Как да приготвя толстолоб?

  • 44 860
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
Няколко пъти съм готвила толстолоб, забелязах че колкото е по- голям, то няма кости ( големи са и се виждат, както е писала  (х)Дива ирландска пешеходка ). Пържен става много хубав, а иначе съм го правила и във фолио. Всяко парче по отделно го увивам, слагам моркови, лук, подправки, сол, черен пипер и много лимонов сок. Не добавям никаква мазнина и става разкошен  Wink А иначе ми допадна рецептата на Сиси с праза и маслините, ще я изпробвам задължително Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 09:36 от Bubeto*

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Пешеходке, радвам се, че ви е харесал пържен  Heart Eyes
И наистина, колкото е по-голям, толкова е по вкусен (и има повече подкожна мазнинка за препържване  Mr. Green)

# 17
  • Мнения: 123
Аз го приготвям винаги пържен, нарязан на по-тънки "филийки". От стари рибари знам, че така е най - вкусен. Като се изпържи хубаво може да му се направи някаква марината с чесън и лимон, но не знам рцептата за съжаление. Аз му слагам само лимон.
За марината ще кажа, че е въпрос на вкус. Правя я със счукан чесън, лимонов сок и няколко капки зехтин / олио/.
А моят мъж обожава бистра рибена супа от толстолоб или сом.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
nevena_68 как приготвяш супата?

# 19
  • Мнения: 1 906
Аз също много обичам супа от толстолоб  Flutter
Сама никога не съм правила (само в компанията на мама), но не е трудно.
Първо варим рибата във вода. Изваждаме я и я почистваме старателно от всички костички. Бульона го прецеждаме и слагаме ситно нарязаното месо от толстолоб и зеленчуци. Подправките са на вкус. Много е лесна и безумно вкусна тази супа   chef

# 20
  • Мнения: 337
У дома го ядем само пълнен. Фантастичен е, запечен на фурна под фолио, става като мозък.
Майка ми го приготвя ужасно вкусен Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 3 323
nevena_68 как приготвяш супата?

Това е рецепта за супа от глава на сом - изпробвана, много е вкусно!

Сварява се около 0.5 кг глава на сом (или дребна риба). Отделя се месото от костите, накъсва се и се слага в супник. Бульона се прецежда и се вари заедно с половин чаша целина, на кубчета. преди да се свали от огъня, прибавяме 2 лъжици препечено брашно. Застройва се с 2 жълтъка и лимонов сок и се залива месото в супника.

Яде се студена поръсена с черен пипер.

# 22
  • Мнения: 1 639
Дано не си сготвила още толстолоба, защото аз готвих преди време и ти казвам- няма толкова миризлива риба. Съветвам те преди да я сготвиш да я накиснеш( аз я киснах 12 ч.) в някаква марината. Иначе рибата е от рода на шараните, мисля че пълнена, като за Никулден е най- добре.

# 23
  • Мнения: 3 323
Не знам защо, ама тази не миришеше - аз хич не обичам да ми мирише и всъщност, както казах - затова и пуснах темата, щото нищо не разбирам. Ако беше писала вчера, нямаше изобщо да я почвам - но наистина никаква миризма не усетих. Стана вкусна и даже децата я ядоха без обичайните мрънканици.

# 24
  • Мнения: 123
Главата се сварява отделно и се обезкостява. Може да се използват и шайби от рибата, които обаче не се сваряват предварително.
Приготвям си пакетче от тензух  или лек плат, в което слагам дивесил, целина, магданоз и мащерка, и здраво го завързвам.
Слагам го в подсолената вряща вода. Добавям лук, чушка и морков, нарязани на ситно. Слагам и няколко картофа, нарязани на по-едри кубчета.Когато се сварят картофите , добавям рибата и няколко цели домата / обикновено от консерва, а ако са пресни се обелва ципата /.Вари се още 5 мин.,ако рибата е предварително сварена и доматите са от консерва. Ако рибата е сурова 10-15 мин. Най-накрая слагам черен пипер, пресен дивесил и малко оцет.
П.П.Пакетчето с подправките изваждам, когато започна да сервирам.

# 25
  • Мнения: 1 639
Не знам защо, ама тази не миришеше - аз хич не обичам да ми мирише и всъщност, както казах - затова и пуснах темата, щото нищо не разбирам. Ако беше писала вчера, нямаше изобщо да я почвам - но наистина никаква миризма не усетих. Стана вкусна и даже децата я ядоха без обичайните мрънканици.
Уцелила си на риба. Винаги обаче имайте едно на ум за тази риба, защото не се знае от какъв воден басейн е.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 858
nevena_68 как приготвяш супата?

Това е рецепта за супа от глава на сом - изпробвана, много е вкусно!

Сварява се около 0.5 кг глава на сом (или дребна риба). Отделя се месото от костите, накъсва се и се слага в супник. Бульона се прецежда и се вари заедно с половин чаша целина, на кубчета. преди да се свали от огъня, прибавяме 2 лъжици препечено брашно. Застройва се с 2 жълтъка и лимонов сок и се залива месото в супника.

Яде се студена поръсена с черен пипер.

ййй, точно такава глава имам, остана от Никулден и се чудех какво да я правя. Ще направя тази супичка, пък да видим  Flutter Много ти благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт