СОФИБОР пада, а падат ли лихвените проценти?

  • 12 720
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 415
аз съм в пиреос, но и там лихвите скачат, а не падат. вече говорихме с директора на нашия клон. той любезно отговори, че да - има промяна в индекса, но в условията на такава криза просто да не очакваме промяна на лихвите надолу. естествено, че ще си търсим правата, но като гледам май всички банки в БГ процедират по един и същи начин - правят си каквото си искат

Ми те като са в криза какво.. ние да не би да сме извън нея?
Да са мислили като раздаваха кредитите.
Договорът си е договор и всеки е длъжен да си го спазва.
Освен всичко останало, тия едностранни промени в договора не са коректни и от морална гледна точка. Нали всички граждани сме равноправни?!
Още един повод за съд!

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 14:34 от Малайза

# 16
  • Мнения: 2 388
Да, мисля да направя като колежката и да почвам с писмата и сезиране на комисията за защита на потребителя. На всичко отгоре ни отказаха предоговаряне, защото не си направиха труда да проверят доходите ни в НОИ. Много е куца тая нашата банка, но като гледам другите постове май не е само тя.

Трябва да си търсим правата! И ще го направим Peace

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Един съвет от мен, ако искате де  Wink
За всички тези проблеми с договорите, пишете до БНБ. Тя е органа който контролира ТБ и оперирането им на пазара.
А колкото до лихвените проценти, има банки, които слагат в договора си лихвата като база плюс еди колко си пункта надвабка "но не по-малко от ...%", т.е. ако се вдига базата вдигат лихвата, но ако пада с това изречение се засраховат, че нямате основание да искате понижаване на лихвения процент.
Според законодателството след влизането в ЕС и новите стандарти по Базел, базата на лихвения процент, каквато и да е трябва да е разяснена с специална точка от договора, как се определя, в кой сайт може да се прави справка, кога влиза в сила и т.н. Дори и да е някакъв вътрешен процен, който се определя от банката, трябва да го пише, както и как се изчислява и кога се променя.
За всички тези неща е редно да се сезира БНБ.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Идвам само да се похваля че все пак са ми намалили лихвата Wink  Mr. Green


# 19
Идвам само да се похваля че все пак са ми намалили лихвата Wink  Mr. Green



И аз теглих ипотечен от Булбанк и на мен не ми намалят лихвата:(

# 20
  • Мнения: 10 618
Моля ви дайте повече инфо за Булбанк - кредитите ви в лева или в евро и с какво са били обвързани - БЛП или Юролибор?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Идвам само да се похваля че все пак са ми намалили лихвата Wink  Mr. Green



И аз теглих ипотечен от Булбанк и на мен не ми намалят лихвата:(

Ами иди се разправяй, потърси си правата.. на мен така ми смъкнаха 1,7%

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Моля ви дайте повече инфо за Булбанк - кредитите ви в лева или в евро и с какво са били обвързани - БЛП или Юролибор?

Моят е в лв. и е обвързан с софибор, но юрибора също върви надолу.

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 16:09 от Малайза

# 23
  • Мнения: 1 477
Някой знае ли дали в Пощенска банка са намалили лихвата?

# 24
  • Мнения: 70
Аз в това отношение мога направо да се похваля - имам кредит в Булбанк, в швейцарски франкове. Преди седмица получих писмо, че ми намаляват вноската. Направо не можах да повярвам Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 970
Някой знае ли дали в Пощенска банка са намалили лихвата?
Вчера правих вноската по жилищен в ПОщенска. Няма промяна( аз за понижение не се надявам, ама поне един месец да спрат да качват Crazy)

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Идвам само да се похваля че все пак са ми намалили лихвата Wink  Mr. Green



И аз теглих ипотечен от Булбанк и на мен не ми намалят лихвата:(

Ами иди се разправяй, потърси си правата.. на мен така ми смъкнаха 1,7%

Az сега се опитвам да се свържа, ама няма никой  Wink
Я ми кажи от този линк дето си го пуснала какво да гледам  Confused Има най-различни стойности на софибор, за различни периоди. И какво да гледам края на месеца спряко софибор в моя договор ли. УжасТ нищо не разбирам  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Моля ви дайте повече инфо за Булбанк - кредитите ви в лева или в евро и с какво са били обвързани - БЛП или Юролибор?

Моят е в лв. и е обвързан с софибор, но юрибора също върви надолу.

Левовите обикновено са със софибор, а евровите са с юробор  Wink

# 28
Привет на всички мами  Simple Smile
Ето ви нещо интересно по темата  Simple Smile
http://www.moitepari.bg/Spravochnik/content.aspx?type=QnA&ar … ldmenu=NewsAdvice
Успех на всички от един БГ татко  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Привет на всички мами  Simple Smile
Ето ви нещо интересно по темата  Simple Smile
http://www.moitepari.bg/Spravochnik/content.aspx?type=QnA&ar … ldmenu=NewsAdvice
Успех на всички от един БГ татко  Simple Smile

Да, наистина е интересно. Моят кредит, обаче е нов и не се формира чрез БЛП. Явно нещо играят със старите кредити. Вчера моята инспекторка ми каза, че към датата на падежа ще преизчислят и ще се види дали ми пада вноската.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт