Резус фактор?

  • 1 686
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Честит ти малък мъж! Да е жив и здрав и много да радва мама и тати!

Ваксината се слага само, ако бебето е с положителен резус фактор, а майката с отрицателен.

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 15:26 от reme

# 16
  • Мнения: 2 521
Честито синче   bouquet
За ваксината-и аз знам че се поставя ако детето е с +,а майката -.

# 17
  • Мнения: 39
Честито бебче! Не се притеснявай. Аз съм 0- и бебето ми се роди 0-. Лекарката каза, че няма нужда от ваксина.

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
В твоя случай със сигурност няма нужда от тази ваксина. Иначе аз знам , че ако майката е "-", а детето се роди "+" се слага анти Д гамаглобулин. При мен беше така. Не съм сигурна за майка + и дете -, мисля че няма нужда тогава.

Честито бебче! Да е най-вече живо и здраво и много да те радва!

Ето това е правилният отговор както и моят случай. Аз съм с 0+, а детенце се роди с А+. Биха ми инжекцията, която се бие до 72 часа след раждането, за да не развие организмът на майката антитела към положителния резус фактор, което може да е проблем при последвали бременности.

Честита рожба!  bouquet

Сигурна ли си, че си 0+?
Анти-д-гамаглобулин се поставя само ако майката е с (-) резус фактор, а детето с (+) резус фактор.

Сори, печатна грешка, 0- съм, иначе що да ми бият инжекция. Аз съм 0-, щерката А+

# 19
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
  bouquetЧестит ти син!!!
Трябва да сложиш ваксината

Не, не трябва ако мама и бебе са с еднакъв RH, какъвто е случая.

Честито и здраво бебенце!

# 20
  • Мнения: 822
Честито бебче и много да те радва!   bouquet Не трябва да ти се бие ваксина.

# 21
  • Мнения: 1 322
Аз съм (-) резус фактор, но никой не си направи труда да ми каже малкия каква кръвна група е и да обърне внимание.

# 22
  • Мнения: 494
Да ти е живо и здраво детенцето, до колкото знам това е нормално и не трябва ваксина, не се притеснявай, но все пак може да се консултираш и с лекар

# 23
  • Мнения: 192
Атмосферче, би трябвало д-рите да са ти обяснили там, ако си ги питала, но нищо. Не съм чела постовете преди мен, ако се повтярям с някого - извинявам се, но ето накратко моя отговор:

Грешка винаги може да има (макар да е много малко вероятно), по-скоро бебчо си е с тази кръвна група. За пример майка ми е Б-, баща ми А+, а аз съм О-. Просто и двамата ми родители са унаследили от единия си родител О-та, но тя е рецесивна и когато е в комбинация с А или Б не се проявява. За отрицателния Резус фактор - няма нужда да ти инжектират Анти Д гамаглобулин, защото и ти и бебето сте (-). Щеше да се налага да, ако ти беше (-), а бебето (+). Явно таткото също е унаследил от единия си родител минуса, но той е също рецесивен и не се проявява когато от другия родител е унаследен плюса  - той доминира (така е при моя баща). Дано си ме разбрала, малко е сложно за обяснение, но важното в крайна сметка е , че нямаш нужда от инжекцията - не си образувала никакви антитела и няма опасност за следващи бременности!   love001 на теб и бебчо.
 
 

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
Много, много благодаря на всички за пожеланията и обясненията! Проверих и мъжът ми е 0+... Просто се чудех дали не се наследява цялата кръвна група, но явно  резус факторът се наследява отделно.  bouquet Hug

# 25
  • Мнения: 498
Да Ви е живо и  здраво бебенцето Hug
Относно ваксината,мисля че се отнася само когато майката е 0/-/, а таткото е положителен резос фактор.Тогава детето взима доминантния фактор /+/ и на майката се поставя ваксина.Аз съм така, и двата пъти след като родих ми поставиха ваксина

# 26
  • Мнения: 1 045
Честито бебче!Трябва да попиташ лекар,аз знам че когато вземе кръвната група на майката няма проблем,но когато се смесват нещата не съм много сигурна.Все пак е друга кръвна група,въпреки резус фактора.Така че се консултирай,а не разчитай на нашите мнения. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, прави сте. Аз не знам, то май 72 часа минаха... Някаква жена ми каза, че няма нужда от ваксина, но коя беше, лекарка ли, акушерка ли... Аз все пак бях толкова ошашавена. Дано не сме сбъркали.

# 28
  • Мнения: 4 555
Не се налага, въпреки различните резус фактори. Майка ми е + а сестра ми е -, но не са и били нищо. После е имала втора бременност с мен, очевидно успешна  Crazy
Така че няма от какво да се притесняваш.

Честито пак и поздравления за лентичката Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 276
Не е нужна ваксина ако майката и детето са с един и същи (отрицателен в случая) резус фактор.
Майката не е образувала никакви антитела, т.е. следващо бебе не е застрашено, дори и то да е с положителен резус фактор.

Общи условия

Активация на акаунт