МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 51 857
  • 388
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 410
Цитат
Само в социални грижи един чичка ми каза :"Кой те е карал да имаш три деца?Това е твоят избор.Управяй се!"
ай,стига бе !Не ми се е случвало,все още ,но дали ще запазя спокойствие или ще си взема отпуск от Бога и ще се разбушувам! Close

# 376
  • Мнения: 7 263
Пролетна фея  Hug Hug Hug - невероятни думи! Много ми стана драго докато те четях, защото на практика описваш етапите през които и аз минавах. Дай боже всекиму такава житейска философия - наистина сега се чувствам прекрасно и на мястото си. Имам до себе си истински приятели - тези, с които минахме през какво ли не и на които мога да разчитам. Знам също така и кои са тези на които не мога да се опра и които са около мен само за да ги разсмея или за да ме обсъдят  Wink но не ми пука  Mr. Green - правя го с кеф.
И аз вече минах в 40+, но просто се чувствам превъзходно и изобщо не мисля за годините.
Вечерница не те разпитвах случайно аз нито от празно любопитство, както виждаш Flutter Hug и съм ти много благодарна за всяко едно от мненията ти. И сега продължавам да те чета, за да си сверявам часовника и да знам какво да очаквам.
taya , sweetkids_mama , mi6imadi - много добро подсещане си направила Peace
В тази тема пишат доста хора, които са ми станали близки и симпатични в различни форумски теми и са ме впечатлили с позициите си. Кабо Алма, Дидка, Мама Цоци, Пешеходката, Галя и още доста други. С други от вас се запознах тук и пак много се радвам, че ви откривам и че срещам позитивизъм и усмивки - защото според мен живота трябва да се живее с усмивка Mr. Green. Радвам се, че има и доста млади мами с по 3 и повече дечица Hug

Ето малко   снимки и  от нас понеже виждам, че тук така е прието. Simple Smile

# 377
  • София
  • Мнения: 1 001
...Петък беше хубав ден...в ранният следобед мъжа ми се прибра неочаквано с това за мен:
..."Миличка, знам, че отдавна не съм ти подарявал, а ти обичаш"...и последвах едни прегръдки и целувки...ако не си бяха и трите вкъщи, щяхме да поработим за четвъртото Mr. Green...стана ми смешно...миналия месец така се прегърнахме като се прибра и ми каза, че е успял да внесе поредната вноска по ипотечния...сега, обаче се запролети и у нас...финансово!
В този така романтичен миг, обаче, аз бях рошава, по пижама, миех чинии...искрено се засрамих Embarassedот вида си...щеше ми се да съм бляскава...или поне гримирана. Не съм наясно какво точно ме прави женствена - това, че държа на дългата си коса и дългите рокли...или това, че се опитвам да се сгушвам по-често в мъжа ми, само защото знам, че той харесва това, въпреки , че на мен "не ми идва отвътре"...
Иначе съм спортно мамче с раница и маратонки, но това пък смъква от сериозната ми визия поне 10 годинки Laughing Де да можеше и 10 килца да смъкне, ама и аз като Миши - гледам си упражненията на бързи обороти, докато хрупам бисквитки  (благодаря ти Миши, че сподели...олекна ми някак...на душата, де, не на други телесни части Crazy).
Добре, че Помилвана подхвана темата за годинките, че да се покажете - я какви сте хубави и млади...като гледам нямате и 20 hahaha
Спомням си, че като тинейджърка се мислех за голяма и когато на 20 заявих на родителските тела, че ще се омъжвам бях сигурна, че съм достатъчно зряла за подобно решение и за много други последвали ги решения...Сигурно затова и сега след 30-те си години се чувствам като на 20...Забелязвам, че с всяка изминала година опитвам да убедя себе си, че се подмладявам, а не остарявам и как всяка година (и дори всеки ден) изживявам като някакво ново начало, нещо започващо....Не се терзая от отминаващото време, сигурно защото го живея като за последно...наистина са се променили много неща и аз покрай нещата Mr. Green...но не ми липсва нищо от миналото - нито хубавото, нито лошото - не бих променила нищо...оф, помилвана, защо ме хвърляш в размишления и направо се изморих...от годинките ще да е Joy.
Бетунга, дай насам бебка да я понамачкам! Много сте сладки...
Габи_,успех с лечението...всичко ще е наред! Praynig Hug
Заради теб и големите червени буквички на Миши, още утре ще дрънна една шайба на мойта доки за един профилактичен, че срамота...бебката е почти на 2, пък аз не съм ходила на проверка (тъкмо ще спомена плановете за четвъртото да видя така ли ще ми се радва, както за третото).
Прегръдки сърдечни за всички!  Hug  bouquet
Отивам да се карам шептейки (пусти неделен гърлобол Sick), защото незнам панелката ще издържи ли на опитите им да ходят на ръце, да стоят на челни стойки и прочее упражнения...

# 378
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз също съм в отбора на отскоро озлобелите.  Mr. Green Цели 12 години бях еднодетна, почти 6 - двудетна, а съм многодетна едва от 5 месеца.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes За протокола - на 38 съм по акт за раждане, по акъл - някъде по средата на възрастта на по-големите ми синове.  Mr. Green
По въпроса на Помилвана:
Като бях на 18, 25-годишните ми се виждаха хм...меко казано зрели.  Mr. Green Когато аз станах на 29 и карах 30-тата си година, изживях депресия. Само при мисълта, че вече няма да казвам 20 и... Mr. Green Откакто навърших 30 обаче и досега, се чувствам много добре в кожата си. Вече съм си постигнала главните цели в живота. Имам си виШУ, знам езици, в работата съм се издигнала до най-високото ниво (Директор в голяма фирма), сега ще се местим в ново, по-голямо жилище (което сами си купуваме), имам двама прекрасни големи сина и сега черешката на тортата е третият ми син, бебето Радослав. Само се моля да са ми живи и здрави дечицата  Praynig, от останалото не се оплаквам.  Hug Никак не било лошо да наближаваш 40-те се оказа.  Mr. Green
Пускам снимки отпреди година и нещо, защото сега съм много дебела, а няма да е задълго.  Mr. Green Joy (каква само скромност стуи от мен).  Joy Joy Joy
http://media.snimka.bg/1776/009808183.jpg
http://media.snimka.bg/1777/009809772.jpg
 Hug


# 379
  • Мнения: 23
здравейте многодетни мами много е интересно при вас, ще се опитвам по-честичко да ви навестявам

# 380
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Здравейте мами  Hug
Мълчах почти цяла тема - ама наистина не знам дали да се нервирам или не на глупостта и наглостта на хората...
Но за каузата - ще се опитам да се сдържам...

Габи - да минават по-бързо и тези неща!
Честито новородено бебче! Да расте живо и здрави и много да ви радва!
Две други теми бяха повдигнати. При това много интересни. Ще ми е по-лесно да започна от втората, но няма да забравя и първата!

От 14 годишна гледам света през същите очи. Дори скоро си говорих с една мама - искам да тичам, искам да с катеря по дървета, искам да се пързалям с шейна... когато бях на 18 - 20годишните ми изглеждаха като за пенсия( за другите да не говорим) От инат на 18 години работих една ваканция в един завод - всички там ми бяха бесни, че им говоря на "лелче", ама аз така ги чувствах - а исках да съм много мила с тях... На 21 се омъжих - мислех, че всичко което лети се яде. До 30 годишна хората мислеха, че съм на 16 и бяха удивени, че имам 3 деца, семейство и т.н. На 30 ми се появиха първите бръчици по лицето, но освен че научих, че някои неща дето летят не се ядат, нищо друго не се промени в мен. Сега на 38 пак се чувствам като на 14, знам още повече неща дето летят, ама не се ядат, но вече не ми пука особено за мнението на другите хора - особено когато става дума за многодетството. Заради обездвижването си на работата ми - се чувствам в не най-добра физическа форма. Но за това съм си виновна само аз.

По въпроса с женствеността - там нещо хич ме няма - козметиката, която понякога купувам, обикновено се изхвърля след няколко години... неупотребена...
Но отпреди 3 години, когато бръчките ми се увеличиха доста - реших, че онова дето се казва "крем за лице" е нещо, което не е толкова ненужно. И се опитвам да си създам някакви навици за употребата му. Но отново има седмици без крем...
Мникюр е единственото, което харесвам, но заради писането по клавиатурата  - няма как да си го поддържам.
Пола слагам един или два пъти годишно, а може и на няколко години веднъж - според случая. Високоте тънки токове са със същата честота,
но и аз си мисля, че женствеността е нещо от вътре и е свързана по някакв начин с любовта, която даряваш на съприга си и обичта към децата.
А моят съпруг ми е казал, че иска да остаряваме заедно... И ме засипва с комплименти от които направо се изчервявам понякога, като например" Казвал ли съм ти, че си най-карсивата? Знаеш ли, че си най-хубавата?" А аз в тези моменти съм с дънки или анцунг, спортна блуза или пижама...
Ех,  оставям на по-сладкодумните мами да го опишат с по-красиви думи.

 Hug Hug Hug за всички, които не споменах по име!

# 381
  • Мнения: 2 022
Здравейте, мили мами.
Благодаря ви за хубавите думи.  Hug

Много обичам снимки - Вечи, Лени, страхотни сте. А пък снимката на Иринка на фона на пенливите вълни.... Ех!

Миши, много ме изкефи новото ви возило. Със здраве да си го ползвате. Нямаш си представа колко съм се заглеждала по такива колички, в които вместо близнаци се возят породени дечица. Страшно сладки са. А колко е пораснала Аничка и как стабилно си седи. Нямам търпение да свършат най-сетне тези отвратители студове и да се запознаем на живо. Искам да си намачкам адашката.  Blush

Габи, миличка. Стискам палци всичко да мине леко и бързо. Тъкмо щях да те насоча към Миши, която е преживяла такова нещо (ако не и по-лошо), но видях, че тя вече е писала. Тя е истиснка мама-герой - не само защото е дала живот на четири деца, а защото е намерила сили да се пребори с една от най-страшните болести и да роди още две деца след това.
Миши, наистина се гордея, че те познавам - па макар и само от форума и телевизията.   Hug

Габи, ще ти споделя моята "рецепта" за момиченце: просто непрекъснато си повтаряш колко много го искаш. Цели шест години - още от раждането на Коко - си повтарях, че искам дъщеричка. Минаха 4 години, преди да започнем "работа по въпроса", а после още две, докато се получи желаният резултат. Но през цялото време всички мои мисли бяха насочени към момиченце. И се молих Господ да ме дари с дъщеря. И той чу молбата ми.  Praynig  Heart Eyes
Пожелавам и на теб: ако решите да имате още едно детенце, то да бъде малка хубава дъщеричка, с къдравите коси на батко Стоян (взел ги е от теб, нали?) и кадифеният поглед на Додо.

Ииииии .... пак имаме нова мама! Това е чудесно.
Бог е казал: "Плодете се и се множете". Ние тук изпълняваме най-съвестно и с много любов именно тази заръка.

Здравей, mimimim. Пиши повече за вас. И на снимки много се радваме.

# 382
# 383
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
здравейте момичета,как искарахте вчера?
аз супер гадно си прекарах Confused
относно темата за женствеността,и аз не се чувствам женствена.на 25г. съм,а съм толкова отпаднала духом,че не мога да се понасям... smile3511
моя мъж е абсолютен грубянин,сигурно и това е причина.

# 384
  • Мнения: 392
Ние пък имахме истински семеен празник - момчето ни порасна с още една година! Празнувахме с приятелите на Боян в боулинга в Люлин. То повечето бяха приятелките де, какъвто ни е внимателен и разумен много привлича момичетата...
Беше наистина много весело, поиграхме и ние с децата на джаги, билярд и разни други игрички dance dazzler1
Маминка Ваня, нали ти питаше за боулинга - наистина е подходящо за празници на поотраснали деца. Не са ограничени във времето и пространството, игрите още са нови за тях, следователно са им много интересни. Като пари обаче не излиза по-евтино от детски клуб - горе-долу същото.
Марианче, опитай пак да дадеш линк към снимките, нещо в момента не е както трябва.
Емко, съжалявам, че така се чувстваш Sad. Защо така с мъжа ти? Ако смяташ, че ще ти олекне - оплачи ни се от него, може и някоя от нас да даде идея за справяне с такива проблеми...

# 385
  • София
  • Мнения: 7 673
здравейте момичета,как искарахте вчера?
аз супер гадно си прекарах Confused
относно темата за женствеността,и аз не се чувствам женствена.на 25г. съм,а съм толкова отпаднала духом,че не мога да се понасям... smile3511
моя мъж е абсолютен грубянин,сигурно и това е причина.
Много ми стана мъчно, като прочетох това.  smile3518
Една прегръдка от мен.  spoko  Hug

# 386
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
много съм му обидена,той пие и точно тогава се започват грубостите. CryОбижда ме,опитва се да ми посяга.
на сутринта всичко е наред,казва че ме обича,че не заслужавам това,да не му объщам внимание когато е пиян.Аз не мога да забравя думите му.Всичко остава в душата ми no
Иначе като не е пил,държи се добре с мен,но не мога да забравя

# 387
  • Мнения: 11 306
. CryОбижда ме,опитва се да ми посяга.

Това звучи много страшно! Няма значение дали е пил! Не го оправдавай. Насилието в един момент ще дойде и в трезво състояние.
Не знам какво да те посъветвам, защото не знам подробности около вас, но трябва да вземеш мерки заради децата.
Една силна прегръдка! Hug

# 388

Общи условия

Активация на акаунт