кога се възтановихте от секцио

  • 7 652
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 305
Още на 2-3 ден се чувствах по добре, а след 1 седмица не сядах дори ми се караха, че не се пазя. Много рядко чувствах придърпване ниско долу. Но както са казали и другите момичета много е индивидуално, и от организъм, и от това дали при операцията всичко е минало наред.

# 76
  • Мнения: 681
Наистина е много индивидуално.
И аз още на 2-3 ден се чувствах по-добре,а от първия ден на изписването си я оправях сама  Peace Донякъде мисля,че е и въпрос на лична нагласа  Peace Успех и леко раждане  Hug

# 77
  • Мнения: 16
Не ме разбирайте погрешно моля, операцията ми мина ок, изписаха ме на 3ят ден , на 4ят вече си оправях и къщата и бебенце много внимателно... в края на 1ят месец правих секс........ но белега си е белег, колкото и да е ниско се вижда, от по изрязаното  ми  бельо , включително и от банските ми - просто разреза е 12 см , да - ниско долу, но... когато се обезкосмяваш изцяло си се вижда....  но има и друга страна - когато си с операция, бебето се стресра повече при изваждането му, защото операцията винаги е по-рано... и все пак това е решение на майката....Аз лично нямах избор, но подкрепям решението за нормалното раждане...

# 78
  • Мнения: 15
аз родих със секцио и се везстанових след около седмица след като ми махнаха конците

# 79
  • Мнения: 161
На мен ми беше гадно само излизането от упойката. Така ме болеше, че ми идваше да вия. Всичко трая около 10 минути, после заспах и като се събудих започнах да се раздвижвам. Няма какво да се лъжем - всеки път като се напънеш да станеш, имаш чувството, че корема ще ти се отвори. Но като цяло не помня да ме е боляло, освен когато "излизах" от упойката.  Wink И все пак - ако имам още деца - ще искам секцио.  Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 17 592
До вечерта вече ходех, на следващия ден си бях все едно нищо не ми е било правено.

# 81
  • София
  • Мнения: 17 592
Не ме разбирайте погрешно моля, операцията ми мина ок, изписаха ме на 3ят ден , на 4ят вече си оправях и къщата и бебенце много внимателно... в края на 1ят месец правих секс........ но белега си е белег, колкото и да е ниско се вижда, от по изрязаното  ми  бельо , включително и от банските ми - просто разреза е 12 см , да - ниско долу, но... когато се обезкосмяваш изцяло си се вижда....  но има и друга страна - когато си с операция, бебето се стресра повече при изваждането му, защото операцията винаги е по-рано... и все пак това е решение на майката....Аз лично нямах избор, но подкрепям решението за нормалното раждане...

Ами... аз лично не се обезкосмявам като малко момиченце. Нямам проблеми с белегът. Не се е виждал от банския. Не съм го мерела колко е дълъг, никога не ме е интересувало. Не ходя на нудистки плаж. И съм дълбоко убедена, че бебето преживява много по- малко стрес, когато бъде извадено по безопасен за него начин, през коремната стена, отколкото по дългия път през родовия канал, поливано с адреналин и какво ли още не от майката, стискано и притискано от контракциите и по необходимост обръщащо се няколко пъти, а дано да мине... насилствено, разбира се, от майката - то от него ако зависи, от там изобщо няма да излезе...

# 82
  • София
  • Мнения: 4 051
Индивидуално е. Някои се чувстват отлично още на следващия ден (аз съм сред тях), на други и един месец не им е достатъчен да се възстановят.
И аз така. пожелавам на всички бъдещи майки, родили така да се възстановят, като мен. Peace (дай Боже и аз да се похваля пак)

# 83
  • Мнения: 1 080
Аз на 4-тия ден се почувствах добре.
Тогава вече можех да ставам от леглото нормално и без силна болка и ходех неприведена.
Белега ми не си личи нито от бикини, нито от бански, нито ми пречи по някакъв начин.

# 84
  • Мнения: 1 554
на следващия ден след секциото почнах да ставам да правя по малки разходки в болницата,т.е. на етажа,всеки път като ставах правех по дълги разходки,на 3 тия ден вече се чувствах добре,на 10 ден обикалях морската без проблем Peace колкото по рано се раздвижиш по добре,няма да те лъжа боли Peace всичко е до психическа нагласа Peace

# 85
  • Мнения: 1 289
Някъде към третия ден ставах и ходих,макар и трудно.След най-много седмица бях вече ОК.

# 86
  • Мнения: 2 663
След първото се възстанових много бързо,нищо не ме болеше,чувствах се много жизнена и пълна с енергия,нямах търпение да се приберем в къщи и да си гледам бебето.
Вторият път обаче не беше така,ама никак даже.Разреза ме боля 48 часа въпреки обезболяващите,трудно се раздвижих,чувствах се отпаднала и уморена,задъхвах се.В къщи едва оправях бебето,ставането ми беше трудно.Разреза ме боля и опъва около месец.А психическата нагласа ми беше,че ще мине като първия път и нищо няма да ме боли.

# 87
  • Мнения: 2 592
Не знам как може някои да се възстановяват още на 2рия ден от секциото, малко странно ми звучи, да тичат по коридорите чак  newsm78
Ето как беше при мен: Раздвижиха ме същата вечер след секциото (то беше сутринта). Раздвижването беше най-неописуемата болка, която мога да си представя. Добре, че трае към 5 минути, които ми се сториха цяла вечност. На другия ден бях много по-добре, ходих по коридорите, но за тичане и дума не може да става. На 5тия ден (изписването) си ходих без проблем, но имаше придърпване, което си е неприятно. Седмица след изписването почти не усещах болка или придърпване. Един месец след операцията по никакъв начин не усещах дискомфорт и не се сещах, че съм оперирана. Секциото беше по мое желание и за момент не съм съжалявала за избора си  Peace

# 88
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Свикнала съм с болести, болки и болници всякакви. Винаги са били част от живота ми. Но преживяванията ми около секциото са несъизмерими по гадост с нищо друго, просто нямат аналог. Това е коремна операция бе, хора, тежка, при това!

И какво значи "възстановяване"? Колко степени има то? Днес, седем седмици след секциото, успях да направя 50 коремни преси. Предполагам, че е някакъв малък успех в правилната посока на окончателното възстановяване. При раздвижването припаднах от изтощение и болка, наляха ми 2 банки глюкоза. Единственото, което ме накара да стана след това беше, че ми бяха махнали катетъра и нямаше кой да ми донесе подлога. Следващото момиче, което раздвижиха след мен, също припадна и шева й се отвори. По някаква причина, до нея нямаше медицинско лице, което да я крепи. Много са заети там, в реанимацията.

Имам няколко приятелки, които след повече от десет години все още имат болки при лошо време. (И аз си мислех, че това с болките и времето било бабини деветини, ама не е).

Та, какво наричаме възстановяване точно? Да можеш да станеш от леглото, без да те боли твърде много или?   

# 89
  • Мнения: 233
седем часа след операцията ме дигнаха на крака.

Общи условия

Активация на акаунт