ревност или накърнено лично достойнство

  • 6 532
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 589
Какво му е в душата на другия хич и не се замислят.
И какво му е в душата на разкарания от авторката?!  Приел е да живее в града, в който тя е живяла.Пуснала го е в дома си вероятно. Ама той все подмамен, все прецакан,все доказателства,че е мамен дири.Та авторката ако е искала да го разиграва, щеше ли да го пуска на "своя територия", там,дето са всичките и тайни?!
  В днешният динамичен живот има време за все по-малко романтика,жалко за което.Ама времето за романтика от сорта "седя и мисля как да си посипя главата с пепел по-зрелищно,задето не си стоях девствена за него"  е направо безсмислено пропиляно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Отървала си се. Такова идиотско поведение като описаното от теб, особено на такъв ранен етап от връзката, би ме отблъснало безвъзвратно. Не искам и да си представям какво би последвало.

# 17
  • Мнения: 3 611
Това беше "черешката на тортата" и ми даде тласъка, от който имах нужда, за се разделя с мъжа си. След като вече нищо между нас не бе останало и беше въпрос на време да се разделим, той измъкна от компа моите чатове и от четене ги научи наизуст. След това пробва да ми затвори устата с думите "Знам какви ги пишеш в нета, не си в позиция!".
Така ли, не съм била в позиция?!! А че той ме прави на маймуна толкова дълго и аз го търпях; че ме заряза сама с малко дете и замина при любовницата си в друга страна и стоя там 3 седмици, а като се върна пробва и да ме набие...
 Ти ли се изнасиш или аз? - поставих ребром въпроса.
 Ти!
 ОК! - и го направих. Откъде накъде ще ми чете чатовете, ай сектир!
По темата, не разрешавам никой да се бърка в личното ми пространство, да ме контролира, еле пък да ми държи сметка. Много хубаво си направила, че си се отървала от него. Представяш ли си какво би било да живееш с човек, който те следи на всяка крачка, разпитва, интересува се живо от миналото ти и ако направиш грешката да му споделиш, той ще ти го натяква докато се изЯсни.
P.С. Преди години имах едно гадже, то пък си позволи да ми отвори едно писмо.. и с това се приключи.

# 18
  • Мнения: 26
Като искате лично пространство си стойте сами. Естествено, че като обичаш някого искаш да знаеш всичко и ревнуваш всяка минута в която не си бил с него.

# 19
  • Мнения: 589
Като искате лично пространство си стойте сами. Естествено, че като обичаш някого искаш да знаеш всичко и ревнуваш всяка минута в която не си бил с него.
Не ни бери грижата! А за теб като е толкова естествено да търсиш под вола теле-ревнувай си на воля! Дано се намери някой/я с безкрайно волско търпение...

# 20
  • Мнения: 6 604
Като искате лично пространство си стойте сами. Естествено, че като обичаш някого искаш да знаеш всичко и ревнуваш всяка минута в която не си бил с него.

В случая Х май ревнува от миналото й.  Peace

# 21
  • Мнения: 428
Chris_379 е човека.
Кокошките обаче са толкова егоистични, че само за гъзъ си мислят. Какво му е в душата на другия хич и не се замислят.

Някой е станал с дупето нагоре,май Mr. Green
Айде да не се обиждаме на пернати.
Авторката ми е приятелка.Имаше съмнения относно решението си...и я накарах да  сподели тук със съвсем неотрални хора.
И е много далече от персоните,които мислят "само за гъзъ си "Какво му било в душичката....Ми тя душичката му е свикнала да приема само компименти,да му говорят колко е прекрасен,да го хранят в устата и да му лижат краката...Света се върти само около него...Другият е без значение...Минай направи достатъчно компромиси..и би направила още.Но да ме извинявате,Chris_379 и la-lutte  ,едва ли е разумно да се правят компромиси с правото  на свобода и лично пространство.
 Какво семейство ще  се възпита и отгледа?
Мина,ти заслужаваш много по-добър мъж,от "Х"...

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 11:59 от Ardea alba

# 22
  • Мнения: 3 611
Като искате лично пространство си стойте сами. Естествено, че като обичаш някого искаш да знаеш всичко и ревнуваш всяка минута в която не си бил с него.


Дрън дрън, че пляс  Crazy
Не намирам за нужно двама души да са като сиамски близнаци и твоето "естествено" хич не е естествено. И да ревнуваш, и да не ревнуваш, иска ли жената да е с някой друг, ще го направи.
Всеки има нужда от лично пространство, а ревността убива всичко.
 Ти чувал ли си за "доверие"?

 P.С. 100 пъти по добре сама, отколкото с един такъв неуравновесен ревнивец.

# 23
  • Мнения: 428
Ама представяте ли си...Той колко е вманиачен.Аз съм сигурна,че се е възползвал,че знае паролата й за скайп и е имал наглостта да се рови в сървъра ,за да дири супер стари писания и чатове,само и само да оправдае убеждението си ,че тя е "ЛЪЖКИНЯ"  ooooh!
И това ако е нормално....
И после айде иди и пак му мисли за "бедната душица" #Crazy

# 24
  • Мнения: 0

Ardea alba
Но да ме извиняваш,Chris_379 ,едва ли е разумно да се правят компромиси с правото  на свобода и лично пространство.

тук си много права, но не става въпрос само за лично пространство,
ами за това че живота е само един, годините ни са преброени, и минават много бързо, времето лети просто покрай нас,
и не трябва да си позволяваме лукса да стоим със човек , с когото не сме на 100 процента щастливи,
неприемливо е да бъдеш с някой, с чиито назици или пороци не можеш да свикнеш или приемеш, или чиито начин на мислене не ти допада, и не си истински щастлив с него. човек трябва винаги да търси щастието си, за някой ревността е неприемлива,
нещастни са с такъв човек, ами по добре е да продължат да търсят половинката си, сигурен съм че ще я намерят.
но има други, за които ревността не е чак толкова лош порок и са готови да я продолеят. може би за тях изневярата би било непростимото изживяване, което обаче пък за трети е въпреки това преодолимо.
затова мисля, че човешкия характер е пълен с най различни нюанси, ние просто трябва да сме с човека който обичаме и ни прави истински щастлив.
 Hug

и сега един поздрав за всички

 http://de.youtube.com/watch?v=5neuWiAlpm4&feature=related

 Hug

# 25
Като искате лично пространство си стойте сами. Естествено, че като обичаш някого искаш да знаеш всичко и ревнуваш всяка минута в която не си бил с него.

В случая Х май ревнува от миналото й.  Peace
Да,сега е миналото,но какво ще стане,когато това стане настояще.Незнам защо всички мъже си мислят,че света се върти около тях.Тогава любовта се превръща в досада.Не може цял живот да ги гледаме като влюбени девойчета и да се грижим за тях като любяща майка,когато те не ти отвръщат със същото,а се ровят и ти вгорчават живота...................................

# 26
  • Мнения: 428
Повярвай ми ,Крис, в нейния случай става наистина въпрос за лично простарнство.Той не подлежи на промяна.35-40 год. мъж как да се превъзпита тепърва???
Колко голяма беше жена ти,когато се "излекува" от безпочвената си ревност?

# 27
  • Мнения: 1 969
мисля че има различни хора...
още в първия пост са ти казали - патологичната ревност е болест  Peace
жалко, дори и да е бил любовта на живота ти, никой не може да го промени, ако той сам не пожелае...
да не говорим, че не съм сигурна че може  Naughty

доверието което един човек може и е съгласен да изпитва към друг, се гради като качество дълго време. просто се дораства до там. не се тормози, остави нещата да се развият, понякога те се нареждат по-добре ако ги оставиш сами да се развият   bouquet

# 28
  • Мнения: 127
Като искате лично пространство си стойте сами. Естествено, че като обичаш някого искаш да знаеш всичко и ревнуваш всяка минута в която не си бил с него.

Борбения  Peace За какво абсолютизираш, прощавай?
Едно на ръка, че за доста хора това да знаеш всичко за отсрещния е неприемливо \и аз споделям това виждане\. Изобщо забеляза ли как се отнася въпросният човек? Обвиняващо, незачитащо, прекалено импулсивно, та предполагам и до грубост може да се е стигнало.
Това покрива ли ти се с представата за обич?
Или всичко в името на любовта е приемливо. Ако си убеден в това, ще ми е интересно да разбера как е реагирала жена ти, когато я наречеш любовно "кокошка" в името на експеримента.

"Моля, по-малко любов и повече добро отношение...".

# 29
  • Мнения: 2 388
Като искате лично пространство си стойте сами. Естествено, че като обичаш някого искаш да знаеш всичко и ревнуваш всяка минута в която не си бил с него.

 Shocked На това му казвам аз обсебване, а не обич.
Отчет за всяка минута не давам и не желая да получавам.

Общи условия

Активация на акаунт