"С големи тумбаци сме ний мадами,но през МАРТ ще бъдем вече мами!"

  • 11 654
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 361
днес ми е ужасен ден- през час съм в 00, коремчето ме свива ужасно, а не съм яла нещо необичайно.
Цял ден следя контракции (добре че не болят). Незнам при вас как е, но мен ме схваща кръста, от там и корната част на корема и после цялото коремче. Иначе риткаме стабилно.
Гледам, че на някой мами са им казали друг пол, леле ако и на нас ни кажат Rolling Eyes Не че няма да си го обичкам, ама свикнах с мисълтта, че чакаме девойка.
Днес се загледах на първа страница- много мами не влизат, дали някой знае нещо?
Количката на Шу е много готина- със здраве да си я ползвате.
А и аз видях творението на Веси Rolling Eyes много са хубави. Мисля и аз да си направя нещо подобно.
за термометъра- и ние имаме такъв за ушото, ама писка доста лекичко. На Браун е нашия

# 46
  • Мнения: 3 379
Едим въпрос към мамите с големи бебета в коремчетата, взимали ли са витамини?

Не съм взимала грам витамини, а бебето върви доста едро.

Контракции аз пък въобще нямам newsm78, а като гледам всички май от това се жалвате...

И аз не съм имала изобщо, освен в 5-ти месец фалшиви контракции - с предната ми бременност беше същото, но Naughty аз всъщност не знам какво е истинска контракция, така че може и да бъркам Simple Smile

Е, с изключение на тези, дето почват след с-мата с окситоцин след секциото.

Ето заради това не ми се ражда секцио пак - след като те отпусне упойката и започнеш да усещаш контракциите, болката на операцията е ужас.

За размерите на бебето - с първия ми син в деня преди раждането ехографът хоказа 37500 гр., а се роди 3550 гр. - така че относително приблизително Simple Smile

Исках да питам някой ходи ли в ЖК в Шейново и смята ли там да ражда? (извинявам се, ако вече се знае, но назад темите не съм изчела)

# 47
  • София
  • Мнения: 263
Веселина, страхотни неща си направила newsm74
Oxoo, на 13ти имаш рожден ден- то се пада петък тази година  Sunglasses

# 48
  • София
  • Мнения: 5 759
SZA , аз съм за Шейново, както и Вероники и Поли+  Peace Може и още да има, но не помня  Blush А болката от операцията я има да, но предпочитам да ме боли там, отколокото някой шев отдолу, примерно  Blush  Whistling

# 49
  • Мнения: 3 379
А болката от операцията я има да, но предпочитам да ме боли там, отколокото някой шев отдолу, примерно  Blush  Whistling

Е, да, и аз затова се съгласявам на секциото - поне знам какво е Simple Smile

А в Шейново ли ще раждаш, имаш ли доктор там? Аз ходя при Тодор Димитров, пир него раждах и първия път и сега също, живот и здраве.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 858
И аз май незнам какво е контракция ама не се оплаквам де  Mr. Green
Снимах последните покупки за бебка и вече са в албума http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=262534&pid=10375172
Веси много хубаво се е получило  Hug
За килограмите аз съм точно 10 отгоре от 48 сега съм 58, само на корема са ми така че не се притеснявам. А корема ми вече е доста голям, снимах и него да го видите  Mr. Green   http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=262533&pid=10375470

# 51
  • Мнения: 18
Аз днес се замъкнах до ТК уж за запис, ама не стана  Tired Трябвало предварителен час. А аз не знаех и директно си отидох. Преди 3год не искаха записване на час  Rolling Eyes Та сега ще ходя в четвъртък.

Аз днес довърших шиенето на торбата за памперси и паното с джобчетата и съм ги качила в албумчето. Станаха добре общо взето  Simple Smile




Веси- какви са тези записи, на тонове ли?  А нещата дето си ги направила са страхотни , напрово ме изумяваш с тези идеи,  които  ти се получават накрая супер.

Количката на Шу наистина е готина.

Досега гледах албума със снимки- много хубави неща сте купили момичета!  Hug  Аз си купих сутиен за кърмене от Щъркела на Бебето е,  но нещо не съм преценила  гръдната си обиколка и малко ми стяга , ще се пробвам да го заменя с по-голям. Дали бюста нараства след като родиме или се запазва почти същия?  
 
Elwing - права си за болката. Първият път като раждах , всички които родиха  секцио си бяха още на следващия ден свежарки , и си сядаха и си ходеха , а аз два дни не можех да стана от леглото и до тоалетна не ходех,  щото имах чувството, че ще ми изпадне всичко отдолу.  

# 52
  • Мнения: 267
много са ви хубави нещата Hug
Аз имам едно въпросче,може ли да се разтрива кръста,някъде бях чела,че не може  newsm78,а мен много ме боли от 2 дена и само карсм мажо да ме разтрива,та се чудя да не би да си предизвикам някакви контракции  newsm12

# 53
  • Мнения: 696
оле момичета, така като говорите за раждането и т.н звучи много страшно, болезнено и ужасно! Shocked аз се надявам да мине доста леко и да не разбера почти-хахаха- май с надеждата ще си остана Laughing още повече се стягам сега като от тук от там чувам такива неща! Mr. Green нещата , които сте купили са страхотни и това което си ушила е страхотно  bouquet
днес пратих приятеля ми да избира трапезарна маса и дано хареса нещо, че трябва да купим вече нещо, стига сме се моткали Peace

# 54
  • Мнения: 4 428
Oxoo, на 13ти имаш рожден ден- то се пада петък тази година  Sunglasses

Аз попринцип съм родена в петък на 13-и  Mr. Green Сестра ми също е на 13-и, но в четвъртък  Crazy

Веси- какви са тези записи, на тонове ли?  

Да, на тоновете  Peace

Благодаря, момичета, за думите за моите творения  Hug Много обичам да шия. А дизайнерската част от цялата работа ми е най-любима  Crazy Естествено, че с подръчни средства, не може да стане това което искам, но...

А за килата, аз съм 15кг отгоре  ooooh! А таки исках да ес огранича до към 12кг  Tired После трябва да се стягам, че съм егати кюфтенцето  Tired

Русана, и аз мисля, че не може да ес масажира кръста точно. Може да се пробва мъж ти да ти масажира гърба. Пак облекчава  Peace

# 55
  • Мнения: 5
Момичета и аз сега качих снимки на нашите покупки от вчера леле от каката неможах да се вредя да избирам Joy вчера купихме и кошарата но е сгъната и няма как да я снимам. Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 5 759
SZA, и аз съм при него!  Grinning И предния път той ме ряза.  Peace Остава и да се засечем в б-цата за раждане  Crazy Grinning
Десис, 48 кг съм била преди 10г  ooooh! Браво на теб!  Peace
За масажите в кръстната област и аз знам че не са препоръчителни.
Отивам да видя новите снимки.  Simple Smile

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз се завърнах току що от ЖК. Утре влизам в болница, че нещата хич не са добре по думите на лекарката ми. Плацентата ми е много узряла 3 степен и околоплодните ми води почти ги няма. Бебето изостава в разтежа си и ще ми правят записи на тоновете всеки ден. Ако нещо не им хареса - ще раждам. Искаше да ме праща в София на доплер за да се види притока на кръв - но стигнахме до извода и двете, че няма да има свободни часове за близките 2-3 дни, затова по добре да съм при нея в болницата и всеки ден да има записи на тоновете. После пак ще седна да пиша, че сега работа ме чака из вкъщи!!!

# 58
Аз се завърнах току що от ЖК. Утре влизам в болница, че нещата хич не са добре по думите на лекарката ми. Плацентата ми е много узряла 3 степен и околоплодните ми води почти ги няма. Бебето изостава в разтежа си и ще ми правят записи на тоновете всеки ден. Ако нещо не им хареса - ще раждам. Искаше да ме праща в София на доплер за да се види притока на кръв - но стигнахме до извода и двете, че няма да има свободни часове за близките 2-3 дни, затова по добре да съм при нея в болницата и всеки ден да има записи на тоновете. После пак ще седна да пиша, че сега работа ме чака из вкъщи!!!

Ееееее ,какво излиза,че са си изтичали води ,а тя шматката не обърна внимание.Прецени дали можеш да разчиташ на нея ,ако трябва отиди в София там да си в болница.Прецени в Стара Загора как са лекарите !По-тоновете уж се разбира ако плода страда !Ох,дано само всичко да е наред ,гледай да не се притесняваш Hug Hug Hug

# 59
  • Варна
  • Мнения: 858
Малеее Слънце мила дано всичко е ок, стискам палци  Praynig  А тая същата ли е дето ти е казала да си ходиш у вас когато ходи да те приемат че ти тече нещо  #2gunfire  Наистина прецени дали тая жена няма да обърка нещо.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт