Да разкажа и да се оплача, а вие ме подкрепете

  • 3 378
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте момичета искам да ви се оплача и да разкажа какво ми се случи.Значи в понеделник ходих на гинеколог да си направя цитонамазка, защото след раждане не си бях правила ,та ето и какво се случи .Взеха ми секрет и резултатите бяхя перфектни ,обаче три дни след прегледа ми се появиха отдолу едни рани и сърбежи  Rolling Eyesполов контакт не съм имала нито с мъжа ми нито с никого и се питам от какво ли се появиха ,дали някои инструмент на доки не е бил дезинфекциран достатъчно добре ,или не съм изпрала сапуна от бельто не знам изпаднала съм в ужас само като си представя че е възможно инструментите на доки да не са били достатъчно чисти и изпадам в паника smile3511.Утре пак ще ходя да вида за какво става въпрос защото ще полудея от притеснение но ако е нещо от инструментите на лекарката направо  ужас защото съм сигурна ,че нама от какво друго да е или от сапуна дано да е от него защото незнам какво ще направя на доки #2gunfire

# 1
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Хубаво е, че ще ходиш отново при доктора. Дано всичко да е наред Praynig

# 2
  • Мнения: 2 374
От къде си,къде ходи на лекар?Не можеш да си сигурна,че инструментите не са били  чисти,би трябвало след всеки преглед да се дезинфекцират,ако не се прави това е ужасно.

# 3
  • Мнения: 1 512
Ами би трябвало наистина след всеки преглед инструментите да се дезинфекцират, но е хубаво,че ще отидеш пак на лекар.Само че не си прави илюзии,че ако инструмента е бил втора употреба докито ще си признае.А този сърбеж може да се получи и ако използваш от тези ежедневните ароматизирани превръзки ( не помня името им).След няколкодневна употреба имах същите оплаквания като тебе.

# 4
  • Мнения: 2 374
Ами би трябвало наистина след всеки преглед инструментите да се дезинфекцират, но е хубаво,че ще отидеш пак на лекар.Само че не си прави илюзии,че ако инструмента е бил втора употреба докито ще си признае.А този сърбеж може да се получи и ако използваш от тези ежедневните ароматизирани превръзки ( не помня името им).След няколкодневна употреба имах същите оплаквания като тебе.
Нистина няма да си признае може и да има такъв лекар,но силно се съмнявам.Действително от превръзки може да се получи сърбеж,но чак рани.....отиди пак да те видят и на друг специалист.

# 5
  • Мнения: 94
потърси мнение от друг специалист

# 6
  • Мнения: 197
От Благоевгад съм ходя при Марценкова тя ми водеше и бременността тя ме изражда и съм много доволна, но сега не знам ако се окаже че наистина е от инструментите просто нямам думи не знам какво да кажа .Докторката между другото е много изрядна но знае ли човек какво може да се случи и каде ще пострада .

# 7
  • Мнения: 9 814
Е то и аз хванах гъбички бременна в началото на 9-ти месец при преглед за разкритие в частния кабинет на едно софийско светило.

# 8
  • Мнения: 2 448
Цитат
обаче три дни след прегледа ми се появиха отдолу едни рани и сърбежи

Рани?!  Shocked Не мисля, че може това да е от сапуна. За съжаление ме навежда на мисълта за по лошото, че е от инструментите на лекаря.  Tired

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано да се окаже друга причината. Недопустимо е да отидеш на лекар и там да те заразят поради немърливост #Cussing out

# 10
  • Мнения: 528
Леле, ужас  Shocked От това ме е било винаги страх, затова сега ходя при доктор, който използва инструменти за еднократна употреба  Peace Сега съм в издирване и на такъв зъболекар  Whistling
Дано не е нещо сериозно! Пиши след това!

# 11
  • Мнения: 9 973
едва ли е от сапуна

# 12
  • Мнения: 1 763
Понякога разни бактерии си стоят в организма, но не са активни. При някакъв срив на имунната система- настинка или нещо друго, се активират и започват да правят проблеми. Аз имах такива по време на бременността, в началото цитонамазката и микробиологията ми бяха наред, не съм имала полови контакти, беше ми забранено, но започнаха да ми се появяват едни гадости, които имаха нужда от лечение.

Сапуни също са ми правили проблеми. Когато бях в пубертета, нямаше интимни гелове и се бях мила с едни турски сапун, направен като цвете в единия край и ми се беше появил сърбеж. След като спрях да го употребявам, нещата се оправиха.

Не че е невъзможно и при лекаря да си се заразила, но има и други вероятности.

Последна редакция: нд, 01 фев 2009, 15:29 от reme

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
... сега не знам ако се окаже че наистина е от инструментите просто нямам думи не знам какво да кажа ...

И как мислиш да узнаеш истината? Отиваш и питаш докторката и тя си признава, че не е дезинфекцирала инструмента?

# 14
  • Мнения: 1 558
потърси мнение от друг специалист
Peace

# 15
  • Мнения: 2 746
Ужас! Отивай на доктор час по-скоро!

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Гъбички се получават и от употреба на дадени лекарства  Wink Не изпадай в паника а отиди на преглед , обясни проблема и съмненията ти  Sunglasses

А относно сапуна  Wink хубаво е за интимните "части"  да се ползва подходящ сапун с разните му там Ph и т.н.
Неподходящ сапун може да предизвика алергична реакция

Стискам палци вс.да е ок  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 3 758
На мен не ми се вярва да не са дезинфекцирани инструментите.

# 18
  • Мнения: 4 496
Понякога разни бактерии си стоят в организма, но не са активни. При някакъв срив на имунната система- настинка или нещо друго, се активират и започват да правят проблеми.

Дори от някоя храна могат да се активизират. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 826
Дано всичко се оправи с теб. Flowers Four Leaf Clover Отиди на нови изследвания, може би ще е хубаво да са при друг лекар. Попитай задължително от какво може да са се получили тези неприятни оплаквания. Може би друг специалист би признал, че може да става въпрос за замърсени инструменти. Искрено се надявам да не е така, защото си е много плашещо да се случват такива неща. Успех и драсни после някой ред да разкажеш!  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 79
Моят съвет е да пуснеш жалба до ХЕИ,сега РИОКОЗ в Благоевград.Мисля,че може и по телефона.Трябва да направят проверка до 24ч. и по принцип Микробиологичен контрол(резултатите излизат по-късно) от Епидемиологичния отдел и да ти дадат отговор.Все пак това е рисков кабинет и са длъжни инструментите освен да ги дезнфекцират,а и да ги стерилизират.Ако това не се извършва може да се пренесат както венерически,така и инфекциозни заболявания.Отговорността не е малка.

# 21
  • Мнения: 4 527
Стига бе, направо не ми се вярва да е от инструментите.  Confused Ужас, дано не е това. Всъщност, каквото и да е - бързо излекуване!  Praynig

# 22
  • Мнения: 236
... сега не знам ако се окаже че наистина е от инструментите просто нямам думи не знам какво да кажа ...

И как мислиш да узнаеш истината? Отиваш и питаш докторката и тя си признава, че не е дезинфекцирала инструмента?



И аз това щях да попитам! Никой няма да си признае, дори да е така. Всичко да е ОК, пък времето ще си покаже какво е било Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 476
Най добре отиди при друг специалист на преглед  Peace

# 24
  • Мнения: 306
Понякога някои симптоми се появяват доста по-късно от момента на заразата с нещо си...
Някак много лесно обвинявате лекарите, чак не ми се вярва да е това...

# 25
  • Мнения: 35
С нищо неможеш да докажеш,че инструментите не са били стерилни/има разлика между дезинфекцирани и стерилни/,освен ако това не е практика на самия доктор и това да се докаже единствено с проверка от РИОКОЗ.
И все пак дано да не е нещо сериозно Peace

# 26
  • Мнения: 23 120
Понякога разни бактерии си стоят в организма, но не са активни. При някакъв срив на имунната система- настинка или нещо друго, се активират и започват да правят проблеми. Аз имах такива по време на бременността, в началото цитонамазката и микробиологията ми бяха наред, не съм имала полови контакти, беше ми забранено, но започнаха да ми се появяват едни гадости, които имаха нужда от лечение.


Това се е случвало и при мен.Обяснявали са ми лекарите,че бактериите нормално съществуват във влагалището и при някаква,дри минимална промяна на PH или имунитета,може да се активират и да започнат отново размножаване,без да е имало външна намеса/секс.прегледи,басейни/.Освен това някои инфекции имат инкубационен период,не се ативират веднага,може да минат 7-10 дни.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отиди при друг гинеколог на преглед

# 28
  • Мнения: 197
Искам само да кажа ,че никога ама никога не съм имала такива проблеми дори по време на бременносттар, не съм имала и бяло течение нищо такова малко странно но е факт и сега нямам никакво течение, но тези сърбежи и рани ме притесняват и то много може би защото не съм страдала от такова нещо .Благодаря на всички вас за подкрепата .

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Много неприятно. ooooh!

# 30
  • Мнения: 2 374
Искам само да кажа ,че никога ама никога не съм имала такива проблеми дори по време на бременносттар, не съм имала и бяло течение нищо такова малко странно но е факт и сега нямам никакво течение, но тези сърбежи и рани ме притесняват и то много може би защото не съм страдала от такова нещо .Благодаря на всички вас за подкрепата .
Mила наистина отиди час по-скоро на лекар,тези рани са много притиснителни,тук можем само да гадаем.

# 31
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Е то и аз хванах гъбички бременна в началото на 9-ти месец при преглед за разкритие в частния кабинет на едно софийско светило.

защо да е от прегледа. кандидите са обичен обитател на женското влагалище. при недостиг на другите (полезни) бактерии се нарушава равновесието и се разрастват кандидите и дават оплаквания - преди течението започва сърбеж.

А1 какви са и къде са тези рани?
херпес?

# 32
  • Мнения: 7 122
А случайно да е плод на епилация това израняване?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 2 374
А случайно да е плод на епилация това израняване?  Rolling Eyes
Даа наистина и това е вариант.Кола маска примерно,ако не е свикнала или по-лошото епилатор.

# 34
  • Мнения: 24
Много неприятно наистина...Стискам палци всичко да е наред!

# 35
  • Мнения: 1 322
Имам позната, която беше заразена с непомня точно какво от преглед при гинеколог.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За 3 дни каквато и инфекция да е, не вярвам да се прояви. По скоро от сапуна. Да не си получила някаква алергия от него. Имам приятелка която беше със същите оплакания и излезе от сапуна - някакъв ефтин - Дуру, Муру... нещо такова

# 37
  • Мнения: 498
Ако питаш мен отиди на дерматолог направо,не си губи времето при гинеколога си

# 38
  • Мнения: 1 354
Дано всичко се оправи с теб. Flowers Four Leaf Clover Отиди на нови изследвания, може би ще е хубаво да са при друг лекар. Попитай задължително от какво може да са се получили тези неприятни оплаквания. Може би друг специалист би признал, че може да става въпрос за замърсени инструменти. Искрено се надявам да не е така, защото си е много плашещо да се случват такива неща. Успех и драсни после някой ред да разкажеш!  Peace

 Peace УСПЕХ! smile3503

# 39
  • Мнения: 1 428
Отиди и при друг гениколог.Сегашният дори и да те е заразил не мисля,че ще си признае.

Дано се оправиш бързо  Praynig

# 40
  • Мнения: 911
Ами би трябвало наистина след всеки преглед инструментите да се дезинфекцират, но е хубаво,че ще отидеш пак на лекар.Само че не си прави илюзии,че ако инструмента е бил втора употреба докито ще си признае.А този сърбеж може да се получи и ако използваш от тези ежедневните ароматизирани превръзки ( не помня името им).След няколкодневна употреба имах същите оплаквания като тебе.

Да, а също и да са памучни.

# 41
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз бих отишла при този лекар, но след това и при друг. За второ мнение.

# 42
  • Мнения: 23 120
Извинете за отконението,но сме жени все пак,големи и грамотни.
Пише се гИнеколог,не гЕниколог.

# 43
  • Мнения: 1 817
Не изчетох всичко, но ще си кажа моето мнение;
Никога няма да разбереш от къде идва заразата. Никой лекар няма да си признае.
Според мен е малко вероятно да те заразят при преглед. Всички лекари са доста стриктни вече в това отношение.
Гъбички могат да се получат при други обстоятелства. На мен примерно гъбичките ми се придизвикаха от един силен антибиотик. Когато имунитета е слаб, организмът не може да се пребори.Някои сапуни също могат да предизвикат алергии, гъбички...

# 44
  • Мнения: 2 521
Надявам се всичко това да е от сапуна,но се съмнявам и в лекаря ти Thinking.Патила съм си от инструменти които не са дезинфекцирани,но от зъболекар(сдобих се с хепатит Б).По тази причина съм доста мнителна относно всички манипулации с игли и инстументи.

# 45
  • Мнения: 494
Пиши после какво става, че ми е интересно. Стискъм палци да е от сапуна

# 46
  • Мнения: 197
Е то и аз хванах гъбички бременна в началото на 9-ти месец при преглед за разкритие в частния кабинет на едно софийско светило.

защо да е от прегледа. кандидите са обичен обитател на женското влагалище. при недостиг на другите (полезни) бактерии се нарушава равновесието и се разрастват кандидите и дават оплаквания - преди течението започва сърбеж.

А1 какви са и къде са тези рани?Херпис ли не тези рани са по малките срамни усни първо се появяват мехурчета след което се пукат ииииииииии ужас, днес след обяд съм пак на лекар ще пиша за резултата .
херпес?

# 47
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
прилича на генитален херпЕс... пиши дано да е алергично нещо... пила ли си нови лекарства? имаш ли същите неща в устата?, температура?

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 10:05 от mishka_moja

# 48
  • Мнения: 197
прилича на генитален херпЕс... пиши дано да е алергично нещо... пила ли си нови лекарства? имаш ли същите неща в устата?, температура?

Нямам в устата такива подобни, не съм пила и лекарства а тази диагноза ХЕРПЕС направо ме ужасява до колкото съм запозната остава завинаги и е нелечима дано е друго наистина благодаря за съветите и отговорите на всички .

# 49
  • Мнения: 3 211
хайде успех и пиши след прегледа.

# 50
  • Мнения: 3 157
Пак при същата докторка ли ходи днес?И какво установи-виновна ли е/не е ли?

# 51
  • София
  • Мнения: 537
мен ме заразиха с гъбички при преглед в 5-та градска. Ходих там инцидентно понеже бях със съмнение за един тумор и трябваше да мина и на гинеколог за да са сигурни, че не съм брменна . Е след 2 часа такъв сърбеж зверски, че направо ужас. Обадих се на на мойта си лекарка и тя ми изписа едно мазило и содена вода за миене отвън. Премина за 10-на дни.
Е момичета има и такива лекари/ кабинети.
Внимавайте много. ooooh! Hug

# 52
  • Мнения: 668

Сапуни също са ми правили проблеми. Когато бях в пубертета, нямаше интимни гелове и се бях мила с едни турски сапун, направен като цвете в единия край и ми се беше появил сърбеж. След като спрях да го употребявам, нещата се оправиха.

Не че е невъзможно и при лекаря да си се заразила, но има и други вероятности.

И аз така, мисля, че АВА се казваха, ужас.
 Дано да се оправиш по бързо

# 53
  • Мнения: 197
Здравейте момичета да ви кажа и резултата от другия преглед всичко е ок Peaceимам алергия към съпуна, ох олекна ми .Станало е пресушаване на кожата и са се появили обриви спокойна съм ,а на вас благодаря за подкрепата приятен ден ви желая   bouquet.

# 54
  • Мнения: 528
Е, браво, че не е нещо сериозно  Hug

# 55
  • Мнения: 182
Браво,дано сега бързо ти минава,че много неприятно!

# 56
  • Мнения: 2 960
Здравейте момичета да ви кажа и резултата от другия преглед всичко е ок Peaceимам алергия към съпуна, ох олекна ми .Станало е пресушаване на кожата и са се появили обриви спокойна съм ,а на вас благодаря за подкрепата приятен ден ви желая   bouquet.
докато изчета нещата ...то работата се оправила.Радвам се ,че нещата са се наредили. Peace

# 57
  • Мнения: 4 527
И аз се радвам, че не е нещо по-сериозно.  Peace Бързо оправяне!   bouquet

# 58
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Добре, че най-лошите предположения се оказаха неверни. Бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт