Аптеки, в коити се приготвят лекарства

  • 32 537
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 157
Да не превръщаме темата в спор,но ако наистина някой се интересува изискванията ги пише в закона за лекарствата и аптеките,не са едно и две,нужно е доста повече от човек с диплома и един рафт в повече.
Това да си забъркаш нещо и да го цопнеш някъде-извинявай,ама ти това ли очакваш от ,,една уважаваща себе си аптека''-ми това може да ти го направи всяка домакиня в къщи.
Да,във форума всеки може да изкаже мнение,но съгласи се,че сме големи хора и това мнение все пак трябва да има смисъл,а не просто да си пишем ей така глупости знаещи-незнаещи за да се трупат брой публикации.Мое мнение.
Друга аптека,за която се сещам е денонощната до Халите-но там не приготвят всеки ден-в един ден от седмицата,когато са се насъбрали повече рецепти идвал човек,който ги приготвял,та не може да се разчита особено на нея.

# 16
  • Мнения: 1 152
За да приготвя една аптека екстемпорални лекарства се изискват доста неща....blueeyes - некомпетентно се изказваш.  Wink

Месагеница - бл.90 А

# 17
  • Мнения: 4 020
Аптека
от Уикипедия, свободната енциклопедия
 
Аптеката (от гръцки φάρμακον = лекарство) е здравно заведение, в което се извършват следните дейности: съхранение, приготвяне, опаковане, контролиране, даване на консултации, отпускане по лекарско предписание и без лекарско предписание на разрешени за употреба в страната лекарствени продукти, както и хранителни добавки, козметични и санитарно-хигиенни средства.

В България устройството, редът и организацията на работата на аптеките и номенклатурата на лекарствените продукти се определят с наредба на министъра на здравеопазването. Аптеката е задължена да изпълни издадената рецепта, включително и когато са предписани екстемпорални лекарствени форми. Аптеките могат да предлагат някои хранителни добавки, без да се регистрират по реда на Закона за храните.

Според българското законодателство,право да получи разрешение за откриване на аптека има само магистър-фармацевт. .....

В САЩ много често, но не винаги, аптеките са разположени в магазини за плодове и зеленчуци. Много от аптеките в САЩ се намират в магазини вериги за продажба на дребно като Уолгрийнс, Си Ви Ес ...."

Не претендирам да съм запозната с нормативната база, но все пак си мисля, че е редно всяка аптека да може да приготвя лекарства, ако не е така, според мен, е налице някакъв пропуск, въпреки който тя работи. Ако не съм права, здраве да е! (да не се налага да влизаме в аптеки)

# 18
  • Мнения: 3 157
Охх,на теб явно ти е по-лесно да пишеш празни приказки,вместо да седнеш да прочетеш закона и да разбереш как всъщност стоят нещата,но както и да е.
 В Дианабад-бл.60 има аптека,която приготвя.
 Красно село-бул. "Пенчо Славейков" № 6
 Овча Купел-ж.к. "Овча купел-1", бл. 527, вх.А
 кв. "Дървеница", ул. "Дъбница" бл.11 вх.Г
 

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
За какво лекарство става въпрос? Според мен всяка уважаваща себе си аптека следва да предлага такава услуга.
глупости, колко аптеки имат лаборатории за приготвяне на лекарства това да не ти е Коларгол да ти го смесят... което мога и аз да направя

# 20
  • Мнения: 82
В един от безистените на площад Славейков Peace
Точно срещу шадравана, като се пресече трамвайната линия. Влиза се в безистена и от дясната страна, малко е неугледна, но са златни ПРИГТВЯТ всякакви неща, дори изчезналия Грануфорин.
Не работят събота и неделя!!!!!!
През седмицата, мисля, че беше от 10.00 - 18.00часа!

# 21
  • Мнения: 3 993
В един от безистените на площад Славейков Peace
Точно срещу шадравана, като се пресече трамвайната линия. Влиза се в безистена и от дясната страна, малко е неугледна, но са златни ПРИГТВЯТ всякакви неща, дори изчезналия Грануфорин.
Не работят събота и неделя!!!!!!
През седмицата, мисля, че беше от 10.00 - 18.00часа!
Точно така е! Много неудобно работно време, затова съм го запомнила.  Crazy

# 22
  • Мнения: 16
на Иван Асен 2 на ъгъла с ул. Мизия има аптека - тя си е от едно време и ние с мъжа ми си мислехме дори, че е затворена и я подминахме, но се оказа че работи, въпреки неугледния си вид   

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
МЛАДОСТ 3
точно срещу входа на детската градина 59 ОДЗ Елхица  бл 329

# 24
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
В Борово, в дългия блок на бул. Ген. Ст. Тошев, срещу 20 ДКЦ.

Общи условия

Активация на акаунт