Пералня със сушилня или по отделно

  • 4 556
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 423
Aз имам отделно,сушилната е втора употреба Миеле.Много съм доволна и мисля ,че комбинираните 2 в 1 не вършат работа.Според мен като шампоаните 2 в 1 ,нито мие ,нито е балсам.

# 16
  • Мнения: 3 830
След всичко, което съм изчела тук, останах с убеждението, че отделни уреди е по-добре.
Повечето, които имат 2 в 1, казват, че едното не функционира, както трябва. Peace

# 17
  • Мнения: 3 376
Определено отделно.
Сега дрехите не изглеждат така все едно съм ги извадила от джоба си,а хавлиите винаги са пухкави.

# 18
  • Мнения: 950
 Peace за уредите поотделно ,в противен случай има риск да имаш непрекъснато проблеми !

# 19
  • Мнения: 1 632
Определено отделно.
Сега дрехите не изглеждат така все едно съм ги извадила от джоба си,а хавлиите винаги са пухкави.
Подкрепям, като бивш собственик на уред 2 в 1,  и настоящ на отделни уреди!

# 20
  • Мнения: 14 489
Peace за уредите поотделно ,в противен случай има риск да имаш непрекъснато проблеми !

имам от 4 години комбиниран уред и нямам проблеми. естествено, че ако имаш място и финансова възможност е по-добре отделно.

# 21
  • Мнения: 373
И мен ме интересува живо въпроса 2 в 1 или поотделно. Тъй като старата пералня сдаде поста, а аз вече изперквам от простиране ( не за друго, а защото нямаме балкон), решихме да вземем и сушилня.Но понеже нямаме място , се спряхме а вариант пералня със сушилня защото нямаме място за двете поотделно. Е да, ама като не срещнах едно мнение "ЗА" 2в1?
Депресирахте ме направо  Tired

# 22
  • Мнения: 696
преди 2 дни си купих electrolux  два уреда отделно

# 23
  • Мнения: 5 918
Преди време някъде из форума прочетох за слагане на сушилня върху пералня.И как това се прави.Подскажете ми ,моля,къде беше това или споделете ако имате нещо подобно.
И още един въпрос.Както има по-малки перални /като габарити/,има ли и по-малки сушилни? Защото където съм гледала и питала-казват,че няма.

# 24
  • Мнения: 4 401
Peace за уредите поотделно ,в противен случай има риск да имаш непрекъснато проблеми !

имам от 4 години комбиниран уред и нямам проблеми. естествено, че ако имаш място и финансова възможност е по-добре отделно.

Нека някой ,който има с какво да се ПОХВАЛИ от комбиниран уред да посочи марка,сигнатура и от колко време го ползва!Така потребителите,които нямат място за два ще са по ориентирани кое все пак да купят.

# 25
  • Мнения: 212
Родителите ми искат много да си купят 2 в 1,но така като чета коментарите,май-май ще ги откажа newsm78 И все пак, може ли някой да ми даде информация относно цените на 2 в 1 ? Praynig

# 26
  • Мнения: 4 401
Родителите ми искат много да си купят 2 в 1,но така като чета коментарите,май-май ще ги откажа newsm78 И все пак, може ли някой да ми даде информация относно цените на 2 в 1 ? Praynig
около 1200 приличните,но като се замислиш толкова са и две отделно  newsm78

# 27
  • Мнения: 212
Родителите ми искат много да си купят 2 в 1,но така като чета коментарите,май-май ще ги откажа newsm78 И все пак, може ли някой да ми даде информация относно цените на 2 в 1 ? Praynig
около 1200 приличните,но като се замислиш толкова са и две отделно  newsm78
1200 си е сериозна сума.Пък и щом има такава голяма вероятност едното да не функционира,май е по добре да са две отделни Thinking
Мерси за информацията  bouquet

# 28
  • Мнения: 294
В едно от жилищата ни имахме поотделно пералня и върху нея сушилня - Дженерал Електроник!
Сега сме с Аристон 2 в 1(на вилата) и Канди 2 в 1!
Определено съм доволна, обаче не суша много често!Само якетата на децата; хавлии...нещо спешно ако се налага!
И кое е по-доброто не мога да кажа!
Обаче друго ме тревожи!
При самостоятелната сушилня след всяко сушене се почиства един филтър, по който се наслояват мъховете от дрехите!
А при 2 в 1 няма такова нещо!Логиката ми говори, че вероятно силната струя при изпомпване почиства въпросния!
Обаче не съм сигурна!  Thinking

# 29
  • Русе
  • Мнения: 1 193
При пералните със сушилни мъхчетата и космите,излишните влакна и др.подобни почти не се отделят при цикъла на сушене,а тези които паднат се изхвърлят през помпата и маркуча за мръсна вода.За това разликата в сушени дрехи в 2 в 1 и в отделна сушилня е доста осезаема и на вид и на допир.
  Препоръчвам ви да си вземете отделен уред за сушене,комбинацията е ненадежна и само за краен случай.При това е голям консуматор на ел.енергия.Налага се прането да се суши на части и да се сортира по материи за по-доър резултат.
Най-евтините комбинирани вариянти стартират от 600лв.,без дисплей и с небогат програмен избор.

За да е ефективна сушилнята е задължително минимум 850оборота на центрофугата на пералнята.Естествено,че ако е над 1000 е много по-добре.Това спестява електроенергия и време при ползване на сушилнята.
Ако имате възможност да включите сушилнята с отдушник за пароотвеждането е чудесно.Тези модели(конвекционни) са по-евтини заради по-опростената им система на работа от другият вид-кондензационните.Сушат по-кратко и по икономично.
Надявам се да съм била полезна Peace

Общи условия

Активация на акаунт