А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 445
  • 770
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 14
http://www.learn-german-online.net/learning-german-resouces/beis … e-auf-deutsch.htm


http://www.mobile-buero-dienstleistungen.de/muster-vorlagen/vorl … terschreiben.html

http://www.wirtschaftsdeutsch.de/lehrmaterialien/index.php

Тук има мостри за писма на немски- запитване , оферта,фактура, лийфершайн и т .н.

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 22:58 от daamane

# 616
  • Мнения: 2 660
А защо не си говорите на немски тук? Това е много добро упражнение. Например всеки ден може да си измисляте някакъв въпрос или тема и всеки отговаря с по едно-две изречения. После някой минава, поправя грешките и така... Simple Smile

# 617
  • Мнения: 86
А защо не си говорите на немски тук? Това е много добро упражнение. Например всеки ден може да си измисляте някакъв въпрос или тема и всеки отговаря с по едно-две изречения. После някой минава, поправя грешките и така... Simple Smile

Прекрасна идея, Mademoiselle Chocolate!

Аз ще започна първа: тема за днес: Weihnachten (Коледа).

Ist schon Ihren Weihnachtsbaum fertig? Habt ihr schon Weihnachtsgeschenke gekauft? Wenn ja, welche?

In unserem Haus haben wir Weihnachtsbaum am 6. Dezember (Nikolaus) gemacht. Die Kinder sind  so froh! Und die Geschenke habe ich schon gekauft - fuer meines Tochter - Roller und fuer meinen Sohn - einen Hund, der Bulgarisch spricht.

Вие сте!   bouquet

# 618
  • Мнения: 2 660
Wir haben noch keinen Weihnachtsbaum gekauft. Gestern habe ich zum ersten mal welche gesehen und heute oder morgen werden wir diese Sache erledigen Simple Smile Ich habe der Kleinen schon gesagt, dass wir bald den Weihnachtsbaum schmücken, und sie ist überglücklich.

Backt ihr was Besonderes zu dieser Zeit? Plätzchen oder so? Ich habe es vor, obwohl ich nicht so gut beim Backen bin Simple Smile

# 619
  • Мнения: 4 150
Meine Frau macht Rosinenhaeufchen,Vanillekipferl and einen Stollen den nur die Kinder essen.Ich mag es nicht.Ich habe es nie gemocht.
Gluehwein darf natuerlich auch nicht fehlen. Grinning

# 620
  • Мнения: 408
Здравейте на всички!

Радвам се, че ви открих!   bouquet
аз няма да пиша на немски, защото не мога.
засега само ще ви чета.

Учила съм 2 години немски, но слабо. От пролетта ще имам възможност да почна отново.

# 621
  • Мнения: 2 660
Поне се пробвай. Напиши "Не мога да пиша на немски". Със сигурност ще успееш. Така се започва.

# 622
  • Мнения: 408
Ich kann nicht Deutsch schreiben.

не трябва ли да има някакъв предлог?

# 623
  • Мнения: 2 660
Ja, "auf Deutsch" Simple Smile Siehst du, es ist nicht so schwer. Selbst, wenn du kleine Fehler machst, kann man es immer noch verstehen, und es ist der Übung wert Simple Smile

# 624
  • Мнения: 86
Übung macht den Meister, nicht wahr? Heart Eyes

# 625
  • Мнения: 408
Ja, "auf Deutsch" Simple Smile Siehst du, es ist nicht so schwer. Selbst, wenn du kleine Fehler machst, kann man es immer noch verstehen, und es ist der Übung wert Simple Smile





Vielen dank!  Hug

# 626
  • Мнения: 50
Здравейте,

Искам да си купя диск с немска музика, нещо поп или рок ,но не балади и не рап Simple Smile Нещо да препоръчате? newsm78
Има една изпълнителка сега Juli,но не мога да и намеря песните в Гугъл или нещо бъркам в името  ooooh!

# 627
# 628
  • Мнения: 50
Мерси много, последния линк ми допадна  Grinning

# 629

Общи условия

Активация на акаунт