Бихте ли го направили?

  • 4 304
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 Дадохме дъщеря ни на ясла на 1г.8м.Аз не работех, а и нямах намерение да почвам работа.Не съжалявам, свикна много лесно, не е боледувала нито често, нито тежко.
 Не ме интересува чуждото мнение по въпроса, това си е лична работа на всеки родител.

# 16
  • Мнения: 7 914
ако ми тежи да си гледам детето - нервно ми е с него, крещя, не си играя, не го извеждам и тн -  бих го дала, по добре там отколкото с изнервена майка в къщи Peace

# 17
  • Мнения: 2 448
Авторката, ти имаш ли баби под ръка, на които можеш да оставяш бебето? Защото до колкото разбрах тези твои познати нямат на кого да оставят детето дори за 1-2 дни седмично.

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Лично аз не бих дала детето си на ясла на тази възраст, ако не ходя на работа.
За справка - нямам на кого да я оставя дори за пет минути.


... Ние сами разболяваме децата си, но повечето родители не могат да го разберат. Не може вътре в стаята температирята да е 24-25 че и 26 градуса а детето да е с потник камизола и от горе с плетена блузка, щото е зима и да не истиват децата.

Е, кой пък си гледа детето така?  Crazy

# 19
  • Мнения: 2 172
Авторката, ти имаш ли баби под ръка, на които можеш да оставяш бебето? Защото до колкото разбрах тези твои познати нямат на кого да оставят детето дори за 1-2 дни седмично.

Имам,но не го  давам често.В изключително редки случаи,когато се налага да свършим неотложна работа с баща и и то през уикенда.И нашите баби работят  Wink На мен детето не ми пречи.Имам предостатъчно време за себе си.С какво ме спира детето???Да не би да не мога да се изкъпя,да не мога да се гримирам,да не мога да си направя прическа?Или да стоя във форума?Не само,че го правя,ами е и удоволствие за мен да се грижа за детето си.Незнам как така ще си стоя вкъщи,без никаква работа и ангажимент и ще си водя деттео на ясла,да го гледат някакви чужди лелки.Когато стане достатъчно голямо да разбира и да има нужда от среда,разбира се,че ще я изпратя на градина,но на ясла,не не бих.
  Незнам защо толкова се дразните и скачате  Thinking КАкво неясно има?Свекърва ми е изгледала сам сама без никакви баби и изключително работещ баща две малки деца с минимална разлика и ги е дала на градина едва,когато се е наложило да работи и тя и е нямала избор.Е,какво,няма ли детето да е най-добре гледано от майка си???Не мисля,че има две мнения по въпроса.И то в невръстна възраст.

# 20
  • Мнения: 2 448
Цитат
На мен детето не ми пречи.Имам предостатъчно време за себе си.С какво ме спира детето???Да не би да не мога да се изкъпя,да не мога да се гримирам,да не мога да си направя прическа?Или да стоя във форума?

Твоето може и да не ти пречи да извършваш тези дейности, обаче не мисли, че всички деца го позволяват.  Wink
Моето и до тоалетната идваше с мен.
До 3 години не говореше и не разбираше, следователно не можех да го оставя самО в стаята и да отида да се изкъпя, защото не разбираше от опасности. Отделно хиперактивно и имаше по малко нужда от сън на тази възраст от мен. На разходките мен ме заболяваха краката, а той още не беше загрял. Добре, че с възрастта това се поуспокои, защото ако беше продължило , щях да съм осакатяла , с проблемите в ставите , които имам.
А за форум не съм и помисляла тогава.
Прическа? -Няма начин, ако е до мен.

Така,че недей да бързаш да осъждаш защо някой си имал решение различно от твоето мнение.
Ти си гледай детето и се радвай, че можеш да правиш всичко това заедно с него.

И аз съм искала тогава, ама си остана само химера.

# 21
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Лично аз не бих дала детето си на ясла на тази възраст, ако не ходя на работа.
За справка - нямам на кого да я оставя дори за пет минути.


... Ние сами разболяваме децата си, но повечето родители не могат да го разберат. Не може вътре в стаята температирята да е 24-25 че и 26 градуса а детето да е с потник камизола и от горе с плетена блузка, щото е зима и да не истиват децата.

Е, кой пък си гледа детето така?  Crazy
Често срещано явление. Позагледай се някой път, като отидеш да си прибираш или водиш детето и ще забележиш, че често боледуващите деца са навлечени за да не се разболяват.

# 22
  • Мнения: 2 587

Често срещано явление. Позагледай се някой път, като отидеш да си прибираш или водиш детето и ще забележиш, че често боледуващите деца са навлечени за да не се разболяват.

Не е задължително.Моето дете винаги е ходело леко облечено,вкъщи е около 18-20градуса,всеки ден сме ходели на разходки и за три години никога не беше боледувала.Но след като тръгна на градина все си е болна.Тъкмо се оправи,пусна я на детска и хоп след три-четири дни пак болна.Много често когато я взимам излизат да я изпратят приятелчета сополиви или с кашлица.Та все си мисля че каляването и начина на обличане едва ли има някакво значение за вирусите.

# 23
# 24
  • Мнения: 789
Здравейте!

Бихте ли си дали 2 годишното дете на ясла при условие,че мъжа ви работи от вкъщи,а вие самата не работите.Ангажиментите са ви само домакински и тези по детето.
Какви са вашите мнения?


При такова положение не, не бих си дала детето на ясла.

# 25
  • Мнения: 9 814
Аз лично не бих го дала на ясла.
На детска градина след като навърши 3 г. - да. Но при положение, че по цял ден нищо не правя, мисля, че на детето мястото му е при мен.

# 26
  • Мнения: 7 391
Не бих. Но всяко семейство си взима тези решения, които смята за правилни.
           И аз.Бих го дала по-късно направо на ДГ и така съм правила вече.Малката дъщеря си я гледах докато ми изтекат 3-те години и я дадох направо на ДГ.след това се върнах на работа.

# 27
  • Мнения: 7 821
Незнам защо толкова се дразните и скачате  Thinking КАкво неясно има?Свекърва ми е изгледала сам сама без никакви баби и изключително работещ баща две малки деца с минимална разлика и ги е дала на градина едва,когато се е наложило да работи и тя и е нямала избор.Е,какво,няма ли детето да е най-добре гледано от майка си???Не мисля,че има две мнения по въпроса.И то в невръстна възраст.
Дразнят се, защото звучиш много назидателно  Wink.

Иначе на въпроса - да бих го дала. И съображенията ми са много и различни.
Първо - децата в началото боледуват и това, че съм си в къщи ще ми помага да го оставям винаги когато е болно, за толкова дълго колкото аз и лекаря му преценим, че е нужно;
Второ - някои деца се адаптират по трудно и това, че съм си в къщи би ми помогнало да го взимам на обяд или рано след обяд толкова дълго колкото преценя, че е нужно;
Трето - това че в момента нямаме работа, аз или мъжа ми не значи, че след 2, 3 месеца няма да имаме, а записването на ясли и градини не става когато ни скимне, за съжаление, а когато има място;
Трето - да работиш наистина от къщи не значи, че си правиш прически и грим когато ти скимне, а че имаш работа, която далеч не винаги позволява да си гледаш и детето. Понякога просто не можеш да съчетаеш двете неща или и двете ще страдат, нито детето ще е обгрижвано като хората, нито работата ще е свършена;
И не последно място както и Рasinet вече ти е казала, това че ти имаш дете което позволява освен за него да се грижиш и още за 100 неща, включително и за работа, далеч не значи, че всички деца го правят. И аз мислех, че няма по-лесно нещо от това да гледаш "ангелчето" у дома, докато не ми се роди "дяволчето".
Та всеки си знае най-добре, ти си знаеш себе си и детето си, а другите своите си деца и задължения.

# 28
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Мисля, че Ели най-правилно е изразила мнението си. Другото са пълни глупости и простотий.

# 29
  • Мнения: 3 695
Незнам защо толкова се дразните и скачате  Thinking КАкво неясно има?Свекърва ми е изгледала сам сама без никакви баби и изключително работещ баща две малки деца с минимална разлика и ги е дала на градина едва,когато се е наложило да работи и тя и е нямала избор.Е,какво,няма ли детето да е най-добре гледано от майка си???Не мисля,че има две мнения по въпроса.И то в невръстна възраст.
Дразнят се, защото звучиш много назидателно  Wink.

Иначе на въпроса - да бих го дала. И съображенията ми са много и различни.
Първо - децата в началото боледуват и това, че съм си в къщи ще ми помага да го оставям винаги когато е болно, за толкова дълго колкото аз и лекаря му преценим, че е нужно;
Второ - някои деца се адаптират по трудно и това, че съм си в къщи би ми помогнало да го взимам на обяд или рано след обяд толкова дълго колкото преценя, че е нужно;
Трето - това че в момента нямаме работа, аз или мъжа ми не значи, че след 2, 3 месеца няма да имаме, а записването на ясли и градини не става когато ни скимне, за съжаление, а когато има място;
Трето - да работиш наистина от къщи не значи, че си правиш прически и грим когато ти скимне, а че имаш работа, която далеч не винаги позволява да си гледаш и детето. Понякога просто не можеш да съчетаеш двете неща или и двете ще страдат, нито детето ще е обгрижвано като хората, нито работата ще е свършена;
И не последно място както и Рasinet вече ти е казала, това че ти имаш дете което позволява освен за него да се грижиш и още за 100 неща, включително и за работа, далеч не значи, че всички деца го правят. И аз мислех, че няма по-лесно нещо от това да гледаш "ангелчето" у дома, докато не ми се роди "дяволчето".
Та всеки си знае най-добре, ти си знаеш себе си и детето си, а другите своите си деца и задължения.
Подкрепям всяка една дума!  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт