Нещо добро срещу херпеси?

  • 155 208
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
На моята дъщеря й избиват около устата на около 2 месеца.
Давам й Рус, но и на мен би ми се искало да разбера каква е причината, че и тя вече почна все повече да се притеснява, че й избиват много често. В повечето случаи е близо до някой празник-Коледа, РД. Тя е много чувствителна и явно се вълнува прекалено, но как да й помогна?
Има ли някаква връзка с лапането на боклуци?

# 16
  • Мнения: 215
Здравейте, и на мен напоследък ми излизат херпеси и то само на горната устна на едно и също място, имам чувството, че накрая ще ми остане белег Cry
Лекаря ми каза да пия Изопринозин за засилване на имунната система newsm78 някой пил ли го е, дали помага?

# 17
  • Мнения: 36
Здравейте !Аз използвам лампа Bioptron  от 6 години и многократно ми е решавала проблемите!Миналото лято ми излизаха един след друг херпеси по устната  вследстие на срив на имунната система.Нагрявах се упорито  сутрин и вечер .Първо се пръсках с Oxi Spray и след това нагрявам.Направиха ми изследвания и се оказа вирус ,спад на имунната система.Доцентката при която ходя ми изписа имуностимулатори .Прочетох че при ежедневна употреба и Bioptron има такъв ефект.Изпозвам го много често вече ,а не като преди само като се появи проблем.Чувствам се много добре.

# 18
  • Мнения: 647
Здравейте всички страдалци тук от херпес (стресница)!

Малко за херпесите. Накратко, те са състояния, които се предизвикват от семейството на херпесните вируси. А, вирусите, както знаете, не се лекуват с антибиотици - затова писанията за гентамицин, банеоцин и прочее са повече от хора, които са били заблудени от други хора...

Нормално, херпесните вируси населяват организма на всеки от нас - тоест, всеки е заразен с херпесен вирус и е носител. Ежесекундно, нашата имунна система елиминира херпесните вируси и така сме "здрави".

Кога избива стресница (херпес)?

Когато пациентът поради стрес - психологически, физиологичен или патологичен (прекарано тежко заболяване, например) отслаби имунната си система, херпесните вируси я преодоляват и избиват в местата, където е най-слаба съпротивата. Затова и народно херпесите се наричат "стресници" - забелязали са, че избиват след силна уплаха, когато детето се стресне от нещо.

Как се лекува?

Единствените лекарствени препарати с пряко действие върху херпесните вируси са Ацикловирът (търговски имена на препарата: Ацикловир Актавис, Ацикловир Стада, Ациклостад, Ацик и Зовиракс) и Пенцикловирът (търговско име: Фенивир). Фенивирът е по-нов за България препарат, но моите наблюдения показват по-слаба ефективност. Има и един унгарски препарат: Рихтофит (на билкова основа). Отскоро има наблюдения, че много успешно се прилага препарата Аргосулфан, който е източник на сребърни йони. Чували сте, че среброто има бактирицидно и протововирусно действие.

Кожните лекари имат склонността да ви изписват само и единствено мазила, но мазилата имат само локално действие и не рядко при потискане на херпеса на едно място, той много скоро избива другаде, като няма ограничение къде - гениталии, в очите, в ушите, по корема, гърба, на кокалчетата на крака и прочее. Невролозите са по-смели и изписват и ациловир таблетки, с което тушират доста по-добре и по-бързо това състояние. Херпесните вируси "обичат" невроните и всъщност под мястото, на което е "цъфнал" херпес, лежи поразено нервно влакно.

При херпес препоръчвам кое да е от изброените мазила (според финансите ви) плюс таблетна форма за системна употреба - да се потисне херпеса в целия организъм. Мазилата трябва да нанасяте директно от тубата на тънък слий, но колкото се може по-често - дори и 10 пъти на ден още при първите симптоми. Едновременно с това следва за приемате Ацикловир таблетки в доза 2000 мг на ден (5 х 400 мг) в продължение на 7 дни - доза за възрастни. Изопринозин също има мощно противовирусно действие и е едновременно с това имуностимулант, но не е специфичен продукт за херпес, а за доста вируси. В някои терапевтични схеми се включват едновременно ацикловир за мазане, за пиене и изопринозин.

Лампата Биоптрон на Цептер има много благоприятно действие при всички състояния на нарушаване целостта на кожата и лигавиците. Изследванията показват, че рани от изгаряне и от разкъсване зарастват с около 2-3 пъти по-бързо при облъчване с поляризирана светлина. При това, с доста добра структура на цикатрикса и с доста по-малко видими белези. Ако можете да си позволите да си купите лампата Биоптрон, понеже не е евтина, направете го.

След като се излекувате от херпеса, веднага вземете мерки за подсилване на имунната система - имуностимулатори поне има на пазара много - даже ми е трудно да ги изброя! Принципно, ако получавате стресници, добре е без да има повод, поне два-три пъти в годината да правите профилактични курсове с имуностимулатори. Така хем ще се пазите от херпеси, хем от грип и от други болести!

Пийте и много течности и чайове - те са ви естествена профилактика!

Аз, понеже работя в аптека, и всеки ден някой ми киха в лицето, приемам различни имуностимуланти и не се разболявам.

Ако имате още въпроси, тук съм на ваше разположение.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 15:52 от маг.фарм. Антон Вълев

# 19
  • Мнения: 310
Благодаря на маг.фарм. Антон Вълев за полезната информация относно причинителите на херпесите.
Но аз мога да ви предложа нещо, което не е лекарство и е много по-евтино от лампата Биоптрон на Цептер. При това е също толкова ефикасно. Това е желе от алое вера. Има силно изразено антивирусно действие.  Когато намажете херпеса със желе от алое, или с крем с алое и прополис, скъсявате периода на зарастване на херпеса и няма болка.
Може да се приемаме вътрешно сок от алое вера, за да подобрим работата на имунната система. Алоето е имуномодулатор и поради тази причина може да се приема и от хора с автоимунни заболявания.
Също много добър вариант за предпазване от херпеси е целогодишно да ползвате вазелинчето за устни от алое вера и жожоба. Няма цвят, придава лек блясък на устните, омекотява ги. Алоето има способността да въздейства на епителните клетки регенериращо и противовъзпалително. Епителните клетки са на много места в човешкото тяло. Те покриват кожата, покриват лигавиците. И ако има кожни проблеми като херпеса например, нанасянето на крем от алое или лосион ускорява многократно нарушената цялост на кожата. 
На мен от няколко години вече не ми е излизал херпес. Ето и рецептата : всеки ден по 40-50 мл сок от алое и преди излизане задължително мазане с вазелинчето

# 20
  • Мнения: 647
Но аз мога да ви предложа нещо, което не е лекарство и е много по-евтино .... Това е желе от алое вера. Има силно изразено антивирусно действие.  Когато намажете херпеса със желе от алое, или с крем с алое и прополис, скъсявате периода на зарастване на херпеса и няма болка.
...Ето и рецептата : всеки ден по 40-50 мл сок от алое и преди излизане задължително мазане с вазелинчето

Да, алоето е много добър препарат, който не съм споменал. Също добри ефекти може да имате с розов конкрет, но той има много тежка миризма на рози. Инак, всичко, което сте написала, е правилно. Обръщайте се колкото можете повече към  билките и въобще природните продукти. С тежките лекарства би следвало да борави само и единствено спешната медицина, която гледа да ви спаси живота в следващите няколко часа, а не дали ще има последващи странични ефекти.
Държа да направя поправка - екстрактът от Алое вера не е имуномодулатор, а имуностимулатор - има огромна разлика, нищо че звучи някак си еднакво.
Кой ви прави сокът от алое? Ако просто изтискате едно листо от алое, в него няма никакви лечебни вещества! Има си специална процедура как се добиват лечебните вещества от алое дори и в домашни условия!

# 21
  • Мнения: 3 410
Подкрепям Сегулда за липса с алое - много помага за да се предпазя от херпес по устните.
Аз използвам и алое фърст - пръскам с него ако усетя да ми излиза херпес - и досега винаги ми е помагало.
Но пия и добавки за имунната система. не може без вътрешен прием според мен.

# 22
  • Мнения: 310
Цитат
Кой ви прави сокът от алое? Ако просто изтискате едно листо от алое, в него няма никакви лечебни вещества! Има си специална процедура как се добиват лечебните вещества от алое дори и в домашни условия!
Суровината за продуктите на Форевър се прави от Aloe Vera of America, Inc. А компанията която го влага в продукти и го дистрибутира е Форевър Ливинг Продъктс. Aloe Vera of America, Inc. е собственост на Форевър Ливинг Продъктс. За производството на стабилизиран гел от алое компанията притежава патент, който към днешна дата е с валидност до 2022г. Ето линк от патентното ведомство в Щатите, което доказва това http://www.patentstorm.us/patents/6713095/fulltext.html# И нека не се занимаваме повече с това, защото това не е предмет на темата. Извинявам се на останалите, които това не ги интересува. Не се заяждам!!!!

# 23
  • Мнения: 1 862
Ще споделя моята рецепта, която работи безупречно особено ако херпеса се хване в самото начало. В порцеланова чинийка паля парченце намачкан вестник, след като изгори по чинийката остава жълто - кафява маз, която още докато е топла намазвам на херпеса, след като изстине е трудно - не се размазва. Звучи странно и малко бабешка рецепта, но при мен определено работи. Ако херпеса не е избил се отървавам от него, а ако е избил минава доста по-бързо  Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте и аз бих искала да се включа във вашата тема за херпесите. Моето дете прекара  херпес вирусен енцефалит когато беше на 2 месеца. В момента се борим с кожния херпес който се нарича Херпес симплекс тип 1 или както го наричат някой стресницата която излиза по устата. Бих искала да споделя с вас че не е точно това че херпеса излиза на май слабото място в организма. херпеса тръгва по хода на на някой нерв и излезели за първи път някъде всеки следващи избивания на херпес е на същото място като предното или в близост до него-това го знам от лекарите който наблюдават дъщеря ми. Хубаво е при чести избивания на херпес ни лезии да се пуснат изследвания за анти тела на вируса. Ако те са над норма нормално е да избиват херпеси, но ако са в нормата излизането им е редуцирано. При нас единствения ефект за подтискане на херпеса е ацикловир(всички видове кремове съдържащи ацикловир) или изопринозин и таблетки валацикловир и ацикловир. Аз докато забележа зачервяването по кожата на всеки час мажа с ацикловир и като започне да завяхва херпеса слага голям слой крем здраве и наистина има голям ефект. В монента пак имаме херпеси на ръката и на крака и от утре ще започвам да давам ацикловир през устата за да подтиснем херпесите.

# 25
  • Мнения: 647
Бих искала да споделя с вас че не е точно това че херпеса излиза на май слабото място в организма. херпеса тръгва по хода на на някой нерв и излезели за първи път някъде всеки следващи избивания на херпес е на същото място като предното или в близост до него-това го знам от лекарите който наблюдават дъщеря ми.

Здравейте!
Не правете такива заключения с отрицание, понеже това, което съм написал и това, което казвате вие, едно и също  Hug

Понеже херпесният вирус има невронна таксономия, най-слабото място за него е винаги даден неврон/ нервно влакно. Не ви ли прави впечатление, че избиването на херпес се "движи" по протежение на един и същи нерв? Целият неврон много често е една клетка - засегнатата клетка от вируса.

Като казваме "слабо място" нямаме предвид едно и също място като координати на тялото на пациента, а като структура (която често се разпростира на доста места като топография на тялото).

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Благодаря за информацията, но съм наясно за какво става на въпрос все пак този сериозен проблем е в къщата та ми и се боря с него. При нас винаги излиза от дясната страна на тялото и то е или на ръка или крака и на едни и същи места- по хода на нерва. Също съм наясно че всички видове херпеси- 8-те на брой за човешките имам предвид са дремещи инфекции в ганглиите на мозъка и при най малкото отслабване на имунната система избиват.

# 27
  • Мнения: 1
Здр на всички. Изкам да кажа че тая лампа е уникална , аз я имам от 2 години и сам страшно доволна. Помага ми при много проблеми и болки. Аз съм от Русе и скоро разбрах че в болницата има такъв голям уред но вземат по 3 лв на минутка терапия. Ако някой изка да пробва напълно безплатно и да му баде обяснено по профисионално за какво става въпрос и е от Русе или Търново мога да му дам координати .

# 28
  • Мнения: 95
Здравейте,херпесите се причинява от вирус ,който когато имунната защита е в кондиция той си стои мирен в латентно състояние и в момента когато имунната защита се понижи по една или друга причина(стрес,силна емоция,непълноценно хранене и т.н) и херпеса веднага се активизира.следователно лечението на херпес е хомеопатия и добавки за поддържане на имунната защита

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравей wichi аз не съм съгласна с теб, че лечението на някой от видовете човешки херпеси се лекува само с хомеопатия и добавки за подържане на имунната система. Аз ако бях оставила дъщеря ми на лечение с хомеопатия при активна херпес вирусна инафекция (симплекс 2) нея нямаше да я има. Не споря че хомеопатията и добавките за имунната система не помагат, наистина допринасят до някаде, но не и за пълно подтискане на херпесите. Винаги при налична инфекция на херпес или честите избивания по кожата е хубаво да се прибегне до употреба на ацикловир, валацикловир, зовиракс и други подобни и вече след това хомеопатия за укрепване и предпазване от втора инфекция или избиване на херпес.

Общи условия

Активация на акаунт