Отговори
# 15
  • Мнения: 651
Мерси на всички!По принцип се къпя с доста топла вода.Но и аз съм на мнение,че САУНАТА не е подходяща.Ще я пропусна!
Ще видя каква нагласа ще имам и в понеделник живи и здрави ще пиша.

# 16
  • Мнения: 566
и моето мнение е да не рискуваш и да не се подлагаш на никакви процедури,най добре ще ти се отразят след раждането.Успешна бременност и щастлив финал Peace

# 17
  • Мнения: 4 335
Според мен дори са си вредни,не бих рискувала.

# 18
  • Мнения: 1 473
И аз в 5 месец бях на СПА хотел, но от предлаганите процедури се възползвах само от масаж на гърба, ръцете и краката и останах много доволна. Освен това плуването е полезно, а в топла минерална вода така или иначе.

Сауна и парна баня не са за препоръчване, но персонала в хотела като те види ще ти го каже на место. Все пак там работят хора, запознати с въздействието на сауната върху човешката физика.

Весело изкарване, не се натоварвай физически и почивката ще ти се отрази невероятно добре.

# 19
  • Мнения: 651
ana07  благодаря ти!Най-после малко оптимизъм!     bouquet  И аз си мисля за басейн и масаж.
Иначе не ми личи и май сама трябва да им кажа.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
Ех, то не е въпрос само за оптимизъм....
За басейн моята лекарка ми беше забранила - топлата минерална вода е идеално място да хванеш гъбички, които не са особено за препоръчване през бременността...и ест остава въпроса и за температурата на вода - при по-висока също не е хубаво.... а и зависи от самата вода, има минерално води, в които не бива да се седи повече от 10 мин например....

Най-добре се наслади само на отпускащи масажи, а водните процедури отложи за след няколко месеца....Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 844
С парна баня и сауна не бих рискувала. Най-добре питай какво е подходящо за бременни на място. Аз ходих когато бях в 5-я месец и то с близнаци, личеше ми доста, направиха ми специален масаж и се топнах в джакузито, напълниха го за мен с вода с подходяща температура  Peace

# 22
  • Мнения: 7 474
А това с басейна е още по-забранено ooooh!

# 23
  • Мнения: 204
Според мен не е полезна,дори е опасна .

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не Naughty

# 25
  • Мнения: 1 629
масаж на краката можеш да си позволиш. Може би малко плуване, но сауна и подобни топли процедури забрави ooooh! от топлото можеш да родиш Peace

# 26
  • Мнения: 2 132
Сауна и парна баня категорично не. Може някакво масажче, но се консултирай с масажиста какво може и какво не за бременни. Знам, че не всички се навиват да правят масаж на бременна жена. До колкото помня имаше 1-2 точки, които не трябва да се пипат или натискат, но това трябва масажиста да го знае.  Simple Smile

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И според мен парната баня и сауната не са подходящи за бременните

# 28
  • Мнения: 26
Ако имаш възможност сауната я остави след като родиш-има опасност от прегряване.На мен ми бяха забранили да се къпя с по-топла вода,да насочвам топлата струя към корема си...По-добре се остави в ръцете на масажистите и ако искаш поплувай.
Погледни тук за плуването по време на бременност-http://www.roditeli.info/family/statia/pluvane/.
Забавлявай се и не забравяй да разкажеш как сте изкарали  Party

# 29

Общи условия

Активация на акаунт