. Шансът да се срещнат брат и сестра в интимен аспект, е по-малък.

От гледна точка на здравия разум би било задължително да не е от Бг спермата с оглед намаляването на читавото население и реалната възможност за подобна несъзнавана от никого среща.

А от гледна точка на съвестта си не бих препоръчала подобни творчества като изкуствената имсеминация.
Това, че човечеството може да направи това или онова, все още не означава, че е редно.
Питал ли е някой какво би изпитвал човек, роден от подобно творчество ?
Невъзможността да  научиш кой си може да е нищо, но не я натрапвайте на друг.

Малко ми прилича на т.н. "анонимни" раждания във Франция.
Депутат, резултат на такова раждане, май още се бори против него, но отдавна нямам инфо за резултатите и няма къде да прочета.

Творчества и експерименти - да, но не за чужда сметка.
Нали после друг ще го живее този живот, който ние с лека ръка сме си поръчали.


Това е живот. Създателят на живота е само един и това не е  нито една клиника, пък била тя и най-напредналата.
Сори ако звуча неясно.

Ти звучиш ясно, но крайно.  Инвитрото е помогнало на много бездетни семейства. И не мисля, че е грях. Ще кажеш - да осиновят. Но всеки би предпочел свое при наличие на такава възможност. Иначе навлизаме в доста религиозна тематика - дай и презервативите да забраним, че е Божа работа? Не става, не живеем в такова време и слава Богу.

# 28
  • Мнения: 17 546
А от гледна точка на съвестта си не бих препоръчала подобни творчества като изкуствената имсеминация.
Въпросът не е дали одобряваме инсеминацията като метод за зачеване, нали? Когато човек иска, а не може да има деца, е малко трудно да обясниш защо не одобряваш!

# 29
  • София
  • Мнения: 3 841
Ами прочетете книгата "Стъклени съдби" на Людмила Филипова и ще си говорим пак. Естествено за методите ин витро и подобни практики се говори все положително, но истината не е съвсем такава. Съществува безконтролен обмен на генетичен материал, който поражда купища проблеми. Да не говорим, че в някои случаи жената износва ембрион, който е плод на чужд генетичен материал, поради невъзможност да произведе яйцеклетки - да, тя ражда това дете, но това не го прави нейно - това по повод тезата, че човек винаги би предпочел детето да си е създадено от него.
Аз лично не бих прибягнала до тези репродуктивни методи, дори и да се сблъскам с този проблем, бих предпочела да осиновя дете. Нямам намерение да се подлагам на тежки хормонални стимулации, вследствие на които се създава куп излишен генетичен материал, който после отива незнайно къде. И съм против широката достъпност на тези методи, защото те драстично намаляват шанса на изоставените деца и сираците да бъдат осиновени и да имат някакъв що-годе нормален живот. Хайде, идвайте да оплювате, знам, че сте добри в това.

Общи условия

Активация на акаунт