Бременност и стрес

  • 7 058
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 305
По добре си вземи болничен и си остани вкъщи ако можеш. Много пъти съм се чудела как може такова отношение да има към бременни

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
е бременните не са болни! или поне не в общия случай освен това понякога хормоналната криза ни прави доста по-чувствителни и често се реагира на съвсем безобидни неща. освен това не е длъжен целия свят да те понесе на ръце заради нещо толкова физиологично и есествено като една нормална бременност. тук изключвам особените случаи, че вече усещам как сте ме оплюли.  Laughing

вземи си болнични и какво значи "ще ми е скучно" - докато прочетеш за бебето и обиколиш магазините ще ти е минала бременността. или си извади карта за библиотеката.

# 17
  • Мнения: 1 629
Гледай сега вярно е, че бременните не са болни, ама и ти трябва да си създаваш вътрешен комфорт. Не обръщай внимание и бъди спокойна. Аз съм се притеснявала доста, нервирала съм се и всичко по време на бременност. Чела съм, че не е опасно, все пак не може девет месеца птички да ти пеят и пеперудки да ти прехвърчат ... Peace

# 18
  • Враца
  • Мнения: 92
mishka_moja, не съм писала, че ще ми е скучно да си седя в къщи. Напротив - ни най-малко няма да ми бъде. Също така не съм казала, че трябва да ходя на работа и нищо да не върша, по цял ден да си клатя краката на бюрото. Обаче, да поясня, става въпрос да издържам нервните изблици на шефа за щяло и не щяло. И също така да поемам от работата на колежките, което те спокойно могат да ми го спестят. И най-вече - просто цялата обстановка е стресова, а не че искам да избягам от работата.

# 19
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте, всички!
Сега се регистрирам във форума и не мога да намеря темата, която ме вълнува. Така че - ще създам нова.
В 10гс съм и въпреки, че вече всички на работа знаят, че съм бременна, никой не проявява специално отношение. Никой не проявява съобразителност, работата си върви, напрегната, динамична. Тежко ми е, вечер едва се прибирам в къщи. Решила съм да си взема болничен през февруари, но пък от друга страна не искам да си седя в къщи през цялата бременност. Чудя се какво да избера, определено не е хубаво да прекараш бременността си под непрекъснат стрес. А се убедих, че ако сама не се пожаля, никой няма да ме пожали.
Кажете, вие имате ли подобен проблем? Как се отнасят работодателите с вас, промени ли се тяхното отношение? Много малко е нужно понякога - малко човечност!
Към мен също не е имало "специално" отношение, но аз не съм го и търсила Naughty Даже напротив - редките прояви на такова ме дразнеха Close
Работата ми не беше тежка, но за сметка на това - на моменти доста напрегната - гонене на крайни срокове и пр.
Въпреки това, работех с удоволствие до излизането ми в майчинство.
Имах колежки, които обаче, веднага, щом разбраха, че са бременни, излязоха в болничен. Никоя от тях не съжали за избора си. Така че е въпрос на избор и лично решение, все пак.
За съжаление, по време на моята бременност ми се наложи да преживея други, изключителни тежки стресове, които, за жалост нямах избор да "си спестя, или не". Искам само да ти кажа, че това СЕ ОТРАЗИ после на бебето ми. Категорична съм на 100%, че всичките тревоги, проблеми, безсънни нощи и хиляди периптии, които имах първите 2 месеца след раждането се дължаха именно на преживения от мен стрес.
Така че, вземи най-адекватното за теб решение, ти се познаваш най-добре. Лека бременност от мен, чудесно, здраво бебче ти желая!

# 20
  • Мнения: 6 713
Аз също работех до края на 8-ми месец работа изпълнена със стрес. Съжалявам сега, защото можех да посветя времето си в четене на книжки за бременни, почивка, и каквото си поискам. А бях през деня супер натоварена, вечер едвам гледам от умора, сутрин едвам ставах, гадеше ми се до края на 5-и месец почти... Tired
Като бях бременна и първите месеци като родих не виждах толкова негативите, но сега ги виждам.

Дега, в какъв  смисъл са се отразили тези негативи на бебето ти? По-нервно ли е то? newsm78

# 21
  • Мнения: 498
Вземи си болничен.Не се подлагай на стрес и напрежение,това малко или много се отразява и на бебето и на теб.Почивай си активно и се наслаждавай на спокойна бременност.Успех

# 22
  • Мнения: 961
И аз бих те посъветвала да си вземеш болничен. Спокойствието по време на бременността е много важно. Няма да намериш човечност сред непознати, пази се ти, защото друг няма да помисли за теб.
Лека и безпроблемна бременност ти желая.

# 23
  • Мнения: 72
Здравей мила бъдеща мамо и аз съм бъдеща мама (в 11 г.с.), която не издържа на темпото, негативизма, грубостта на моята работа и вече от 25 дни съм в болнични. Живот и здраве ще съм в болнични през цялата бременност. Чичо Доктор сам ми предложи болничен, като каза, че културата на хората в България към бременната е много ниска. Според него бременната трябва да прекара бременността си в пълно спокойствие, хармония, далеч от всякакъв стрес. Разбира се никой не може да намери "стерилната среда" в която ще бъде защитен от всички странични негативни въздействия, но поне да направим това, което е по силите ни. Вземи си болничен (никой лекар не отказва болничен на бъдеща мама), помисли за малкото човече в теб, сега се формират неговите органи и от изключителна важност е да си здрава, да успееш да се предпазиш от върлуващите вируси, защото те са враг номер едно на  малкото крехко телце. Ограничи за известно време контактите си хора, за да избегнеш заразите. Наслади се пълноценно на времето прекарано с още нероденото си детенце, чети книжки за душата, слушай любимата си музика, обгради се с положителни емоции и мисли, изгради една стена, която ще ви предпази от стрес, негативизъм, депресии, интриги, грубо отношение, несправедливост, злоба, умора, недоволство.... Не са ли това неизменните спътници на работата в еднообразното ежедневие?! Така ще успееш да помогнеш на детенцето си да не страда още от сега от влиянието на тези странични неприятни усещания, защото това, което чувстваш ти това чувства и мъничето ти..... ти трябва да успееш да създадеш едно спокойно, уравновесено, щастливо малко човече. Прегръщам те, защото знам какъв ще е изборът ти, знам че ще бъде правилният... Hug

# 24
  • Мнения: 1 558
Разбирам те напълно.С първата бременност ме подложиха на такъв стрес,че се принудих да напусна #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 2 006
Вземи си болничен, ако наистина ти се струпва много напрежение. Но както едно друго момиче вече е писало - бременността не е болест, та да изисква някакво специално отношение от околните. Никога не съм очаквала такова, още повече в самото начало, когато не ти тежи и не се влачиш с патешка походка. Работих до края на осмия месец на 8-часов работен ден.

# 26
  • Мнения: 316
Бях в болнични през първите месеци на бременността си. Така избегнах първоначалния стрес - първа браменност, динамична работа, физически неразположения и т.н. За този период колегите ми научиха и свикнаха с това, че съм бременна. Като се върнах на работа , стресът оставаша извън моя офис. Работех динамично, не очаквах да "се съобразяват с бременността ми", давах колкото можех и дори на края не исках да излизам в болничен 45 дни преди раждането.
Съветът ми е да прецениш за себе си ситуацията.

# 27
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дега, в какъв  смисъл са се отразили тези негативи на бебето ти? По-нервно ли е то? newsm78
Определено по-нервна. По-страхлива. Изключително много се плашеше (дори и сега), дори от най-най-малкия шум.
А периода на коликите беше самия АД!!!! Не ми се иска да си го спомням и на никоя майка не го пожелавам Peace
Понякога плачеше толкова много, че имах чувството, че няма да има силици да си поеме следващата глътка въздух... Cry

# 28
  • Враца
  • Мнения: 92
При първата си бременност бях подложена на стрес също, но тогава не толкова на работното място, а при други обстоятелства. Наистина мисля, че се отрази на сина ми - както казваш, Dega, определено е по-нервен и много, много страхлив.
Да, бременните не са болни, но определено не съм съгласна, че тяхното положение не изисква специално внимание от околните. Вече окончателно реших - в понеделник отивам да си взема болничен поне за този месец. Пък за по-натам ще видим.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 210
Вземи си болничен и направи всички неща които си искала(аз отидох до рилския манастир и обиколих някой интересни места в България) най-вече се наспи защото за доста дълъг период от време ще се разделиш със спокойния сън Wink Пък и никой няма да ти каже евалата за това че работиш аз работих до 8 месец - стана проблем и си взех болничен. Не трябва да стават проблеми... Успех и леко бременеене

Общи условия

Активация на акаунт