Приех повикване от непознат номер...

  • 108 827
  • 152
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 603
 аз получих такова обаждане от номер +393193260009
[/quote]

    +39-това е кода на Италия и Ватикана Peace
[/quote]

Сигурно е бил Папата..  Laughing
Иначе и на мен ми се е случвало. Просто не се обаждайте, ако е нещо важно пак ще звънне. На мен ми се е случвало и да ме търси някой от Италия и да ми излиза български номер... изобщо има такива обърквания.

# 16
  • Мнения: 497
Eто това са ни пуснали като предупреждение на служебния мейл

"Опити за телефонна измама
През последните дни няколко познати споделиха, че са били обект на телефонна измама. Получавали са обаждане от непознат номер и няколко секунди след като вдигнат и много неясен разговор, другата страна прекъсва връзката. Като съвестни граждани те набират отново този номер и се свързват или с телефонен секретар или с агенция за запознанства. Както се сещате започва играта “Цифромания” в сметката им за GSM.

Бъдете особено внимателни със следните номера:

+393 1932 60042
+393 1932 69041
+393 1932 60031
+393 1932 …

В никакъв случай не ги набирайте!"

# 17
  • Мнения: 335
Сега се сещам че преди няколко дни и на мен ми звънна  Rolling Eyes Вдигнах и веднага затвориха,познах по кода че номера е италиански.Помислх че е майка ми,тя е в италия,но когато я прозваних на нейния номер ми каза че не ми е звъняла.Добре че не звъннах на номера,че и аз като съвестен граждании често набирам непознати номера който ме търсят  Crazy

# 18
  • Мнения: 163
Ауууу добре, че ви има  Hug #Crazy
и на мен ми е прозвънявал телефона с подобен номер, набирах го и то няколко пъти Twisted Evil, щото като видях, че е кода на Италия, а там имам приятелка.......
ох ще видя сега сметката, като дойде Praynig

# 19
  • Мнения: 4 514
Момичета, да ви попитам - телефоните ви (на тези, които са получили такова обаждане) абонаментни ли са или с ваучери и ако са абонаментни - в група ли сте или самостоятелно?

# 20
  • Мнения: 163
Моя е абонаментен и сме в група...........
Що има ли някакво значение?

# 21
  • Мнения: 4 514
Едва ли има някакво значение, просто се чудех има ли някакъв подбор или звънят наред. Аз имам два в група, на два различни оператора, не ми се е случвало засега и благодаря за предупреждението.  Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И моят е абонаментен, в бизнес група.
Мисля, че или е на случаен принцип, т.е. автоматично се избират произволни номера или се вземат някакси от мрежата.
Аз лично въвеждам номера си при почти всяка покупка от е-магазини.

# 23
  • Мнения: 335
И моят е в група-военна карта

# 24
  • Мнения: 1 878
Aз също имах 2 пропуснати обаждания от този номер +4915225195473 преди няколко дни. Не си направих труда да звънна..  Rolling Eyes

Това е немски мобилен номер, може и да няма връзка с тези тел.номера.

Аз имам пропуснато обаждане от 0393193269041. Стана ми интересно, обаче аз заради принципа никога не се обаждам обратно, ако имам пропуснато обаждане. Който иска да ме намери, ще ме потърси пак.

# 25
  • Мнения: 686
 А ,пък аз вижте какви писма получавам постоянно на пощата си.
Hello,


Please take your time to read this message; although we have never met before, this is no spam. It's a real message sent to you. I know also that you will be amazed at the level of trust that I am willing to place in a person that I have never seen nor spoken with. I have no other option as my days are short. This is no joke. It's true we don't receive emails like this everyday, today is different so it's time for "REAL CHANGE"


My name is Joshua David, I carried out a heart operation on the 23-10-2008 and the Doctors have just informed me that I can not live longer; I had a serious bleeding after the operation. I have decided to release the sum of $2.970.000.00 (Two million Nine Hundred and seventy Thousand US DOLLARS) deposited with my Bank; I want you to use these amount to make the world a better place for the poor and less privileged, help the needy and also help your family members. I have no child, no wife, and no family; lost my whole family to a fatal accident in London.


I would turn 77 years a day after tomorrow. I took this decision because I was raised in an Orphanage and presently, I'm hospitalized at Benin Saint Luke hospital, where I am undergoing treatment. I was raised in in an Orphanage so my wife too, I don't have any relatives. That�s why I have decided to contact you so that you can make good use of the money which I willed to you. Everyone around me here is just waiting for me to die, they all want my money and nothing else. I hate evil minded people and that�s why I want you to now contact my bank manager:

Contact name: Anthony David
Email address: davidanthony44@live.fr
Office address: Carre 354 Scoa gbetto, Cotonou Benin Republic.

He will direct you on what to do to receive funds immediately; I have passed on my instructions to him so feel free to contact him. Please make sure you contact my bank manager, he is the only one that can respond to you in due time. I wish you the very best in life. Always pray for my soul to rest in perfect peace, I would be a very happy man even in death if you use these funds for Good work to help humanity. I am 77 years old now and was good to everyone...

This money I have deposited with the bank for over 9 years now without operating the account and in my country, the law states that after 10years of account been dormant, it will be confiscated by the holding bank where part of the fund will be paid into the state treasury. This is the ninth year and if nothing is done on the account in the next one year, this fund will be confiscated.

I would want you to please assure me that you would help me carry on the good work.


Joshua David.

NB:
Also email me with this email address: joshuadavide@yahoo.com to assure me that you can make good use of fund. Do not forget to contact my bank manager, because I might not be able to respond to your email in due time.



-----------------------------------------------------------------
Find the home of your dreams with eircom net property
Sign up for email alerts now http://www.eircom.net/propertyalerts

# 26
  • Мнения: 497
Ето тук си пише за твоето "наследство", не си само ти явно
http://www.419baiter.com/_scam_emails/08-11f/scam-email-038940.html

# 27
  • Мнения: 686
 Да ,и аз го намерих това.
То е ясно ,че е измама,но ми беше интересно как ще ме измамят и си пиша още с тях.
Последно ми писаха ,че за да ми преведат парите трябва да им пратя 1400 долара ,за банковия превод.
Аз им отгаварих ,че нямам толкова.
Даже по тел. ,уж от банката ми се обадиха за да ми вземат някакви данни за откриване на сметка и превод Grinning
Получих отговор от "юриста" на въпросния човек,че много искал да ми помогне,затова имал 1000 долара и щял да ми услужи с тях.Аз да пратя 400долара. Wink
А, аз му отговорих,че ще поделя сумата с него ако преведе парите Embarassed
И,той пак нахален ,в последното му писмо ме пита ,колко пари имам възможност да пратя.
На това още не съм отговорила.
 Интересното е че постоянно получавам такива писма.Взех да ги спамя  и някои пак успяват да ми ги пробутат #Cussing out

# 28
  • Мнения: 686
Ето още едно за последно,че да не товаря темата:
Dear Sir, 
 
Thank you for your replied mail, Regards to your mail, right now I am in Abidjan Cote d'Ivoire where my late father deposited the money in one of the bank, currently I am doing nothing as I am looking for the best way to transfer the money abroad for investment.   
 
I would like you to assist me to achieve this project as I want you to receive the money in your account and invest it for me in your country, I would like to invest in Real Estate Development and Hotel Management, I will visit you as soon as the money clears in your account for the investment and for the continuation of my education which was disrupted after the death of my father.   
 
All you need to do is to forward your telephone number to me, your full name and full address, home and office; your International passport or any of your identity card with your account information's where the money will be transferred to, as soon as I receive the above information's, I will go to the bank and submit it for the transfer of the money and introduce you officially to the bank as my late father's business partner whom I appointed to receive the money in my behalf.   
   
I will send my passport and depository documents, which were issued to my late father on the day he deposited the money in the bank, see the attached files and please keep it safe and confidential, my dear here is my telephone number (00225 01949693)   
 
I would like you to understand that my contacting you is the divine will of God.   
Hoping to hear from you soonest.   
 
Best regards,
Yours Favor Williams

# 29
  • Мнения: 183
И на мен от около 2-3 месеца ми звънят някакви чужди номера ,но не вдигам-аз по принцип рядко вдигам на непознат номер,да не кажа никога,така че колкото и да звънят няма да им звънна Peace Иначе май на глобулската карта ми звънят,поне такъв спомен имам  newsm78 а на мтел-ската ми звънят бг домашни телефони Rolling Eyes -но не с мен удрят на камък-нито им вдигам,нито им звъня Tired

Общи условия

Активация на акаунт