Енергийна медицина по Дона Идън

  • 82 383
  • 336
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 554
Да ви кажа, направо останах изумена, когато виждам как неща, които съм чела много сложно и ми е коствало време да ги разбера (изчела съм даже прекалено много литература), Дона Идън ги е свързала в единна система, която всеки може да разбере. Беше ми интересно да узная, че всички автоимунни заболявания всъщност идват от прекомерната работа на тройния нагревател, т.е. кръвоносна, нервна и имунна система. Тоест имунната система дотолкова всеки ден стои в бойна готовност (включително и при стрес), че накрая се ошашква и не знае кой е враг, кой - приятел. Затова и атакува себе си. И че има начин всичко това да се реши  Hug

# 16
  • Мнения: 554
Закопчаване с цип

Когато сте тъжни или уязвими, репродуктивният меридиан — енергийният път, ръководещ централната нервна система — може да бъде като антена, приемаща чужди негативни мисли и енергии. Като че ли сте открити и изложени на показ. Репродуктивният меридиан е като цип, който върви от пубиса (срамната кост) до долната устна, и с помощта на електромагнитните или други фини енергии на ръцете си можете да го „закопчаете". Издърпването на ръцете нагоре по меридиана изтегля енергията по неговата линия. „Вдигането на ципа" ви помага:
• Да се чувствате по-уверени и позитивни относно себе си и вашия свят . Да мислите по-ясно
• Да пробивате във вътрешната си сила
• Да се предпазите от вероятните негативни енергии около вас
За да извършите процедурата (време — 20 секунди):
1. Потупайте енергично върху двете точки К — 27, за да сте сигурни, че меридианите ви се движат в правилната посока.
2. Поставете ръка върху долния край на репродуктивния меридиан, който се намира на срамната кост.
3. Поемете дълбоко въздух, като едновременно с това движите ръката си нагоре, през средата на тялото, до долната устна. Повторете три пъти.

Това е естественият път, по който тече репродуктивният меридиан. Прослушвайки неговия ход по този начин, вие го засилвате, а той засилва вас. Можете „да закопчавате" репродуктивния си меридиан, колкото често решите. Помнете да дишате дълбоко през това време и ще се почувствате по-центрирани, овладени и разполагащи със собствената си сила. Енергиите на лечителските ръце излъчват електромагнитна сила, която прониква в меридиана при проследяването му.

Репродуктивният меридиан е изключително чувствителен към мислите и чувствата на другите хора, разбира се, и към вашите. Освен това директно влияе върху вашите чакри. Когато сте добре, „ципът" като че ли е постоянно затворен и ви предпазва.

P.S. Точките К-27 са под ключицата отпред на гърдите (под врата) - там, където се събират двете кости, малко по-надолу и встрани.

# 17
  • Мнения: 10 691
eldivine , благодаря за интересната тема   bouquet
Отивам да чета отначало  Laughing

# 18
  • Мнения: 753
Eldivine,и аз искам отново да ти благодаря за интересните неща,които споделяш.Не спирай да пишеш,темата ми е много интересна,книгата я започвам в най-скоро време и дано след това да мога да се включвам адекватно.Засега обаче разчитам на споделения опит на по-напредналите.

# 19
# 20
  • Мнения: 554
 Hug Ето още:

Енергийното тестуване: чиста проба обратна информация

След като развиете своята чувствителност към фините енергии, завихрящи се във и около вас, ще ви бъде доста от полза да имате реално сред¬ство, което може да се пипне или почука, а не да се оставите изцяло на интуицията си. Навлезте в енергийното тестуване. Енергийното тестуване, развито като „мускулно тестуване" от Джордж Гудхарт, основателя на приложната кинезиология, и най-старателно дооформено от неговия последовател Алън Биърдол, е съвсем конкретна и напълно осезаема процедура. Тя ви дава възможност да разберете дали енергията преминава свободно или е блокирана, дали съответният орган получава необходимата му енергия, за да функционира нормално, както и дали външната енергия (от определена храна или вероятни токсини) е вредна за организма ви.

Когато започнах да изучавам енергийното тестуване, проблемът, който беше загадка за мен през целия ми съзнателен живот, бе решен. След години експериментиране не бях могла да установя причините за моята хипогликемия или наднорменото ми теглото при положение, че най-стриктно спазвах всички мерки, които трябваше да контролират и двата проблема. По време на обучението ми в „Допир за здраве" меридианът на далака ми постоянно даваше слаби резултати. Панкреасът, който контролира хипогликемията и често теглото, се намира върху меридиана на далака. Работейки с този ме¬ридиан, успях да се справя с хипогликемията. Бях потресена. Отслабнах с 8 килограма, без да променям диетата си. Бях наистина потресена. През всичките тези години енергийното тестуване се оказа безценно помагало в личния ми живот.
Предпочитам определението „енергиен тест", отколкото по-популярното „мускулен тест", тъй като обективните резултати от теста определят не силата на мускулите, а по-скоро начина, по който енергиите текат през него. Ако различните медицински скенери дават важна и често животоспасяваща информация, все още не е намерено медицинско устройство, което надеждно да определи фините данни, предлагани от енергийното тестуване. В нас е вградено цялото оборудване, от което имаме нужда, за да установим кои енергии са полезни за човека и кои не са. Енергийното тестуване е винаги на разположение, денонощно, не изисква специална апаратура и ако го прилагате непрекъснато, ще започнете да го усещате инстинктивно. Това е езикът, на който можете да запитате тялото си от какво има нужда. Този език има сравнително малък речник и лесно може да се усвои.

Всъщност енергийното тестуване е много лесно. Измамно лесно. Ето защо хората често го прилагат инцидентно и неакуратно. Много хора са се сблъсквали с енергийно тестуване, извършено от неопитен практикант, получили са поток от обяснения за неговите предимства или пред тях то е било използвано по-скоро като фокуснически трик, а не като средство за самопознание. Бих желала да поставя в съзнанието ви енергийното тестуване на правилното му място, което всъщност е между науката и изкуството. Изкуство е да се научим как правилно да го прилагаме. Щом веднъж сме го усвоили, то се превръща в барометър на тялото ни, на нашите енергии и на околната среда.

Ако можех да повлияя на медицината по някакъв начин, бих помолила лекарите да включат енергийното тестуване в комплекса си от средства за диагностициране, за да могат да направят най-верния избор и дозировка на предписанията си. Ятрогенните болести — нарушения, предизвикани от медицинско лечение — са едни от най-сериозните проблеми на медицината в наши дни. Енергийното тестуване може значително да намали тяхното разпространение. И ако можех да избера няколко техники от тази книга, които да променят начина ви на живот, една от тях непременно ще бъде енергийното тестуване, което би могло да определи най-точно.кои храни, витамини и добавки следва да използвате и кои не. За поддържане на здравето познанието е сила и понеже всички сме уникални създания, а не извадени от шаблон, енергийното тестуване е жизненоважно в моята работа. Определението „енергийна кинезиология" (използване на мускулите за измерване на енергиите) е еталон на моя метод на енергийно лечение, който утвърждава ролята на енергийното тестуване.

# 21
  • Лондон
  • Мнения: 403
eldivine   :  bouquet
Пак ще повторя ,че умееш да пишеш.Браво!/писала съм го в друга тема /


Момичета,много моля да споделите мнение за тестване на храните.Опасявам се ,че всички храни които се опитам да тествам,ще се  наклонят към мен.Няма да правя този тест ,докато не напишете вашето мнение.Благодарение на eldivine  си свалих книгите от спиралата ,но още не съм ги започнала.А явно ще трябва.

# 22
  • Мнения: 3 118
С интерес ще следя. И книжките още не съм чела.

# 23
  • Мнения: 554
ЕМСИ  Laughing Ще продължавам да цитирам по-натам по-важните неща от книгата на Дона Идън. Онзи ден тествах някои неща в магазина по линка на 1 страница с програмиране на пръстите. Открих как най-лесно може да стане. Вкъщи първо си правите теста за някоя храна по Дона Идън. Ако даде положителен резултат, събирате си палеца и показалеца на едната ръка и с показалеца на другата се опитвате да отворите "кръга", т.е. пръстът да премине през прибраните пръсти на другата ръка. Ако пръстът премине, значи това е вашият отговор за "да". В същото време се програмирате, като казвате: "Това е отговор "да". (При мен например е обратно). Така ще можете да тествате неща, които не можете да гушнете в момента.

Имайте обаче предвид, че този тест с пръстите няма неутрална позиция. Ето какво открих: като тествах в магазина сокове например, за повечето ми даваше отговор "да". Взех да се чудя, че не е възможно пък нито един да няма "фалшив" и се сетих, че първо нямам неутрален вариант с теста на пръстите, и второ - отговорът може да е "да" не защото толкова е добър за мен този сок, ами просто е неутрален, т.е. няма да ми навреди. Като се замисля, даже и да няма истински сок в него, има вода, захар, оцветител и консерванти. Тествах обаче един нов телешки салам, който ми препоръчваше магазинерката. Тестът показа категорично "не". Като погледнах и етикета - сума ти сланина, Е-та, ама колко е телешкото, не се знае.

Ама не се шашкайте толкова - така и така все нещо трябва да ядем. Затова хванете заедно палеца, показалеца и средния пръст на едната си ръка, затворете очи и си кажете: "Каквото и да ям и пия, моят организъм ще усвоява само полезните за мен вещества, а ненужните ще изхвърля от организма".  Joy

Аз по видеото от книгата на Дона много бързо схванах нещата, защото хем ги гледам, хем си водех записки.  Grinning

# 24
  • Мнения: 554
"Имунната система всъщност може да бъде накарана да реагира условно, подобно кучето на Павлов. При един експеримент на група хора е бил инжектиран шербет, примесен с известно количество адреналин, който увеличава активността на имунната система. След известно третиране адреналинът била заменен с плацебо, но въпреки това шербетът и плацебото продължили да увеличават имунната клетъчна активност. Една моя позната ядяла черно грозде в момента, в който й съобщили, че майка й е загинала при катастрофа. Оттогава тя показва силна алергична реакция към този плод.

Имунната система реагира на емоционалното състояние и психичното претоварване. Когато сте ядосани, нараства произвеждането на антитела. Умението да релаксираме би могло значително да подобри функционирането на имунната ни система. Също и направляваното въображение. Пациентите, които се подготвят за операция с направляване на представите, се нуждаят от по-малко болкоуспокояващи средства и показват по-добри кръвни проби от пациентите, които не използват подобни методи.
На физическо ниво имунната система действа чрез тимуса, далака, лимфата, костния мозък, но тя се командва от две енергийни системи. Китайските медици са ги нарекли троен енергетизатор и особени (странни) потоци (канали). Тези енергии са коренно различни по природа."

Дона Идън

# 25
  • Мнения: 818
eldivine  а срещала ли си кой мердиан(така ли се пишеше ooooh!)
е за кожа,коса,нокти...

# 26
  • Мнения: 554
Diorella, няма такъв меридиан, който принципно да отговаря за кости и нокти. Но ще потърся с какво е свързано. Трябва да помисля.

Обаче се сещам, че когато през ставите не минава достатъчно енергия, тогава има болки в тях, а те също са кости най-общо казано. Затова можеш да правиш упражнението "Отделяне на небето от земята" - то е за раздвижване на енергията в ставите, която да започне да тече спокойно без блокажи.

Можеш да използваш потупването по темпоралната кост, както го е описала Дона, за да препрограмираш мозъка си и да успокоиш тройния енергизатор. Например: отляво (където е лявото полукълбо) потупваш темпоралната кост с фразата: "Не се тревожа за косата си", а отдясно - "Косата ми расте гъста и здрава". Отрицанието в първата фраза е съзнателно, тъй като лявото полукълбо е критичното и приема нещата по-добре, когато са изказани в негативна форма. Внимавай къде потупваш и какво произнасяш. От дясната страна фразата винаги е положителна, защото дясното полукълбо е интуитивното и творческото  Peace

# 27
  • Мнения: 554
"Как да разберете дали енергиите ви се движат в здравословна, естествена посока? Ако се чувствате прекрасно, това е така,   ако ли пък не — те не текат в правилната посока. Толкова е просто.

Щом енергиите ви са ритмични и чисти, те поддържат здравето ви. Колкото по-кохерентни са вълновите модели в индивидуалната електрокардиограма например, толкова по-ефективно функционират нервната, хормоналната и имунната система. Едно пилотно изследване показва, че кохерентният електрокардиограмен сигнал се съгласува със забавен растеж на култивирани ракови клетки и с ускорен растеж на здрави клетки. Лечителите често постигат ефекта на синхронизация на енергиите на клиента. По време на оздравителните сеанси мозъчните вълни на лечителя и пациента влизат в състояние на кохерентност и синхрон, унифицирайки се в единно енергийно поле. Този съюз, изглежда, повишава нивото на хемоглобина в кръвта на реципиента, намалява остротата на болката, снижава тревогата и лекува по-бързо рани.

Ако енергиите ви текат естествено, действия като ходене или тичане ви правят по-жизнени и силни. Един от първите признаци за силна умора или разболяване е, че дейностите, които нормално ви освежават, започват да ви изтощават. Това е, защото меридианите ви са започнали да текат в обратна посока. По принцип ходенето или бягането изпомпва енергиите в правилната посока; ако обаче те сменят естествения си ход, действията ви започват да противоречат на енергийния поток и вие се изтощавате, вместо да се изпълвате с жизненост. Организмът ви принуждава да забавите своя ритъм, за да може да изхвърли токсините, да се ребалансира и регенерира в енергийновъзстановителната магия на съня. Колкото и да се опитвате да се стимулирате, вие само увеличавате умората и тялото ви принуждава да си починете, когато наистина имате нужда от това."

# 28
  • Мнения: 122
Бъбреците отговарят за коса, нокти...следователно бъбречния меридиан  Peace
нали имаше бъбречен меридиан?

# 29
  • Мнения: 554
Swayka, да, има бъбречен меридиан  Grinning Той отговаря по принцип за жизнената енергия. Тя се събира в бъбреците. Затова, когато ни е страх от нещо или се почувстваме разочаровани, първо болят бъбреците. Някои получават даже бъбречна криза. Не знаех, че отговарят конкретно за коса и нокти, но може - щом цялата жизнена енергия се събира там  Wink

Общи условия

Активация на акаунт