Синьо сирене

  • 16 173
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 355
Нещо простичко и от мен - салата от прясно зеле и царевица, залята със сос от синьо сирене. Става страхотно когато се поръси малко върху филийка с кашкавал и после се запече. Още една салата:
Зелена салата, зелен лук, настъргано варено яйце, настъргани равни части от бяло, саламурено сирене и синьо сирене. Отгоре заливка от зехтин.

# 16
  • Враца
  • Мнения: 2 229
едно от любимите ми ястия-
омлет със синьо сирене
слагам в тефлонов тиган 2-3 яйца /колкото ще се изядат за 1 порция/ да се пържат с 1-2 капки олио.
сиренето е доста мазно и олиото е колкото да не залепнат яйцата.
яйцата ги пържа така че да станат бъркани- т.е. на големи парчета, не на очи.
когато яйцата са почти готови и им трябват още 2-3 минутки, добавям едро натрошеното синьо сирене и разбърквам, а после слагам капака да се разтопи сиренето.
това е, ама много ми се прияде, както съм и бременна... Blush

# 17
  • Мнения: 321
Свинско филе със синьо сирене и маслини
за 2 порции

Продукти:

600 г  свинско филе
1 глава кромид
200 г маслини без костилките
130 г синьо сирене
1/2 малка кофичка заквасена сметана
 30 г масло
2  с. л. олио
75мл бяло вино
черен пипер

Начин на приготвяне:

Лукът се нарязва на ситно и се запържва в олиото и маслото до златисто, подправя се с черен пипер.
Прибавя се месото, залива се с вода и ястието се захлупва с капак и се оставя да къкри на умерен котлон за половин час.
Когато месото се свари, се изважда с решетеста лъжица. На негово място се поставят маслините и намачканото с вилица синьо сирене. Добавя се сметаната и се разбърква.
Оставя се още 5-10 минути на тих огън.
Месото се поднася, нарязано на филийки и полято със соса.

Рецептата е от Розалимоля те поясни ,какво се случва с бялото вино,което фигурира в продуктите ,а след това изчезва при приготвянето на ястието. не вярвам да го предлагаш за пииване при дегустацията

# 18
  • Мнения: 1 798
чушчица, отговарям вместо гитадам.
Виното заедно с водата се използва за заливане на месото  Peace

# 19
  • Мнения: 2 550
аз правя много простички и измислени спагети със синьо сирене

варя спагетите
в тиганче пържа малко гъбки в масло, колкото да се задушат
редносвам синьо сирене за по-сигурно и го прибавям към тях, слагам и половин малка заквасена сметана и малко вода и оставям известно време да покъкри
като преценя, че е готово слагам спагетите в соса...оставям на котлона за още 2-3 минути и това е
на мен поне са ми много вкусни и лесни, и най-важното стават за 10 минути Simple Smile

# 20
  • Мнения: 22
Аз правя едно много лесно и бързо мезе. Слагам парченце синьо сирене в сушена слива. Завивам с бекон. Забождам с клечка за зъби и пека във фурната ( може и на скара). Получава се много интересен вкус.

# 21
  • Мнения: 184
Обожавам синьо сирене, ето и нещо от мен:
Макарони с броколи, гъби  и сос от синьо сирене.
Купувам макарони-панделки (но всякакви стават) ... 500гр, 1супена лъжица зехтин или масло, 1супена лъж.олио.
В мазнината се запържват леко гъбите, а броколите се слагат за малко във вряща подсолена вода.
Соса се приготвя по следния начин:
Синьото сирене се натрошава и се прибавя към 5лъж.заквасена сметена и 5 лъж.вода, това се разбърква но не много интензивно, за да остане сиренето на парченца, към него се прибавя и босилек /ако е пресен - чудесно, но става и сух/
Върху макароните се слага от гъбите, броколите и се залива със соса.



# 22
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На пица задължително слагам,но само на тази част,която е за мен Wink
На спагети ,и сосове за меса,по начините изброени до тук Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 10 331
Аз правя едно много лесно и бързо мезе. Слагам парченце синьо сирене в сушена слива. Завивам с бекон. Забождам с клечка за зъби и пека във фурната ( може и на скара). Получава се много интересен вкус.
Е това ще го пробвам.  Heart Eyes Аз го правя същото, но вместо синьо сирене слагам бадем.

# 24
  • Мнения: 168
Аз правя едно много лесно и бързо мезе.

Друг изпробван вариант: запечени половинки орехи, слепени със синьо сирене.

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Идеално за десерт и мезе е синьо сирене нарязано на малки кубчета, всяко набодено на клечка с половин зърно грозде или половин (от по-едрите 1/3) от парче мандарина. Освен, че вкусно е и много красиво.  Peace

# 26
  • Мнения: 321
чушчица, отговарям вместо гитадам.
Виното заедно с водата се използва за заливане на месото  Peace
      бързам да благодаря за отговора,защото много се дразня,когото някой задал въпросче , Laughingслед това не намира за необходимо да напише едно -мерси

# 27
  • Мнения: 441
Синьото сирене у нас беше на почит докато с половинката ми не прочетохме в учебника ни по френски как се получава. Това, което разбрахме беше, че се използват мухали получени от хляб
(които са синички), а не узрява самото сирене само. То и ако някой е забравял сирене в хладилника знае, че плесента е бяло червеникава, и никога синя. Та неговия татко се въртеше около нас когато обсъждахме и каза: "аха! ако хляба мухляса го изхвърляте, защото е лош, а ако използвате тези мухали в сиренето -то това е деликатес..."
Не че сме решили оттогава да не купуваме или нещо, защото наистина е хубаво да си гризне човек едно кубченце, но не си спомням да сме купували вече няколко месеца.

# 28
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Всъщност плесента се посява в сиренето, след което то се оставя да зрее.  Peace Знам как се прави и това изобщо не ме притеснява.
 Да не говорим, че има сирена чиято плесен не е синя, а бледо жълта или бяла и тях много ги обичам нищо, че са плесенясали.

# 29
  • Мнения: 184
Обичам синьо сирене много повече от българското бяло саламурено с добавка на палмово масло и телешко шкембе  Shocked Stop

Общи условия

Активация на акаунт