Ихтиоза!

  • 24 564
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Радвам се,Че пи6ете,Ще бьде полеzно zа всиЧки да споделите опит,каква коzметика полzвате,давате ли някакви добавки на децата си,как се раzвиват ...и т.н.

# 16
  • Мнения: 1
Родена съм със същото заболяване. Няма лечение. Пробвала съм всичко. Единственото, което помага и води до видимо подобрение е морето - солената вода. Трябва да се ходи на море всяко лято и да се стои възможно най - дълго. Миналата година бях в Гърция - Патра и с голяма изненада установих, че няколко часа след пристигането ми, кожата стана нормална - изчезнаха всички симптоми. Не можех да повярвам. Оказа се, че е от климата - много влажен, тропически. За пръв път в живота ми ми се случи цели десет дни да бъда с нормална кожа, без каквито и да било усилия. След като се върнах в София в продължение на месеци имаше подобрение. Лошото е, че всички предписвани от лекарите медикаменти не помагат, а влошават състоянието. Скоро опитах A-derma. Ползвам цялата серия от месец и ефекта е много добър - по нищо не си личи, че съм с тази диагноза. Другото, което правя 
е, че всеки ден изпивам минимум половин литър фреш - грепфрукт, портокал и лимон, както и 2-3 пъти седмично сок от червено цвекло, ябълки и моркови.
Истината е, че хората с тази диагноза трябва да приемат факта, че заболяването не се лекува и да се научат да живеят с него. Най - трудно е за децата и родителите им, разбира се. Бих помогнала на всеки с подобен проблем, пишете ми. Освен лошата видима проява на болестта, тя си има и хубави страни-кожата се обновява 6 пъти по - бързо от тази при нормалните хора, потната жлеза не функционира и др.

# 17
  • Мнения: 2
Zdraveite mam4eta. Opredeleno ima razdvijvane po temeta.Moiata princesa se poopravi po tialoto,no kojnia ni diktor kaza mnogo da vnimavam da ne ia pretoplia.Sa6to taka ne triabva da ia izlagam na prika slan4eva svetlina,samo na sianka \ koeto sega liatot 6te bade goliamo ma4enie\ NO. Kato ia pretoplia se polu4avat po garba i pluski,koito sekretirat. Za tova mi kaza lekaria da ia kapia vsiaka ve4er s 4ai ot laika sled koeto da ia praskam s termalna voda na Avent i sled tova ia maja s krema na A-Derma.Opredeleno laikata pomaga.
Kolkoto do moreto,nai hubavo e da e soleno\Garcia\ e idealno. Nie sme o6te mnogo malki,no opredeleno tam 6te ia vodim.Kuraj na vsi4ki i gore glavata. Imame specialni deca ili nie samite sme specialni.
Imam pitane kam Simeona s kakvo si maje liceto.Tova za regeneriraneto na kojata e taka no za smetka na tova e mnogo nejna.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 957
Здравейте, момичета!
Цял живот се боря с много сухата кожа, а сега и с тази на двете ми деца. И макар че нямаме ихтиоза, ще ви препоръчам маслото за баня "Стелатопия" на Мустела (сипва се във водата). Невероятно омазнява, отпуска и успокоява кожата. Поне може да пооблекчи симптомите ви.
И кремовете на А-Дерма.

# 19
  • Мнения: 16
Ето от мен нещо много вкусно и полезно за голями и малки-авокадото!
Сами преценете,ето състава му:
Цитат
Защо авокадото е полезно?
биохимичният състав на авокадото, напомнящ повече на ядки отколкото на плод, дава достатъчно протеини, за да замести напълно месото и сиренето в дневното хранене.
Хранителна информация: без натрий и холестерол; много богато на калий, желязо, цинк и магнезий, на витамини А, РР, Е, В1, В2, В6 и на моно-ненаситени мазнини (лесно усвоими от организма). Съдържа 218 калории за 100 г.
смята се, че лекува диабет, високо кръвно налягане, язва, гастрит, анемия, сърдечно-съдови, очни, бъбречни, чернодробни и жлъчни заболявания, укрепва имунната система, засилва метаболизма, действа против туморни и ракови заболявания. Прочиства кръвта, регулира месечния цикъл и други гинекологични проблеми, и почти няма болест, при която то да няма благотворен ефект. Тонизира нервната система и психиката.

# 20
  • Мнения: 16
ето един сайт с рецепти:

http://www.letsgym.com/2008/03/21/avocado/

# 21
  • Мнения: 63
Здравейте!

Да споделя тук това, което съм пратила на мама Светла на лични:

От мазилата добри са на Адерма, на Декурбал, на Юсерин, Ексципиал (хидролосиона даже за лице си го ползвам).Тези са ми добри за лятото, но зимата ползвам или Еудермол 8 доста по-добър и по-продължителен ефект има. Ако нещо се влоши - Ксериал.
За сапунчета - Имекс, Юсерин, Адерма, Ла рош посай , Авен. Ако нещо се влоши - Линола фет.
Олиото на Юсерин на мен лично ми опъва кожата и не го харесвам, но сапунчето е хубаво.

В момента ползвам на Ла рош посай Липикар Бауме - за пръв път си усещам кожата нормална на пипане Simple Smile

Ще пътивам за пръв път към Гърция тези дни, ако и при мен стане като при Симеона, ще пиша да се похваля Simple Smile

# 22
  • Мнения: 16
chambao,желая ти приятна поЧивка!  Simple SmileДано да остане6 доволна!
Сподели,кьде 6те отседнете,в кой хотел,ако е удобно и цени И аz сьм zамислила да идем до Гьрция само,Че някьде след Üли.
Ехх,пораzдвижи се темата.  Simple Smile

# 23
az sam na 14 god. ot 2-3 god lekyvam moita ihtioza tq e prez rod demek mama nqma ama neinata maika ima i t.n. shte vi kaja edno kremche det mi go predpisa moita kojna eldermol ot aptekata to e 200ml za 3 lv ima s razlichni stepeni za ovlajnqvane nz ot nego li ili deto pih razni kprivi i se mazah  Close imam petna samo po krakata i do taa god. shte se opraaa  Flutter

# 24
  • Мнения: 16
Zdraveite!
Moq de4ko e s diagnoza atopi4na ekzema!Pritesneniqta,4e e bila ihtioza sa neosnowatelni.Popadnahme na mnogo dobur kojen lekur.
6te produlja da pi6a w temata,za6toto dosta ne6ta iz4etoh i 6te se opitam da buda polezna na horata.
Blgaodarq wi ,4e spodelqte!

# 25
Zdravejte,
prochetojh napisanoto za ihtiozata. Az stradam ot tova zabolqvane, i sam se primirila veche s nego, no iskam da razbera dali ima nachin da se ustanovi s genetichni testove dali e vuzmojno da se unasledi ako imam dete i trqbva li i az i supruga mi da se izsledvame, a pri bremenost- dali i bebeto e bolno. Molq ako nqkoj znae nesto po vuprosa da pishe.

# 26
  • Мнения: 2
Zdravei Katya1,
Otnosno vaprosa ti 4etoh 4e po vreme na bremennost moje da se ustanovi dali deteto e bolno  ot ihtioza. Triabva da se napravi amniocenteza a drugia variant e 4rez mnogo dobar ehograf, no neznam po kakvo 6te razberat na ehografa. Zavisi i ot tova dali pri teb e nasledstvena ili pridobita ihtiozata. 
 

# 27
  • Мнения: 1
chambao,желая ти приятна поЧивка!  Simple SmileДано да остане6 доволна!
Сподели,кьде 6те отседнете,в кой хотел,ако е удобно и цени И аz сьм zамислила да идем до Гьрция само,Че някьде след Üли.
Ехх,пораzдвижи се темата.  Simple Smile

Има лекарство което е може би най доброто правено някого казва се Calmurid белгииско нямаго в България ако го намерите желая ви успех консултирайте се с добър кожен лекар тои ще се сети за това забравено но наи ефикасно лекарство желая ви успеж Hug

# 28
  • Мнения: 2
Здравейте ! Аз съм момиче на 20 години,имам заболяването ихтиоза вулгарис или поне така ми казаха докторите.Когато съм се родила майка ми каза , че е било много леко изразено даже почти не се забелязвало,но с течение на годините нещата се влошаваха и сега от няколко години съм на един етап от тази болест и няма мърдане.Казаха ми , че това заболяване няма лечение и , че уж се наследява генетично,но моето не е ! Никой от рода ми назад не е боледувал от това .. другият начин по който може би съм го придобила,е чрез стрес.Казват,че най-лошите заболявания са резултат от стреса. Майка ми докато е била бременна с мен е имала 2 спонтанни аборта и си мислим , че стреса който е преживяла през бременността си с мен ,дали ще успее да ме задържи или не ,се е отразило на моята кожа ! Лично аз,използвах на А-дерма продуктите и нямах кой знае каква промяна,мазах се до скоро с продуктите на Гарниер с 5% хидра уреа,но го спряха от производство за жалост,и сега я третирам кожата ми с Еудермол 8 .. Използвала съм хиляди мазила и химии за пиене ,витамини,мазалаи са ме дори със свинска мас и зехтин и какаво ли още не което да овлажнява кожата , но нямах резултат.

# 29
  • Мнения: 1 292
И двете ми деца са с това заболяване.Лечение няма , само моментно успокоение.Прави сте за морската вода, но най-доволна съм от ваните с минерална вода в санаториума в Сандански.Но много далече и скъпо ми идва.От линола фет получиха обрив и веднага го спряхме.Не знаех за фреш питиетата ,че имат ефект.Освен споменатия еудермол 8,за ръцете и лицето използваме Натхерцен балсам на д-р Тайс и съм много доволна.Добре омекотява кожата им.Ще се радвам да споделяме и да се подкрепяме и занапред.

Общи условия

Активация на акаунт