Приех повикване от непознат номер...

  • 108 831
  • 152
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 901
Само не ми е ясно защо от банката, от която имам кредитна карта (и не я обслужвам съвсем изрядно, без да правя големи издънки, все пак) си крият номера, когато ми звънят, и очакват аз да си вдигна телефона. След което звънят на служебния стационарен и питат секретарката защо не си вдигам телефона....

# 136
  • Мнения: 886
Само не ми е ясно защо от банката, от която имам кредитна карта (и не я обслужвам съвсем изрядно, без да правя големи издънки, все пак) си крият номера, когато ми звънят, и очакват аз да си вдигна телефона. След което звънят на служебния стационарен и питат секретарката защо не си вдигам телефона....

Ако се ползва компютърна система за избиране, няма начин да видиш изписан телефон. Ако е обикновен телефон няма смисъл да се крие. Иначе ми звъняха на личния от предплатен номер на Ватикана, но аз пък не го вдигам при непознт номер.

# 137
I az no dokato vdigna toi sprq da zvani,kogato se obadih da vidq koi me e tarsil nqkakav glas na ispanski ili ne6to podobno mi obqsnqva 4e dostapat do tozi nomer e ograni4en.

# 138
Току-що ми звъннаха от номер 393193260025.В бързината отворих ,но те веднага затвориха.Добре че не набирам такива номера , които прозвъняват ,а и бях чела във форума за тези измами.Сега бързам да изтрия номера от телефона за да не го набера някога по невнимание.

# 139
  • Мнения: 4 965
 newsm78
Аз пък на ден приемам поне 4-5 обаждания от непознати чуждестранни номера и все е по работа. Още не съм получавала фалшиво обаждане...

# 140
  • Мнения: 380
На мен ми звъннаха току-що от:
+393193269050

В момента, в който вдигнах - затвориха. Нямам намерение изобщо да им се обаждам.

# 141
  • у дома
  • Мнения: 965
За втори път се разписвам в тази тема, в рамките на две минути звъннаха на моя телефон и на този на съпруга ми - единия номер беше +58...нещо си, изтрих го веднага, защото съм с нов телефон и мога да набера по грешка, а на мъжа ми звъннаха от  +8610...... И двата номера са на името на мъжа ми!

Последна редакция: нд, 09 авг 2009, 21:54 от Проста Мария

# 142
  • Мнения: 214
И на мен ми се е случвало, но като се замисля - няма сметка. Въпросният човек Х се обажда от Италия и сметката му набъбва. Но каква е ползата му на някой друг - въпросният човек да му набъбне? Той не печели нищо.  :о:

# 143
Това лято си купих нов телефон със сим карта и почти всеки ден получавам обаждания или СМС-и от такива странни номера от най-различни държави - Италия, Германия, Испания, ЮАР, Дубай... Няма спиране. Такива обаждания са ме събуждали след 12ч. вечерта.

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Звъняха ми преди около месец от подобен номер, но не вдигнах. Когато след това написах номера в гугъл ми излезе инфо, че от такива номера звънят телефонните измамници. Внимавайте и не вдигайне, също и не набирайте отново.


Да си купиш вече ползвана сим карта си е набутване, не знаеш кои и за какво я е ползвал преди. Защо не си смениш номера?

# 145
Сим картата е нова (взех телефона с договор). Досега им вдигах на повечето, затова може би сега ме заливат с обаждания и смс-и. Сега вече ще престана, но ако няма ефект,ще прибегна до смяна на номера.
П.П. Темата е много полезна
Поздрави

# 146
Сладури ще ви напиша още 2 номера, които подозирам че пак са на измамници:
+306997991731
+306999539329
Забележете, че +306 е Sasskatchewan, ако ви говори нещо на мен лично - нищо.
Първия път преди няколко дена, когато са се обадили, въобще ни съм видяла, че ме е търсел някой,А вторият път вдигнах телефона - отсреща мълчат. Затворих и звъннаха втори път - пак мълчат.Казах им че не се чува и пак затворих. На третия път получих телефонна заплаха - казах добре и затворих.Звъннаха още 2 пъти, но се обади приятеля ми и спряха. Помислих си дори да подам жалба за телефонен тормоз, дали има ефект от подобни жалби, ще поразпитам познати полицаи.
Е това е от мен, пазете се, не им се обаждайте вие и за всеки случай разкажете на близките си.

# 147
  • София
  • Мнения: 1 508

Забележете, че +306 е Sasskatchewan, ако ви говори нещо на мен лично - нищо.


Това е провинция в Канада.

# 148
Май прилича на такава, но в нета видях, че трябва да има и единица пред 306, за да е тази провинция.... не знам нямам идея

# 149
  • Мнения: 0
+30 e кода на Гърция, а 699 е код на мобилен оператор в Гърция, така че може би е някой твой познат

Общи условия

Активация на акаунт