Силата на съдбата

  • 1 833
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 212
Да, вярвам в съдбата .
Вярвам и в това , че не всичко е съдба - също.
Контролирам постъпките си : най-вече да не допусна повторна грешка, докарала ми не дотам добри съдбини.
Дом и семейство рядко чета, все още не пиша  Simple Smile
Апропо ...  благодаря за препратката към свекървите , наведе ме на разни мисли ..

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
  Изобщо не вярвам в съдба, в карма, нито в предначертани от някой - някъде си работи...Не вярвам, че нещата се връщат или обръщат срещу нас, ако нещо гадно сме направили на някой(незаслужено), нито че децата (примерно) изкупват греховете на родителите си и пр...Всичко това за мен си е чисто суеверие. Не съм суеверна. Изкушава ме желанието "да му се върне на гадняра, направил ми нещо гадно", но...нямам нито едно доказателство, че такива неща наистина се случват. Ако някой знае как стоят нещата на оня свят - да свирка! Току-виж там идва ред на справедливостта... Wink
Така мисля и аз. Вярвам, че това, което сам си направиш - това е твоят живот. Има случаи, в които не решаваме ние, но това не е съдба, а нечие чуждо решение.
Аз също нямам доказателства за предначертаност или за върнато добро или зло.
Не ми е трудно, когато нямам отговори на въпроси да си ги оставя така. Не замествам незнанието си с вяра във висша свръх сила, в съдба, карма, Бог и т.н. подобни.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Вярвам в съдбата! Прабаба ми много държеше да запомня, че ако ми е писано да се обеся, няма да се удавя. Запомних го!
Излишни спирачки не си поставям и нищо не контролирам- ако е писано, каквото е писано, когато стане, ако стане...

# 18
  • Мнения: 1 317
След като гледах "Ефектът на пеперудата" коренно си промених мнението за съдбата. Този филм ме разтърси и ме накара да се замисля за много неща.
Вече смятам, че сами контролираме живота си и дали нещо ще се случи или не, зависи от друго нещо, което е било в близкото или далечното минало. Мислила съм много дали в определен момент съм взела правилното решение и стигам до извода, че съдбата не е изиграла роля в тези моменти.
Разумът ми ме е водил, мислите, прехвърлянето на варианти, на възможности, нищо не се е случило просто така, защото е написано някъде, в някаква книга на съдбата. За всичко, което ми се е случило съм съдействала аз и хората около мен.

Общи условия

Активация на акаунт