Относно неистинските сирена и кашкавал

  • 55 162
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 62 595
Единствено мога да гадая. Може би някой ветеринар ще каже.

# 706
  • Мнения: 2 018
Много повече ще загубиш, ако кравата ти се гътне от това да я наблъскаш с илачи, така че едва ли.

# 707
  • Мнения: 505
Тази вечер си купихме от Билла гръцко цедено кисело мляко, 2% масленост, 1 кг за 4 и нещо лева - беше с отстъпка, може би сега са започнали да го внасят? Добро е. Като няма кисело мляко, и това става. Взехме и краве сирене на същата фирма и си похапнахме с малко каша от спанак  Laughing Въпреки сертификатите, нашето БИО кисело ми удря на нещо, дето не бих го яла, освен това му се промени вкуса с течение на времето. Преди повече от година според мен си беше съвсем ОК, а сега - НЪЦ.  Някой ще реши, че правя реклама на конкретна фирма, УВИ!! По-скоро пиша, защото това е добра новина и ми вдъхва надежда, че започва някакъв процес на нормализиране на храната - днеска ще е вносен продукт, утре дай Боже сами ще си го произведем.
          Не мога да разбера, навярно защото работя в друг бранш, защо у нас няма взрив на кравеферми. Пари има, земя плодородна - колкото щеш, климат - нормален, специалисти по породите, селектирането, отглеждането на животни сигурно също има, технологии могат да се купят в края на краищата, не е нужно да гледаме по 1 крава във всяка къща Wink това е голяма ниша в бизнеса.

# 708
  • Мнения: 25 868
Тази вечер си купихме от Билла гръцко цедено кисело мляко, 2% масленост, 1 кг за 4 и нещо лева - беше с отстъпка, може би сега са започнали да го внасят? Добро е. Като няма кисело мляко, и това става.

Кое му е доброто? Като се махне желатина или каквото там използват за сгъстяване, не знам какво ще остане. 2% масленост и толкова гъсто? Познай какво има вътре.  Laughing

# 709
  • Мнения: 505
Винаги има доза съмнение, разбира се, но аз и мъжът ми не ядем месо, нито риба, готвим си редовно в къщи, печем си дори хляб домашен. Вкусовите усещания се изострят доста от вегетарианството и от простата храна - който е постил 40 дена по християнски причини примерно, знае за какво говоря.  Та от тази моя съсвем субективна гледна точка ми хареса вкусът на млякото.

# 710
  • Мнения: 25 868
О, не съм казала, че има лош вкус - и на мен ми хареса. Но правя разлика между вкус и качество. Съвсем не мога да се съглася, че е по-добро от всички български цедени млека.
Между другото, прочете ли какво съдържа?  Wink

Ето какво има в това, което аз купих: Състав: Обезмаслено краве мляко, растителни мазнини (?), млечен протеин (?), зърнено нишесте, млечни култури (божа работа какви!), стабилизатор (?), желатин 0,2%, сухо вещество 23%

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 20:06 от Как` Сийка

# 711
  • Мнения: 505
Това е някакво ново, съдържа: прясно полуобезмаслено краве мляко, закваска на
 кисело мляко. Толкоз. Чак е подозрително, едвам го купих, но нали ти казах - излезе добро.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 20:32 от Penkailieva

# 712
  • Мнения: 15 619
Ако вземат да ви предлагат истинско прясно мляко, ще ви замирише на трева, особено лятоска.... newsm78
...сега има някак стерилен вкус и  мирис....

# 713
  • Мнения: 25 868
Това е някакво ново, съдържа: прясно полуобезмаслено краве мляко, закваска на
 кисело мляко. Толкоз. Чак е подозрително, едвам го купих, но нали ти казах - излезе добро.

Да, сигурно е друг вид. Но на мен пак ми е съмнително - какво количество обезмаслено мляко трябва да се изцеди, за да се получи това количество на крайния продукт? И дали цената ще е същата?

# 714
  • Мнения: 505
И аз се чудя за цената. Кравето сирене на същата фирма е по-скъпо, отколкото би трябвало да бъде, а това цедено мляко е по-евтино - може би компенсират едното с другото заради разлика в търсенето?

# 715
  • Мнения: 24
Аз от доста малка не бях яла сирене и кашкавал,защото определено не приличат на такива,но наскоро имах щастието да опитам домашно овче и биволско сирене....... простоооо нямам думи! Невероятно вкусно!!! #Crazy

# 716
  • Мнения: 1 426
Вие за какво си мислите, че им се дава антибиотик на кравата, за ангина ли  Sunglasses? Дава се за мастит, който се развива от неправилно доене, някои породи не са подходящи за доене с апарати...................................., общо взето при неправилно доене и лоша хигиена се получава мастит и от там ги боцкат с антибиотици

# 717
Относно цената -сигурна съм ,че и тези сирена ,които са по7-8 лева са същите като другите.Вкуса е по-добър, но ако са от мляко как ще издържат на конкуренцията?  chef

# 718
  • Мнения: 62
И аз да се включа в темата, ние взимаме един кашкава Годлево, но него го няма по магазините което е много жалко, не бях яла такъв вкусен кашкавал какъв ли не съм купувала но нищо не става от тях. За мляко си взимам от един дядо и си подквасвам,  е разликата е огромна и масленост и вкус и всичко. Сирене също взимаме от тази мандра от село Годлево, абе по-истинска работа ми се струва, както казва мъжлето, тук поне виждам че гледат крави и е по-вероятно да е от млеко Mr. Green, не че няма вероятност и там да слагат разни добавки, но по-голямата част е мляко.
 

# 719
  • Мнения: 505
Умряла работа. Мляко, друг път. Ако някой производител се обърка нещо и произведе истински кашкавал, сигурно ще го застрелят или "самоубият". Щото КАК ПОСЛЕ ЩЕ ИМ КУПУВАМЕ БУКЛУЦИТЕ? Много поле-е-езни за децата!!! Направо се откажете от млякото. Запишете се на екскурзия в Италия, за да похапнете кисело мляко. У нас на никой не му пука нито за децата, нито за старците, нито за работещите, нито за майките. Да се оправят както могат. И да плащат всичко, каквото им скимне на господарите.

Общи условия

Активация на акаунт