? за "падналия" корем ?

  • 2 210
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 566
Здравейте мили майчета,извинете ме за тъпия въпрос (чувствам се като първескиня),но бременна съм в 39 седмица и сега като си гледам коремчето имам чувството че ми е по ниско долу или тъй наречения "паднал" корем,та въпроса ми е дали ще родя скоро Embarassed има ли някакво значение това с корема ,просто вече много се изнервям изпитвам страх от предстоящото раждане ,само кофти мисли ми минават през главата а и дъщеричката ми е болна и си е вкъщи и от това още повече се притеснявам.Ох стана доста объркано но така се чувствам и аз дали е нормално.
А и сетих се още един тъп въпрос ,тъй като ще раждам в Пловдив а ние живеем на 20км от града ,кога трябва да тръгна за болницата Embarassed Embarassed Embarassed.Дано не ме упреквате за въпросите като се има впредвид че би трябвало да съм подготвена.
 baby_neutral всичко да мине нормално и  скоро да се похваля  със здраво и красиво бебе.Дано да има някой който ще ме разбере

# 1
  • Мнения: 417
Ами като се вземе в предвит , че си в 39 седмица , че ще родиш скоро - ще родиш! За падналия корем не знам , аз лично не вярвам в паднали или вдигнати кореми. За болницата ами ти ще си усетиш кога да тръгнеш , примерно като ти изтекат водите или започнат по чести контракции и корема ти се втърдява. Не се притеснявай , нормално е да започваш да се шашкаш , но съм сигурна , че  всичко ще мине добре.

# 2
  • Мнения: 2 013
Ами и аз съмчувала,че като корема се смъкне надоло,значи раждането наближава и трябва да имаш готовност.Аз щом сте отдалечени от града,най-добре е да тръгнете по-раничко,да не чакаш до последния момент!
Само за протокола-моя корем се смъкна когато вече бях със системи и апарати за тонове т.е. в родилното  Laughing
Аз да ти кажа с трети ден преносване се юрнах за Габрово но за щастие на мъжо му се размина кефа да ми акушира  hahaha Joy
Успех и леко раждане!!!!  bouquet
После да се похвалиш Peace

# 3
  • Мнения: 8 999
Първо - спри да се притесняваш. За падналия корем - да, признак е за скорошно раждане, но никой не може да ти каже с точност кога ще стане това. За отдалечеността от болницата - трябва да имаш готовност да тръгнеш съвсем скоро след първите симптоми, вероятно пътуването няма да отнеме повече от час, а само по филмите съм гледала как жената получава първа контракция  и след 5 минути бясно каране през града, бебето се ражда в коридора на болницата. Едно раждане, както всички знаем, трае часове. Ще имаш достатъчно време да се добереш до родилното. Трябва да подсигуриш и човек, който да остане с другото ти детенце, ако ще и посред нощ да започне раждането.

# 4
  • Мнения: 636
Ако ти изтекат водите, тръгваш веднага. Ако усетиш, че започват родилните контракции, пак ще имаш достатъчно време, дори и да се изкъпеш преди това. Багажът трябва да ти е приготвен. Леко раждане!

# 5
  • Мнения: 11 818
И аз така знам за корема. От мен същите съвети - приготви си багажа, осигури кой да стои при малката и транспорта обмислете. Ако таткото ще те кара, преполагам, че и той трябва да се предвижи до теб, но обади му се, спокойно се изкъпи и го изчакай. Всичко ще е наред! Успех!

# 6
  • Мнения: 2 110
По принцип падналият корем е признак за скоро раждане. Аз първата си бременност обаче изкарах така цялата.

# 7
  • Мнения: 1 155
Здрасти Софи желая ти леко раждане. Само бъди спокойна.  bouquet

# 8
  • Мнения: 566
Здрасти Софи желая ти леко раждане. Само бъди спокойна.  bouquet
Благодаря ,Руже.

# 9
  • Мнения: 9 814
Ти и без това скоро ще родиш, така че, споко Peace
Моят корем така и не "падна" до края.
Желая ти леко раждане!  bouquet

# 10
  • Мнения: 566

Благодаря ви ,всички сте много мили ,дано скоро да се похваля.
Ти и без това скоро ще родиш, така че, споко Peace
Моят корем така и не "падна" до края.
Желая ти леко раждане!  bouquet
Извинявай  Франческа ,но преди няколко дни четох в една тема че второто ти детенце ще бъде момче а сега в линийката ти виждам че ще бъде момиченце Shocked,аз бях в същата ситуация ,единия път момиче другия път момче ,е вече не им вярвам след като родя  ще видим кой е познал Mr. Green,не че любопитствам ама ми стана странно.

# 11
  • Мнения: 6 274
Падналият корем нищо не означава...
Моят "падна" около месец преди раждането...

# 12
  • На топло...
  • Мнения: 584
Падналият корем нищо не означава...
Моят "падна" около месец преди раждането...


Наистина нищо не значи Peace.
Шест седмици пред термина беше "паднал", а родих 4 дни след термин...

Приготви си багажа, а като почнат контракциите сама ще прецениш спрямо развитието кога да тръгнете Heart Eyes...

# 13
  • Мнения: 78
Корема ми падна около две седмици преди да родя. Но май при всеки е индивидуално. Не знам колко бързо си родила първия път, но според мен щом ще пътуваш, още при първите контракции трябва да тръгнеш за болницата. Може и да има частни случаи, но второто раждане по принцип протича по-бързо от първото. Само споко!

# 14
  • Мнения: 2 374
Моят падна месец преди да родя.

# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Леко и безпроблемнно раждане. Peace Flowers Four Leaf Clover

# 16
  • Мнения: 6 026
за падналия корем незнам но колкото до 20 километра не се притеснявай аз изминах 50 и то в поледица за по малко от час при това баща ми не  караше бъзо защото аз се притеснявах.но все пак водите ми изтекоха и лекарката каза по най бързия начин тук-17 дена преди термина

# 17
  • Мнения: 96
За падналия корем - ами той така и не ми  "падна" корема, или ако е паднал е било вече в родилното и не съм му обърнала внимание. Peace
Ами то и аз ще раждам на 70 км. и все си мисля дали ще стигнем навреме, но пък те 20 км. са си 20 мин. Все пак за 20 мин. няма да родиш , така че се успокой, защото скоро ще си имаш едно малко сладко бебче. Heart Eyes
Съвета ми е само багажа да ти е готов от сега, че после да не се чудиш какво си пропуснала в паниката Hug

# 18
  • Мнения: 204
Падналият корем не е признак 4е ще раждаш тези дни ,аз целият девети месец  го изкарах така.Желая ти леко раждане.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Падането на корема не е признак,че раждането предстои

# 20
  • Мнения: 62
Незнам дали някой би могъл да ти каже със сигурност кога ще родиш, но това ще стане много скоро. Нормално е да си по-нервна от обикновено, и аз бях така, исках всичко вече да свършва. Ако ти изтекат водите- незабавно тръгни за родилното, а иначе- при контракции на 10-тина минути мисля, че е време Peace.  Леко и скорошно раждане ти желая  bouquet!
П.С. И моят корем не "падна" Peace

# 21
  • Мнения: 1 354
Ами като се вземе в предвит , че си в 39 седмица , че ще родиш скоро - ще родиш! За падналия корем не знам , аз лично не вярвам в паднали или вдигнати кореми. За болницата ами ти ще си усетиш кога да тръгнеш , примерно като ти изтекат водите или започнат по чести контракции и корема ти се втърдява. Не се притеснявай , нормално е да започваш да се шашкаш , но съм сигурна , че  всичко ще мине добре.

 Peace  КЪСМЕТ

# 22
  • Мнения: 1 629
О да до 10 дни най-късно ще родиш Peace стискам палци Grinning

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
......... а само по филмите съм гледала как жената получава първа контракция  и след 5 минути бясно каране през града, бебето се ражда в коридора на болницата. Едно раждане, както всички знаем, трае часове. ....

И аз видях на филм ама по действителен случай. Докато бях бременна гледах "Такъв е живота - Шейново", та една мама която беше бременна за втори път, толкова бързо роди, че нямаше време да я карат в родилна зала, а роди направо в кабинета за прегледи  Shocked . Така че много е относително

# 24
  • Мнения: 1 740
Моят корем така и не"падна" . аз лично не вярвам в това. Леко и безпроблемно раждане.

# 25
  • Мнения: 496
......... а само по филмите съм гледала как жената получава първа контракция  и след 5 минути бясно каране през града, бебето се ражда в коридора на болницата. Едно раждане, както всички знаем, трае часове. ....

И аз видях на филм ама по действителен случай. Докато бях бременна гледах "Такъв е живота - Шейново", та една мама която беше бременна за втори път, толкова бързо роди, че нямаше време да я карат в родилна зала, а роди направо в кабинета за прегледи  Shocked . Така че много е относително
И нашият татко го изгледа този филм съвсем на живо  Laughing Добре, че сме на 5 мин. от болницата, случката се разви' след 20.00 и ми бяха подготвили бързо носилка. Ни кабинет за приемане видях, ни предродилно, че и в родилното не се задържах.

На въпроса - не вярвам в падналия корем; втората бременност си я изкарах все с паднал корем. Ако първото ти раждане е минало бързо и леко, бъди готова да тръгнеш към Пловдив още щом контракциите станат редовни. Моята акушерка всеки път ми го повтаряше, имайки предвид, че и като първескиня пак едва сколасах да стигна навреме.  Simple Smile

Sofi_val, къде ще раждаш? Леко и безпроблемно да е!   bouquet

# 26
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не вярвай на подобни простотии.
Ако се е случило, това не е зависимост, а съвпадение.
Моят корем падна в първия ден на 9-ти месец, а преносих с 9 дни.
Единственото сигурно е, че като падне, лудваш от ходене до тоалетната.

# 27
  • Мнения: 2 960
Моят корем така и не"падна" . аз лично не вярвам в това. .
и моят така -и при двете бременности  Peace

# 28
  • Мнения: 1 558
Моят корем също не падна.Не се притеснявай за това кога да тръгнеш.Ти сама ще усетиш кога е дошъл момента.Все пак раждането (особено ако е първо) продължава часове,така че имаш достатъчно време.Успех и леко раждане Peace

# 29
  • Мнения: 566
днес бях при АГ на преглед и тя ми каза че тия дни като гледала нямало да раждам ,на бебата и било добре във мама и нямала намерение да излиза. Rolling Eyesаз пълен туш нали съм си вталпила че ще раждам и немога да спя спокойно от напрежение но сега малко се поуспокоих и тази нощ поне ще поспя Mr. Green.Благодаря ви за отговорите ,и за това колко оптимистично ме настроихте с тях  bouquet

# 30
  • Мнения: 2 172
"Падналият" корем всъщност не е паднал  Laughing Това означава,че бебето се е обърнало с главата надолу и се приближава към изхода.Не е някакъв мит  Peace
Моят корем през цялото време си беше "паднал" тъй като беба си беше с главата надолу,откакто се зачена.
Сега се очертава същата работа  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 233
Моят корем направо си "падна" предния ден преди раждането. Ей така за един ден - сутринта си беше високо, до вечерта не можех да си събера краката буквално. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт