Лечение на алкохолизъм с антабуз

  • 36 414
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 217
Моята леля е алкохоличка - напива се от половин чаша бира вече....
Реве, псува, пада, заяжда се с хората, има сериозни псих. проблеми вече...Гони я параноя, чичо ми незнам как я търпи просто....Всички сме притеснени за нея, но тя смята, че преувеличаваме и ако искала можела и да не пие - познато нали....
Слава Богу няма деца....
Тя смята, че няма проблеми, а ние гледаме как се закопава...
Как се излага....не е истина....пред съседи, близки....
Дано да вдене някой ден Tired

# 16
  • Мнения: 280
Много съм съгласна с Борис. Дали се излага, или не - тя няма сили над това. Или по-скоро, не знае, че има.
Наскоро гледах за първи път филма "Когато един мъж обича една жена". Въпреки, че съм дете на алкохолик , гледайки този филм, открих още толкова много нови неща за тази ужасна болест. Срама, вината, злобата, омразата към себе си и към другите... и пак всичко отначало. Но любовта побеждава винаги. Любовта към себе си, живота, човека до теб.
Та в този ред на мисли - освен комуни и групи за алкохолици, си мисля, че имаме нужда и ние - близките им, да посещаваме групи, за да можем да им помагаме адекватно. Ако не на тях, то на себе си.

Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 22:01 от Zlati

# 17
  • София
  • Мнения: 2 217
Права си - всеки иска те сами да проумеят всичко, да се стегнат, да се лекуват, да осъзнават.....
Само не съм сигурна, когато един алкохолик е обичан от близките си и те искат да му помогнат, а той се опъва и обижда - как се постъпва? Наистина трябва да има групи за помагачи на подобни хора - нещо като курс по психология.

# 18
  • София
  • Мнения: 336
Права си - всеки иска те сами да проумеят всичко, да се стегнат, да се лекуват, да осъзнават.....
Само не съм сигурна, когато един алкохолик е обичан от близките си и те искат да му помогнат, а той се опъва и обижда - как се постъпва? Наистина трябва да има групи за помагачи на подобни хора - нещо като курс по психология.
За мен има един ключов момент тук, в момента на осъзнаването. Понякога, когато пиещият е обичан и обгрижван от близките си, няма ясно осъзнаване на мащаба на проблема. Пиещият не разбира как вреди на себе си и на другите, защото продължава да получава помощ - включително финансова, въпреки че е такъв. Според мен осъзнаването е свързано с това да стигнеш дъното, да разбереш, че, ако продължиш, ще загубиш всичко. Подкрепата от семейството е много важна при взето решение пиещият да се лекува, иначе според мен няма особен смисъл.
В тази връзка искам да поздравя Борис и да го попитам - решението да спреш свързано ли е с конкретен повод - някаква случка?
Аз имам чичо алкохолик, живеещ с баща си(той е на 55, дядото е възрастен). И според мен за него няма спасение засега - живее в къщата на баща си, не плаща сметки, за нищо не се грижи(това го прави дядото),работи някаква смешна работа и всички пари изпива.

# 19
  • Мнения: 280
И аз съм съгласна с това, че когато семейството подкрепя и обгрижва пиещия, той някак подсъзнателно тълкува поведението си като правилно.
 Ако пиенето обаче е свързано и с придружаващи фактори като пенсиониране, раздяла , болести, желанието и силите да се спре е на практика нулево. А хъс за живот и борба...хм...

# 20
  • Мнения: 12
Много ми помогнаха тия хап4ета  хора 2 години го лекувах анонимно но имам страхотен резултат и спокойствието у дома се възвърна.Давай те  анонимно сам ще се откаже да пие. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 508
Много ми помогнаха тия хап4ета  хора 2 години го лекувах анонимно но имам страхотен резултат и спокойствието у дома се възвърна.Давай те  анонимно сам ще се откаже да пие. Peace

Това е пълен идиотизъм, без извинение. В комбинация с алкохола може да се получи инфаркт, кома, мозъчен оток, дихателна недостатъчност и други доста сериозни, дори смъртоносни последици. Ако човекът не знае, че някой тайно му дава антабус или не е наясно с последиците, може да стане страшно.

# 22
  • Мнения: 6
Много ми помогнаха тия хап4ета  хора 2 години го лекувах анонимно но имам страхотен резултат и спокойствието у дома се възвърна.Давай те  анонимно сам ще се откаже да пие. Peace
Моля те пиши ми!

# 23
  • Мнения: 2 616
Много ми помогнаха тия хап4ета  хора 2 години го лекувах анонимно но имам страхотен резултат и спокойствието у дома се възвърна.Давай те  анонимно сам ще се откаже да пие. Peace

Това е пълен идиотизъм, без извинение. В комбинация с алкохола може да се получи инфаркт, кома, мозъчен оток, дихателна недостатъчност и други доста сериозни, дори смъртоносни последици. Ако човекът не знае, че някой тайно му дава антабус или не е наясно с последиците, може да стане страшно.


Сигурно са били други хапчета, инак... наистина би било пълен идиотизъм.  Grinning Що се отнася до сериозно злоупотребяващите с алкохол - има най-често няколко основни варианта: има генетична предразположеност, има дълбоки проблеми, на които човекът дава отдушник чрез пиенето и постига някаква степен на измамен вътрешен комфорт, който иска да чувства отново и отново, или и двете. Shocked Когато има съчетание, значи проблемът е изключително сериозен. Ако няма желание от страна на съответния зависим да си реши проблема или не се случи чудо, няма как да се помогне.  Sunglasses Основно и първо условие е човекът да иска да спре пиенето, да промени живота си и да потърси сам помощ - казано е вече от някои тук. Знае се: насила можеш да вземеш, но не и да дадеш! Sunglasses В края на краищата всеки сам си прави изборите. Много е тежко, когато става дума за близки хора, но всеки трябва да мине по пътя си. Rolling Eyes Един приятел от детските години така си отиде... генетична предразположеност и запиване още от 14-15 годишна възраст и после в добавка сериозен семеен проблем, алкохолизирана компания и накрая... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт