Има ли изход?

  • 6 028
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
Последното, което се случи
Свекърът ми се обади да каже, че е говорил с мъжа ми и са се разбрали аз да се прибера и заедно да отидем в дома на родителите му. Не знам какво означава това, обаче. Не ми се иска да се събираме отново, тъй като зная, че всичко отново ще се повтори.
наистина ми помогнахте да се осъмна, че мъжът ми е зависим от алкохола. Нищо, че е бира, все пак има алкохол вътре.

# 16
  • Мнения: 167
Защо свекърът ти и мъжа ти ще се разбират ти дали да се прибираш или не? Тебе питаха ли те какво искаш? Говорете и не се оставяй някой да взема решение вместо тебе. Тръси действия в посока лекуване, а не обещания,че няма да се повторя повече.

# 17
Защо свекърът ти и мъжа ти ще се разбират ти дали да се прибираш или не? Тебе питаха ли те какво искаш? Говорете и не се оставяй някой да взема решение вместо тебе. Тръси действия в посока лекуване, а не обещания,че няма да се повторя повече.

Няма да се поддам на обещания, а по-скоро ако обещае да се лекува.

# 18
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Както някои други са те посъветвали, аз също ще кажа, събери си багажа, излез на квартира с детето си, отдели се, изгради собствен живот за известен период.

Дай му време да се поправи, да се лекува. Само той може да го направи, ако реши и има воля да го постигне.Ти не можеш да се бориш, заради него.

Ако видиш конкретен резултат и изпълнени обещания от негова страна, върни се при него и му дай втори шанс.

Намерих и този линк.
http://aa-bg.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186&dflid=3
Успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 167

Защо свекърът ти и мъжа ти ще се разбират ти дали да се прибираш или не? Тебе питаха ли те какво искаш? Говорете и не се оставяй някой да взема решение вместо тебе. Тръси действия в посока лекуване, а не обещания,че няма да се повторя повече.

Няма да се поддам на обещания, а по-скоро ако обещае да се лекува.

Ако можеш изчакай да вземеш решението направо като започне някакво лечение. Защото другото пак е обещание само.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Това се лекува. Трябва да го направи. Има и клуб на анонимните алкохолици  - мой приятел ходи там и твърди, че много са му помогнали. Ако сериозно го направи, може би е добре да останеш с него за подкрепа - хората имат нужда от нея в такъв момент. Но няма да е лесно. Успех ти пожелавам!

# 21
  • Мнения: 410
Подкрепям мнението, че трябва да се отдръпнеш от него.
Без да разчиташ на обещанията му, а само на дела.
Моментът е такъв, че трябва да мислиш с главата си, а не със сърцето. Бъди силна и смела!!! Peace

И не разбирам, защо ТИ И ДЕТЕТО трябва да се изнесете и да понасяте и физически и финансов товар, освен емоционалните терзания? Ако неговите родители са зад теб, както казваш, да направят така, че детето и ти да останете да живеете в дома ви, който заедно сте създали.

# 22
  • Мнения: 1 289
Наистина ужасна ситуация. Sad Пожелавам ти много търпение и кураж каквото и да решиш.   bouquet

# 23


И не разбирам, защо ТИ И ДЕТЕТО трябва да се изнесете и да понасяте и физически и финансов товар, освен емоционалните терзания? Ако неговите родители са зад теб, както казваш, да направят така, че детето и ти да останете да живеете в дома ви, който заедно сте създали.


Не вярвам това да стане.
Той да си изплаща кредита, с който се направи апартамента. Аз няма намерение да изплащам нещо, което не е мое.

# 24
Много ми тежи, че майка ми и сестра ми ме притискат да го напусна.Повтарят, че ме правел на шматка, да не съм ходела на разговора, той нямало да се промени, а само щял да замаже положението и пак ще му простя. Майка твърди, че вече болест щяла да хване от притеснение  заради мен. Говореше така и казваше какво да правя, а не като съвет Sad

# 25
  • Мнения: 1 289
А защо не се пренесеш временно при майка ти или сестра ти - според мене е по-добре, от колкото да отсядаш при свекърите. В това време, мъжъ т ти би могъл да се лекува и нещата постепенно да се оправят.

# 26
  • Мнения: 46 518
Трябва сам да осъзнае, че е болен и да потърси лекарска помощ.
Помагай му, ако видиш, че има желание, но на този етап е по-добре ти и детето да не сте при него Tired

# 27
  • Мнения: 6 618
По-добре не се връщай при него ако видиш ,че той се бори с проблема го подкрепяй.
Може би като сте разделени за по-дълго време ще се мотивира повече .

# 28
Така смятам да направя, да не се връщам при него, но дано не ме разубеди в решението си, защото много пъти го е правил.  Знам, че ако се върна всичко ще тръгне по старому и така ще се въртя в един омагьосан кръг.

# 29
  • Мнения: 6 618
Така смятам да направя, да не се връщам при него, но дано не ме разубеди в решението си, защото много пъти го е правил.  Знам, че ако се върна всичко ще тръгне по старому и така ще се въртя в един омагьосан кръг.
По-добре ужасен край отколкото ужас без край -знаеш го нали?

Общи условия

Активация на акаунт