Къде държите книгите си?

  • 9 758
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 926
И на мен ми се свидят честно казано, обаче като нямам място, нямам и избор.
Докато бяха малко - да, но аз в библиотеката си имам и много учебници и в един момент положението направо стана страшно.

# 16
  • Мнения: 2 556
Станимира, чудесна библиотека, как се отварят вратичките, настрани ли?



# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Това е библиотеката, то много не прилича на библиотека, но побрахме доста книги вътре.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=334724&pid=10314796

Това е страхотно решение.
Хем са ти достъпни,
хем са затворени и не събират прах.

# 18
  • Мнения: 2 132
Многото книги (за жалост) са на тавана в кашони.Долу при нас са наредени на ученичката книгите за в момента!

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Имаме много книги. Към тях прибавям и много учебни материали. За съжаление на този етап нямам никакво място за книги вкъщи. Разпилени са на няколко места- у свекърва ми, в нашите и в баба ми. Поне са по библиотеките им и не ги мисля.

# 20
  • Мнения: 497
Тес, ние имаме стая-кабинет, в която има бюро, диван, малка масичка и огромна библиотека. Вярно е че не се намира лесно, ако не е по поръчка, но с много търсене става. Ние (тоест аз  Joy) накрая намерихме - в Айко, но след като ми изтекоха очите 5-6 нощи да разглеждам огромния им каталог. Библиотеката е на модули - 50 см. е широчината, висока е 2м и 40 см, а дълбочината е за два реда книги, като всеки модул е с по две стъглени вратички, опасани с МДФ, а по средатата пак има МДФ- на кръст. Хубавото е, че така може да си нагласиш по-прецизно модулите, отколкото ако са по-широки. Ние имаме 7 такива модула. Качеството като материал не е умопомрачително, но пък 3 години не се е износила или мръднала и изглежда почти като "истинска"(имам предвид дървена), та съм доволна, защото по поръчка щеще да ни излезе тройно.
Така че съвета ми е да искаш на големите магазини и каталозите им и да ги разгедаш поне няколко пъти (аз тези модули ги забелязах чак на 5 или 6 път, защото самите те са претъпкани с мебели и просто окото се уморява и може да не забележиш точно твоята библиотека).

# 21
  • Мнения: 289
Станимира, чудесна библиотека, как се отварят вратичките, настрани ли?




Да, отварят се настрани, като се захващат за сивата метална част, аз не исках да има дръжки.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 992
Много болна тема, особено когато правехме мебелите за хола....Вкъщи проблемът беше, че хем имахме огромни купища с художествена литература, хем майка ми дълги години беше професионален преводач и събираше всякакви речници, които не можехме да изхвърлим... Секцията, която беше в соц-стил, се наложи да бъде заменена от друга, пак грамадна, макар и по-съвременна. На въпроса ти - книгите са в хола, в голяма нова секция. Затворена е, защото книгите се съсипват от слънчевата светлина и домашния прах.

# 23
  • Мнения: 1 558
По-ценните в такава колона, другите  - в кашони в мазето. Мислим да вземем още една такава колона.

# 24
  • Мнения: 359
На нас също ни предстои изграждане на някаква библиотека в ноивя апартамент. Място има, пржоблемът е, че откритите рафтове, както казвате, ужасно се прашат, а пък библиотеката с вратички си я представям само като някакъв чудовищен мастодонт, тип соц!

# 25
  • Мнения: 8 999
На нас също ни предстои изграждане на някаква библиотека в ноивя апартамент. Място има, пржоблемът е, че откритите рафтове, както казвате, ужасно се прашат, а пък библиотеката с вратички си я представям само като някакъв чудовищен мастодонт, тип соц!

Аз пък си я представям като старинна библиотека от някой английски замък. От масивно дърво, до тавана, с помощна стълбичка за най-горните рафтове. Меча кожа, камина, чаша портвайн и пура след вечеря... Такива ми ти работи.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
В секцията в хола - като я поръчвахме, така я преценявахме, че да има място и за книгите. Държим ги и по рафтовете й, и вътре в шкафчетата.

Аз пък си я представям като старинна библиотека от някой английски замък. От масивно дърво, до тавана, с помощна стълбичка за най-горните рафтове. Меча кожа, камина, чаша портвайн и пура след вечеря... Такива ми ти работи.

О, това е страхотно, стига да може да си го позволи човек. Бих прекарвала цялото си свободно време на такова място  Crazy

# 27
  • Мнения: 90
В шкафовете в хола.

# 28
  • Мнения: 4 300
На рафтове.
ОТ една страна е по хубаво за книгите да са на закрито, в смисъл в затворен шкаф, от друга страна гледката на открити рафтове с книги ми носи уют и усещане за дом. Пък и в крайна сметка няма да векувам, още стотина години все ще издържат тея книги, то няма и половин живот  Laughing

# 29
  • Мнения: 360
Според мен, най-хубаво е книгите да са зад стъкло.
 Така хем се пазят от прах, хем се виждат. Защото книгите са много красиви, когато са подредени на рафтове, създават уют и неповторима атмосфера (или поне на мен така ми действат Simple Smile).

Общи условия

Активация на акаунт