Фетална морфология

  • 5 220
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Сега пак говорих с женами и тя казва , че става въпрос за д-р Томов

# 16
  • София
  • Мнения: 226
bydesht tatko, признатите и добри специалисти за фетална морфология са : Марков, Димитрова, Томова и Мазнейкова. Ако искаш най-доброто за вас опитай се да запишеш час при един от тях. Аз на други не бих се доверила точно за това.

# 17
  • Мнения: 78
както вече писах за съжаление за доц. Томова свободен час чак края на месец март а за другите са по нататък

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
както вече писах за съжаление за доц. Томова свободен час чак края на месец март а за другите са по нататък

И както аз ти писах вече - обадете й се на мобилния телефон и й кажете, че жена ти е в 20-та седмица. Ще ви приеме. Никого не е върнала.

# 19
  • Мнения: 535
bydesht tatko, признатите и добри специалисти за фетална морфология са : Марков, Димитрова, Томова и Мазнейкова. Ако искаш най-доброто за вас опитай се да запишеш час при един от тях. Аз на други не бих се доверила точно за това.
Напълно подкрепям  Peace това мнение. Аз лично ходих при доц.Томова,единствено тя ме вмъкна по-рано в графика си след като и споделих за какво ме праща наблюдаващият ме гинеколог.А за другите посочени по-горе ми бяха препоръчани ,но не ме устройваха датите ,които ми дадоха. А от доц.Томова бяхме очаровани с мъжа ми.

# 20
  • Мнения: 78
да жена ми и е казала  но ....
и понеже сме правили биохимичен скрининг  и сичко е наред може би затова

# 21
  • Мнения: 16
Момичета, моля да споделите вашето мнение: Колко ФМ трябва да се направят по време на бременността?

В сайтовете на повечето клиники се говори за 3 бр., първата от които е м/у 11 и 13 г.с. Тъй като в момента съм в края на 8 г.с. много се чудя дали да си запазя час за тази ранна морфология.

Моята гинеколожка ми каза да направя една ФМ между 20 и 24 г.с. Дали да я послушам или да направя и трите? Моля за съвет. Благодаря ви!

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, моля да споделите вашето мнение: Колко ФМ трябва да се направят по време на бременността?

В сайтовете на повечето клиники се говори за 3 бр., първата от които е м/у 11 и 13 г.с. Тъй като в момента съм в края на 8 г.с. много се чудя дали да си запазя час за тази ранна морфология.

Моята гинеколожка ми каза да направя една ФМ между 20 и 24 г.с. Дали да я послушам или да направя и трите? Моля за съвет. Благодаря ви!

Правила съм само една ФМ. В 22-ра седмица. Мисля, че е напълно достатъчно.

# 23
  • София
  • Мнения: 226
Първата е много важна между 11 и 13 г.с.  - така наречената нухална транслуценция. Тя е показателна за евентуален синдром на Даун. Така че според мен е задължителна.

# 24
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Правихме само една - в 20 г.с., при Марков. Много подробно огледа всичко и много подробно обясни всичко. За другите не знам, но бих го препоръчала на всички.

# 25
  • Мнения: 2 374
За Д-р Томов не съм чувала,но Д-р Томова е страхотен специалист била съм при нея и съм много доволна.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Момичета, моля да споделите вашето мнение: Колко ФМ трябва да се направят по време на бременността?

В сайтовете на повечето клиники се говори за 3 бр., първата от които е м/у 11 и 13 г.с. Тъй като в момента съм в края на 8 г.с. много се чудя дали да си запазя час за тази ранна морфология.

Моята гинеколожка ми каза да направя една ФМ между 20 и 24 г.с. Дали да я послушам или да направя и трите? Моля за съвет. Благодаря ви!


ФМ търси аномалии в плода. Ако смяташ, че ще се чувстваш спокойна след една, направи - една! Всеки сам си решава.

# 27
  • Мнения: 9 814
Лично аз предпочитам да си направя и трите ФМ.
До сега съответно съм била на първите две, които аз направих в 11 г.с. и 20 г.с.
Третата ще направя към 30 г.с.

# 28
  • Мнения: 16
А какво мислите или сте чували за др. Врагалева от Фемина?  За др. Димитрова вече няма часове подходящи за мен  Sad

# 29
  • Мнения: 9 814
А какво мислите или сте чували за др. Врагалева от Фемина?  За др. Димитрова вече няма часове подходящи за мен  Sad

Врагалева е страхотен специалист.
Обяснява всичко това, което виждаш на плазмата пред теб, поднася го с чувство за хумор и в същото време професионално.
Единственото ми разочарование от нея беше това, че обърка пола на бебето. Но все пак и е простено бях на първа ФМ още в 12 г.с.
На втората бях при доц. Димитрова, която ми обясни, че ако бременността е на по-малко от 13 г.с.+6 дни въобще не може да се говори за определяне на пола, дори и на 60%.

Общи условия

Активация на акаунт