колики

  • 8 247
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Наистина може и да е от коликите, но ако е от това според мен по-скоро би се успокоявал на гърдата отколкота да отказва да яде, да не би ушенцата да са възпалени, ако е така като ги натиснеш сигурно ще  боли. За да разбереш дали се храни достатъчно по-добре следи памперсите да има поне шест, седем напишкани памперса за денонощието(това при положение, че не се дава чай или вода)  и няколко наакани(това важи за първите седмици после може и да разреди аканията), това е по-добрия вариант за да следиш как се храни, защото бебето не изсуква всеки път еднакво количество и тегленето след хранене може да е подвеждащо. Вода е по-добре да не даваш особенно ако го правиш с биберон защото при някои бебета даването на биберон не се отразява добре на кърменето(това важи и за биберона залъгалка) и е възможно за това да се дърпа от гърдата.
Ако все пак имаш притеснения, че нещата с кърменето не са съвсем наред можеш да се обадиш в кабинета покърмене ето телефона:+359896418488

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 22:00 от звездиче

# 16
  • Мнения: 60
и аз да се влюча...
tzvetito, при нас около 2-рия месец имаше подобна ситуация, но беше само при храненето около 18-19 часа. Бяха много силни колики. Научих се с много нерви и търпение да го кърмя като го нося и люлея. През нощта се успокояваше като спи на мен - хем яде, когато иска, хем му се затопля коремчето. Както пише звездиче, изключи вероятностите да е отит или млечница. Имахме и млечница, та знам, че и от нея много се плаче. Успех!
Нашите колики отшумяха около 6-тия месец. Пробвахме и Инфакол, и Колийф, и Саб симплекс и Еспумизан - нищо не ни помогна. Внимавайте с дозировката, че от 20 капки Саб симплекс при всяко хранене си докарахме запек.

# 17
  • Мнения: 1 558
мойта бебка имаше още от родилното около 2,3-тия ден. И аз като и давах капки нямаше особено подобрение. В края на 2-рия месец отшумяха от самосебеси.
Peace

# 18
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
naleks на нас ни казаха по 15 капки и като беба е 3800 грама тези 20 капки не са ли много

# 19
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Здравейте искам да попитам може ли дете на 8 дена да има колики и как точно да ги разпознаем че са те. Също така да ми кажете какво мога да направя за да помогна ма малкото.
О, да, разбира се, че може.
Нашите започнаха още с излизането от родилния дом.

# 20
  • Мнения: 8
благодаря ви много моми4ета. незнам как ще издържа ако коликите са до 6-ия месец. ве4е се храним и с биберон т.е. изцеждам се и му давам след това храната, предполагам 4е скоро ще се отбие от гърдата. при хранене с биберон пла4е по-малко, но въпреки това се храни около 5 мин. питах педито какво коли4ество трябва да ядем като сме на 5 седмици/навършени/, а той ми каза 4е 90 е максимума. какво мислите вие... 4ета 4е трябва да е 120. на тази възраст по колко изпапваха вашите съкровища? има ли връзка с това, 4е се родихме по-малки - 2950 гр. и ни изписаха 2770

# 21
  • sofia
  • Мнения: 562
Цветито, при кърмените бебета количеството може да варира. Не знам по колко са яли моите деца, защото никога не съм ги мерила колко изяждат. Според мен 90 мл може и да му стигат на бебето ти, а може и да не са му достатъчни.
Като по-добър вариант ти предлагам изцедената кърма да я даваш на бебето с лъжичка.
Можеш да предлагаш на детето гърда, когато е в полусънено състояние и въобще да действаш като при стачка Simple Smile.
На мен поведението на бебето ти не ми прилича на колики. Това, че плаче по-малко при хранене с шише ме навежда на мисълта, че бебето ти се опитва да хитрее и иска да му е по-лесничко.
Добър вариант според мен е да заведеш бебето на преглед и ако трябва да направите консултация със специалист.

# 22
  • Мнения: 30
възможно е да са колики...бебо беше най-спокойното бебче до 20 ден,когато започна да плаче по няколко час на ден;изпи 2 шишета саб симплекс, но не му помогнаха...ден и нощ плач и крясъци до посиняване...беше ад,докато не ми пратиха от англия инфакол- от тези капки стомахчето му се успокои...ние също Rolling Eyes

# 23
Моето бебче,което днес става на цял един месец има колики от третия си ден.Опитахме до сега два вида капки за колики,първо Саб симплекс,който временно ни помогна.После Биогая,която действа за момента.Надявам се да съм ти помогнала.А сега бих желала да Ви попитам нещо мили мами-донесоха ми от Австрия капки за колики Лефаксин.Може ли да ми кажете нещо повече за тях?В каква дозировка се дават,колко често и най-вече дали помагат?

# 24
  • Мнения: 1 048
Здравейте мамчета,не бях видяла темата,даже съм пуснала нова  Crazy Ние сме на 18 дни и също имаме колики,педиатъра каза че ги имаме още преди 7-8 дни,но от вчера се усещат доста.Не пием капки,нито чайчета-лежим по коремче в/у мама или тати,носим се,пробвахме със затоплена пелена но не ни помогна,пробвахме и със сешоара,ама май прекалих или с степента или с близостта и през дрешките ни се зачерви кожата на коремчето(бебо е доста беличък-метнал се е на тати) Sick Sick
Да ви кажа днес какво открих-наядохме се и заспахме още на гърдата-идеално,реших да го сложа в количката,тя е все още неизползвана и е горе в апартамента,заспа като къпан а размрънка ли се леко само го поклащам или правим едно кръгче и е готов.ШШШттт дано да помага наистина а да не е временно.
А вие какво имате предвид като казвате че се успокоява на гърда-да лежи или да суче.Тъй като и на мен ми прави впечатление че почва да лапа ръчички да прави сукателни движения,ама съм чела че като го мъчат колики и се наяде става още по-гадно и ме е страх да не му претоваря коремчето,пък и ние гълтаме доста въздух докато сучем,тъй като сме 'мъж с характер'

# 25
  • Мнения: 1 740
Здравейте искам да попитам може ли дете на 8 дена да има колики и как точно да ги разпознаем че са те. Също така да ми кажете какво мога да направя за да помогна ма малкото.
О, да, разбира се, че може.
Нашите започнаха още с излизането от родилния дом.

и нашите започнаха тогава

# 26
  • Мнения: 8
здравей.ние вече сме на 8 м. и като че ли сега започва да развива някъкви колики.незнам но педито каза че са колики.възмойно ли е едно бебе в 8 ми месец да има колики.не са силни но плаче по 5-10 мин вече и като и дам еспумизан и след 10 мин заспива.а като бяхме новородени нямахме никакжи колики ваобще не ми е плакъла.

# 27
  • Мнения: 1 174
здравей.ние вече сме на 8 м. и като че ли сега започва да развива някъкви колики.незнам но педито каза че са колики.възмойно ли е едно бебе в 8 ми месец да има колики.не са силни но плаче по 5-10 мин вече и като и дам еспумизан и след 10 мин заспива.а като бяхме новородени нямахме никакжи колики ваобще не ми е плакъла.

Разбира се, че е възможно. Та нали коликите са просто въздух в червата. Големи хора имат газове, защо да ги няма и поотраснало бебе. Може би трябва да я следиш дали се оригва хубаво след ядене, предполагам че вече не я оригваш защото е голяма вече. Да не би това да е причината.

П.П. А да отговоря и на авторката: аз за да съм сигурна че бебето плаче от колики, а не от глад или друго, вдигах го и допирах ухо до коремчето му. Ако са колики се чува страхотно къркорене на червата, просто не можеш да го пропуснеш. За лековете вече са ти писали по - горе.  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 048

Ние имахме колики от 4-5 ден - като се върахме в къщи и докторът дойде, преслуша коремчето със слушалките и каза, че са почнали. В интерес на истината доста го "зобях" със Саб симплекс - след кажи речи всяко хранене, но смятам, че ги преборихме с постоянното почти 24 часово висене на гърда.
А вие какво имате предвид като казвате че се успокоява на гърда-да лежи или да суче.Тъй като и на мен ми прави впечатление че почва да лапа ръчички да прави сукателни движения,ама съм чела че като го мъчат колики и се наяде става още по-гадно и ме е страх да не му претоваря коремчето,пък и ние гълтаме доста въздух докато сучем,тъй като сме 'мъж с характер'

# 29
  • Мнения: 1 048
Ние имахме колики от 4-5 ден - като се върахме в къщи и докторът дойде, преслуша коремчето със слушалките и каза, че са почнали. В интерес на истината доста го "зобях" със Саб симплекс - след кажи речи всяко хранене, но смятам, че ги преборихме с постоянното почти 24 часово висене на гърда. Всичко на всичко ми се е извивал и пищял около 10 - 15 минути за целия период на коликите, който продължи до втори - трети месец. През този период ас седях гола до кръста, в най - добрия случай наметната с нещо, за да може бебето да усеща топлината и аромата на кожата ми и да се чувства възможно най - спокойно. Друг е въпроса, че се бях "одървила" и схванала, но пък си заслужаваше - няма нищо по- лошо да ти плаче детето и ти да не можеш да помогнеш.
Имай в предвид, че до момента не се е намерил някой, който категорично да каже какво е това колика, как се лекува и т.н. На едни бебета помагат капки, на други не, на едни помагат този вид, на други - онзи. Няма една формула, даже няма категорично решение на въпроса. Ние  докато бяхме с колики аз много се ядосвах и си задавах въпроса "Какво ли не измислиха, на Луната дори стигнаха, могат вече и да клонират, а на тоя прост въпрос за коликите, засягащ почти всяко новородено - отговор няма!"
А вие какво имате предвид като казвате че се успокоява на гърда-да лежи или да суче.Тъй като и на мен ми прави впечатление че почва да лапа ръчички да прави сукателни движения,ама съм чела че като го мъчат колики и се наяде става още по-гадно и ме е страх да не му претоваря коремчето,пък и ние гълтаме доста въздух докато сучем,тъй като сме 'мъж с характер'

Общи условия

Активация на акаунт