Бисквитки, каша в шише от кога?

  • 4 104
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Прочела съм да, акцента на въпроса е от кога, как точно , по колко и на последно място задължително ли е? За последното- не е задължително, разбира се. Дали е полезно- това се добавя като аргумент- безсмислено. Не виждам нищо вредно в лъжичка каша, по- засищащо е.

# 16
  • Временно
  • Мнения: 788
Дали е полезно,или безсмислено - това е лична преценка на майката! Peace
А за задължително - определено не е.
Аз слагах известно време по две натрошени бебешки бисквитки,но не се усети разлика в засищането.Буди се вечер по едно и също време,независимо дали има или няма бисквитки в млякото.

# 17
  • Мнения: 79
Относно храната давана с шише имате впредвид кашата не знам,защо не в крайна сметка и млякото,което бебетата пият също е храна.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бисквити слагах в млякото от 7-я месец

# 19
  • Мнения: 1 062
Моето бебе е на 1г.6м. не слагам бисквити или каша в АМ. Личното ми мнение е, че няма нужда. Ако държиш да слагаш нещо в млякото на бебето, по-добре това да е каша. За задължително - не само че не е, а според мен е излишно.

# 20
  • Мнения: 1 512
Не е задължително да слагаш бисквити в млякото.Това си е въпрос на преценка на майката.С шише единствено давам мляко и вода.Всяка останала храна вкл. и кашата давам с лъжичка.

# 21
  • Мнения: 19 307
Не съм слагала бисквити в млякото. Давах бисквити да гризе, а кашата я предлагах с лъжица. Мисля, че си зависи от детето. Ако отказва такава храна и се опитваш да го прилъжеш с шишето, може би е добра идея.

# 22
  • Мнения: 9 973
Никога не съм давала храна през шишето. Само мляко, вода и сокче.
аз също не го намирам за правилно и мисля,че детето се бърка така

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Никога.

С шише съм давала само чисто мляко и течности за пиене.
Peace
Кашата си яде с лъжица Naughty

# 24
  • Мнения: 4 434
Не съм давала така,отначало с лъжичката да свиква.

# 25
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
около 6-7м. започнах да слагам по 1-2 бисквитки на Милупа във вечерното мляко или по 1л. каша.Педиатърката каза,че след 6м. може да се дават вечер,за да заситят бебето.Не мисля,че са вредни.Напротив така Алекс спеше по-дълго време.Лягаше в 10.30ч и се будеше да яде към 5-6ч. Peace

# 26
  • Мнения: 1 197
Никога не съм давала храна през шишето. Само мляко, вода и сокче.
И аз така,бисквидата я давам отделно,да си чеше зъбите.

# 27
  • Мнения: X
Не е задължително да слагаш бисквити в млякото.Това си е въпрос на преценка на майката.С шише единствено давам мляко и вода.Всяка останала храна вкл. и кашата давам с лъжичка.

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Като беше на 5,5 месеца във вечерното АМ слагах по 2-3 бисквитки биберон на плазмон.
Каша в шише давам от4,5 месечна възраст всяка вечер около 18:00 часа.

# 29
  • Мнения: 681
Като захраних с глутен,малко след това започнах да слагам натрошени бисквитки в АМ  Peace Слагах  на око,по моя преценка.

Общи условия

Активация на акаунт