хрема-ксилометазолин или виброцил

  • 20 239
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Ксилометазолин не трябва да се използва по време на бременност, особено в първия триместър. Другите не знам какво съдържат.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай с лекар

# 17
  • Мнения: 1 322
Вземи си Еуфорбиум-хомеопатични са.

# 18
  • Мнения: 1 155
Ползвах Ксилометазолин. Сега когато дъщеря ми има хрема пак ползвам тях или Виброцил, предписани са ми от педиатърката. Peace

# 19
  • Мнения: 11 818
Вземи си Еуфорбиум-хомеопатични са.
  Peace

# 20
  • Мнения: 7 474
Като бях бременна УНГ ми изписа Пиносол.
Но от изброените от теб Виброцила е по-добре.

# 21
  • Мнения: 7 474
Вземи си Еуфорбиум-хомеопатични са.

И това е добър вариант.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Все пак лекарят ще ти отговори най-добре. Peace
Аз доколкото си спомням съм ползвала Олинт, но след консултация.

# 23
  • Мнения: 5 228
В този сайт: www.safefetus.com може да се провери кое лекарство може и кое не може да се приема по време на бременност и кърмене. Използва се класификацията на FDA, като ксилометазолинът е класифициран като риск С, т.е. висок риск за фетуса. Може да се търси и по активна съставка, ако не фигурира търговската марка на конкретния медикамент, пак е същото.

# 24
  • Мнения: 90
Докато бях бременна,ползвах Ксилометазолин, но не повече от 3 дни-препоръча ми го стоматологът ми, като каза, че в Виброцила имало адреналин и затова не го препоръчва. А иначе-Старимар или други хомеопатични продукти са най-добре да ползваш.

# 25
  • Мнения: 3 993
От двете, за които питаш, Виброцил-а е по-доброто. Аз ползвах Виброцил гел, не капки.

# 26
  • Мнения: 2 110
Бременна си, не рискувай да се самолекуваш.
Би ти помогнало отвара от лайка за промивка на носа, витамин С /пак в носа / или морска вода/физиологичен разтвор /.Това знам ,че няма да ти навреди.

# 27
  • Мнения: 2 521
Бременна си, не рискувай да се самолекуваш.
Би ти помогнало отвара от лайка за промивка на носа, витамин С /пак в носа / или морска вода/физиологичен разтвор /.Това знам ,че няма да ти навреди.
Аз бих ти препоръчала същото.Но ако не можеш да отидещ до лекаря си поне се обади ако имаш телефона.Аз досаждах на моята редовно Mr. Green

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Моят лекар като го попитах какви капки за нос да си взема ми каза "каквито си избереш" Shocked Аз въпреки всичко предпочетох едни хомеопатични, които ставали за бременни, но ефекта от тях беше нулев и сега съм на едни по-силнички. Предната бременност също бях с перманентно запушен нос и карах с месеци на капки и слава богу последици няма, но всеки сам си поема риска.

Общи условия

Активация на акаунт