Как пиците стават сочни?

  • 44 280
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
аз правя пицата с тесто Верди
и мажа тестото с дом.пюре,ръся сирене,топено сирене колбас някакъв
и малко преди да я извадя--кашкавал
разкошна става

# 16
  • Мнения: 2 865
Аз слагам отгоре няколко резенчета краве масло и наръсвам с малко олио. Никога не става суха, но олиото не трябва да се забравя, а маслото е по-скоро за вкус. Иначе я правя с лютеница, с пресни домати настъргани също става добре, но трябва да им се отцеди течността.

# 17
  • Мнения: 1 505
Моята половинка ме светна,4е не се слага тестото в намаслена тава,а само набрашнена,без никаква мазнина отдолу,за6тото пицата всъ6тност се запи4а отдолу и става суха така.Е като направих така и задължително кашкавала след доматеното пиуре,стана пица ме4та,невероятно вкусна.

# 18
  • Мнения: 720
Най-отгоре на пицата, преди кашкавала слагам тънки резенчета домати. Винаги става сочна.

# 19
  • Мнения: 308
Аз мажа пицата с лютеница разбита с малко вода, зехтин и риган. Редя продуктите и пека в силно загрята фурна. Малко преди да е готова слагам кашкавала и пак пека. Но за да е вкусна една пица според мен и тестото е от значение. Готовите теста които се продават по хлебарниците са за хляб и пиците с тях стават твърди и сухи.

# 20
  • Мнения: 1 352
И аз едно време правех пиците като подметка. Но сега съм станала майсторка и не признавам тези по заведенията пред моите.

1. Блата "напръсквам" със зехтин
2. След това мажа с дом. сок
3. Обилно ръся с настърган кашкавал
4. След това всичко останало, най-накрая ръся босилек и риган, може и чубрица
5. Най-важното е да не печеш много пицата, 15-20 мин. в предварително загрята фурна, са напълно достатъчни, за да се изпече пицата и да стане сочна

Пробвай този начин и ела пак да кажеш Wink.

# 21
  • Мнения: 337
Аз друго не умея да приготвям, но мисля, че в пиците съм добра. Embarassed
Имаме приятели, които идват у нас, само ако им приготвя пица, друго не искат.
Та аз правя така: Намазвам тавичката с маслиново олио - вкусът винаги е много по различен, слагам малко тесто, колкото да покрие тавата, защото в противен случай става много тестена, дебела и едвам се преглъща. Ние залагаме основно на плънката. Та после върху наредената пица капвам отново малко зехтин.
Просто вкуса с него е божествен.
Това го научих от италиански сайт за пици, допреди това не ми се получаваха вкусни.
Сега дори, където и да ям, знам че не са като моите.
Успех! Hug

# 22
  • Мнения: 27 524
Разстилам тестото в тава върху оризова хартия. Ако аз съм си правила тестото - правя го със зехтин. Отгоре мажа с две супени лъжици салца /концентрирано доматено пюре/. Доматен сос не слагам, защото ми остава тестото леко сурово и мокро и не харесвам така. След това си слагам лук /обожавам пици с лук/ и натам вече различно - било то сирена, шунка, кренвирши, риба тон, морски дарове... кашкавалът го мятам настърган за минутка, само да се стопи и веднага вадя пицата. Никога не става суха, освен ако не я изпусна и я препека  Grinning
Слагам пицата в загрята предварително фурна на 220 градуса, така се изпича, без да се изсушава. Това е от мен  Hug

# 23
  • Мнения: 930
С готово тесто и аз я правя...слагам обилно доматено пюре върху тестото за да не стане суха. И всичко останало отгоре.   chef

и аз така а моето тесто е
1 ч.ч. вода
1с.л. сол
1с.л. захар
1с.л. оцет
1с.л. олио и половин кубче мая

# 24
Moqta recepta za testoto e sa6to mnogo lesna. Okolo polovin kilo bra6no /tova e za dve pizi/, 4etvart maq, 1 6tipka sol i voda. Zabarkvam meko testo. Trqbva da prestoi okolo pol. 4as /da po4ine taka mu kazvat/. Simple Smile Sled tova se razdelq na 2 4asti. To4a go i go slagam nabra6neno v tava za pica. /tq e teflonova s dupki za po-dobra ventilaziq/. Slagam domati beleni gotovi. Razstilam gi s lazica da se nadrobqt. Ne mnogo da ne stane mnogo vodno, no da pokrie navsqkade. Sled tova slagam file ili nqkakav kolbas, luk, maslini, 1 lazica zehtin, bosilek i ka6kaval. Peka q na programata za pici. Na6ata furna ima takava okolo 15 min. na max. Bon Apeti!

# 25
  • Мнения: 11 607
Moqta recepta za testoto e sa6to mnogo lesna. Okolo polovin kilo bra6no /tova e za dve pizi/, 4etvart maq, 1 6tipka sol i voda. Zabarkvam meko testo. Trqbva da prestoi okolo pol. 4as /da po4ine taka mu kazvat/. Simple Smile Sled tova se razdelq na 2 4asti. To4a go i go slagam nabra6neno v tava za pica. /tq e teflonova s dupki za po-dobra ventilaziq/. Slagam domati beleni gotovi. Razstilam gi s lazica da se nadrobqt. Ne mnogo da ne stane mnogo vodno, no da pokrie navsqkade. Sled tova slagam file ili nqkakav kolbas, luk, maslini, 1 lazica zehtin, bosilek i ka6kaval. Peka q na programata za pici. Na6ata furna ima takava okolo 15 min. na max. Bon Apeti!

Моята рецепта за тестото е също много лесна. Около половин кило брашно /това
е за две пизи/, четвърт мая, 1 6типка сол и вода. Забърквам меко тесто.
Трябва да престой около пол. час /да почине така му казват/. Smile
След това се разделя на 2 части. Точа го и го слагам набрашнено в тава
за пица. /тя е тефлонова с дупки за по-добра вентилация/. Слагам домати
белени готови. Разстилам ги с лъжица да се надробят. Не много да не
стане много водно, но да покрие навсякъде. След това слагам филе или
някакъв колбас, лук, маслини, 1 лъжица зехтин, босилек и кашкавал. Пека
я на програмата за пици. Нашата фурна има такава около 15 мин. на мах.
Бон Апети!


При мен е тесто Верди, лютеница, останалите продукти и кашкавал. За не повече от 20 мин. във фурната на около 180 градуса. Когато имам не отказвам и 1-2 пресни домати...Просто вкуса е друг!

Имам една позната. Тя задължително запича блата около 2-3 мин. Признавам си бях скептична, но ми хареса пицата и.

Благодаря за идеята кашкавала да сложа по средата....Беше ми минавало това като идея, но смятах,че няма да се получи. Peace

# 26
  • Мнения: 7 640
ще пробвам съветите, при мен, ако има много плънка, тестото отдолу остава сурово Tired

# 27
  • Мнения: 337
ще пробвам съветите, при мен, ако има много плънка, тестото отдолу остава сурово Tired

Значи е много дебело, разстели го колкото да покрие тавата, едвам да я покрие, както се казва.
Явно слагаш много тесто.
После печи в предварително загрята фурна на 200 градуса, 20 минутки.
Няма как да не стана, успех Hug

# 28
  • Мнения: 7 640
аз не го точа, няма къде и с какво Confused, раздърпвам го и то се събира пак Twisted Evil, може би затова е така

# 29
  • Мнения: 142
Аз напълно разбрах за какво става дума! LaughingИ аз мразя твърд блат на пица от който изпадат всичките аранжировки.Значи.....за да стане мек блата като в пицариите-първо на дъното на тавичката се слага олио и после малко поръсвате брашънце!!!Е така става перфектна!!! bowuu

Общи условия

Активация на акаунт