Любителите на кафе-внимавайте в картинката

  • 3 086
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Когато се говори за количество кафе, какво се визира, големината на чашите или лъжичките кафе употебени за направата му. Защото аз си правя една лъжика кафе с много вода (т.е. шварц) и ако разсипя цялото количество течност в малки кафени чашки, ще напълня сигурно 10, но реално си изпивам 1 лъжица. Оф незнам обясних ли се като хората  newsm78
Преди година и половина бях при един лекар и той ми каза да спирам кафето (двете ми дневни) и за около година го спрях, но после пак почнах по-горната схема, не съм забелязала разлика за нервите, в периода с и без кафе ...

Поздрав за всички: http://www.youtube.com/watch?v=xi20Si3jRIo

# 16
  • Мнения: 232
ХЕх  Mr. Green Това ми напомня на моя - и той е от много запалените кафеджии, но сега го е намалил до 3-4 на ден. Преди пиеше по повече, и то силно. Тааа отива нашия на лекар и обяснява - така и така - много съм нервен, освен това не мога да спя, нямам и апетит... И тя го питала - ми по колко кафета пиеш на ден - ми по едиколко си. И тя му казала - ми кво искаш тогава  Mr. Green Най-лесно е да ти изпиша успокоителни, от които после да не можеш да се отървеш...
А иначе по темата - аз не познавам човек, който да не пие кафе.... Въпроса е да не се прекалява, защото тормозите сърцето, а за новите открития - не знам...

# 17
  • Мнения: 212
Това изследване се отнася за хора, които пият повече от 7 кафета на ден.
По ББС имаше и коментар за качеството на проучването: не била доказана, всъщност, ясна причинно-следствена връзка.

С една дума - не били компютри ами компоти и не сме ги изнасяли ами ги внасяме Simple Smile

# 18
  • Мнения: 17 407
 Почти на всеки индивид може да се тури диагноза- със или без кафето. Аз ще си пия, зависима съм.

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз преди години злоупотребявах с Кока Кола - 2-3литра на ден  Rolling Eyes Какви нерви ме тресяха и как не ме свърташе в нито едно кафене да седна повече от 15минути  Laughing
 Умирам си за Якобс 3 в 1 - сутрин и след обяда ми.
Обаче наскоро открих на опаковката 6 различни Е-та  Shocked.
Някой може ли да каже доколко са вредни?
Като свърша кутията с пликчетата - минавам на джезве...Или шварц (интересно, тук в Гърция на шварца му викат "френско кафе")...

# 20
  • Мнения: 78
Пия по едно, максимум 2 кафета на ден и не се чувствам застрашена, въпреки, че съм любител.

# 21
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
От 3-4 кафета на ден, сега пия 1 максимум 2  Laughing

Така че халюцинациите ще бягат далчеко от мен  hahaha

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
По 2-3 на ден.
Аз и без тях съм си психясала  Crazy

# 23
  • Мнения: 2 407
Аз си пия нормално,по два пъти на ден.Ама то идейката не е лоша...

# 24
  • София
  • Мнения: 5 289
Умирам си за Якобс 3 в 1 - сутрин и след обяда ми.
Обаче наскоро открих на опаковката 6 различни Е-та  Shocked.
Някой може ли да каже доколко са вредни?
Хвърли едно очо ТУК.

Аз притеснения по темата нямам, пия само 3 в 1, 2 пъти дневно, не съм кафеджийка.

# 25
  • Мнения: 14
Аз не прекалявам, пия по две кафета на ден, но ако не изпия първото си кафе сутрин до 10 часа ми коства цял ден главоболие  smile3537

# 26
  • Мнения: 494
  Не съм психясала, нямам халюцинации, дори не съм нервна...освен, когато ми се наложи да изкарам ден-два без поне едно огромно, силно, ароматно кафе, което пък сигурно значи, че най-малкото съм пристрастена Thinking...Кааааааарай...т'ва да ми е... Grinning

# 27
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Хехехе, да бе  Crazy Колко вярвам на такива работи....  Laughing

Аз пия по три-четри кафета, може и по повече, на ден. Майка ми също. И за сега не виждам при нея да има проблем. А пък на мен не ми действа - спя като къпана, и нервите, и кръвното са ми ОК, и зависима не съм (спирала съм го за дълъг период, наложи се). Та за това на такива неща вяра нямам - силно си зависи не от кафето, а от кафепияча  Peace

# 28
  • Мнения: 1 840
На мен кафето ми влияе. 3х1 - също (което си е кафе в пълния смисъл на думата, изобщо не е по-слабо от другите). Кафето ме прави много неспокойна и напрегната, отприщва всичките ми страховете. Стигам до там, че започвам да си измислям предчувствия, ако нямам някаква конкретна причина да се тревожа. Правила съм си експеримент със себе си - спирала съм кафето за известно време - ефектът е невероятен, не мога да се позная - толкова ми е спокойно и безметежно, не се ядосвам за щяло и нещяло, не се притеснявам за всичко. Но въпреки всичко - много ми е вкусно и пия на ден по едно 3х1. Трябва да го откажа, защото без него се чувствам сто пъти по-добре.

# 29
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Аз не прекалявам, пия по две кафета на ден, но ако не изпия първото си кафе сутрин до 10 часа ми коства цял ден главоболие  smile3537
newsm10 и аз така

Общи условия

Активация на акаунт