кога се възтановихте от секцио

  • 7 620
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 790
На следващия ден след секциото се разхождах из болницата. Нито ме е боляло, нито съм усещала нещо.
Както са ти казали - индивидуално е.

# 16
  • Мнения: 2 521
Възстановяването е постепенно.На следващия ден ставах,и след седмица вече се движех перфектно.До месец обаче усещах болки,дърпане на операцията и дискомфорт.И при двете секциота се чувствах по същия начин.

# 17
  • Мнения: 1 629
До 10 дена ставах спокойно вече, но цял месец ме болеше Peace

# 18
  • Мнения: 511
Ден след като излязох от реанимация се разхождах съвсем спокойно. На изписването от болницата, 5 дни след раждането, бях забравила за операцията, нямах никакви болки. Моя приятелка, която роди по същото време със секцио, 1 месец се оплакваше, че я боли.

# 19
  • Мнения: 2 068
Аз трудно се възстанових. 1 месец едвам ставах от леглото а до 7 месец ме болеше.
бих искала ако имам второ дете то да е родено нормално но май няма да ме огрее  Rolling Eyes
и сега когато правя коремни преси ме придърпва

# 20
  • София
  • Мнения: 816
Раждала съм и нормално и секцио и ще ти кажа,секцио само в краен случай или медицински показатели в пренатална възраст.

# 21
  • Мнения: 22 436
Вдигнаха ме 1ч след операцията, лежах 4дни в болницата. След това нямах никакви проблеми, болки, или нещо друго.
Може да се каже, че след 5дни се чувствах чудесно. До 10тият ден преди да махнат конците малко ми опъваше на мястото на шевовете, но други проблеми не съм имала.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм раждала и нормално и секцио-и двата пъти се възстанових за 2 седмици Peace

# 23
  • Мнения: 59
На следващия ден след секциото ме боля, но вече на 7ия ден нямах почти никакви болки. За 2 седмици забравих, че раждах с операция. Така че спокойно. Peace

# 24
  • Временно
  • Мнения: 788
Иначе аз се възстанових месец след секциото, когато вече не чувствах болка, а само придърпване.

И при мен беше така. Peace

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
24 часа след операцията отидох на собсвен ход от реанимацията до стаята си. След 2-3 дни вече не ме болеше, имаше само леко дърпане. Около 2-3 седмици след това ме заболяваше, ако прекаля с разходките. Месец  и половина след операцията вдигах и свалях сама количката с бебето по стълбите.

# 26
  • Мнения: 306
Наистина е много индивидуално. От голямо значение е какви са ти коремните мускули, колкото по-стегната си, толкова по-трудно ще се възстановиш. Раждала съм и по двата начина...ако нямаш медицински показания, по-добре раждай нормално Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Възстанових се за престоя си в болницата, т.е. за 5 дни. Като се прибрах в къщи, се чувствах така все едно не съм оперирана. Ама както вече са ти казали всичко е много индивидуално. Пожелавам ти много бързо възстановяване   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
След около седмица вече се чувствах доста по-добре, така че мога да кажа, че бързо се възстанових. Слава богу нямах нито усложнения, нито ужасяващи болки. Успех!

# 29
  • Мнения: 2 334
Не съм имала период на възстановяване.Деня след операцията си ходех без проблем и дори имах няколко свиждания на които ходех сама отвън ,а в деня на изписването дори тичах по коридора  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт