А има ли желаещи да ни учат на немски език ?

  • 178 464
  • 770
  •   1
Отговори
# 90
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
C 1   Crazy

# 91
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Hallo! Ich heiße Galja. Ich bin 33 Jahre alt und bin seit 13 Jahre verheiratet. Ich habe eine Dochter, der 12 Jahre alt ist, und heißt Graciela. Meine Beruf und Hobby ist Fotografie.

 С голям интерес следя темичката! Много полезни ми бяха постингите на sarated там където се е постарала след немския вариант да добави и превод, че иначе тая тема става не ние да учим немски, ами немскоговорящите да си побъбрите Mr. Green /казвам това с най-добри чувства, да няма молим засегнати/. Имам и такъв въпрос: как се пишат из интернет умлаутите? До сега научих че:
ö - е  -ц    Ö - е - Ц
ü - е  -ь     Ü - е - Ь
ä - е - д    Ä - е  - Д
ß - е  - Я
 
Така ли е и има ли други? И още един тарикатлък от мен за умлаутите: Могат да се пишат на латиницата, за целта- натиска се клавиша Alt задържа се и се пишат следните цифри:
Ä=0196
ä=0228
Ö=0214
ö =0246
Ü=0220
ü=0252
ß=0223
 и после се пуска клавиша Alt.
Имам огромно желание да го уча тоя език! Учихме навремето в у-ще, ама освен да чета и пиша , и тук таме някоя фраза да схвана, друго не знам. За сега си слушам уроци от Дойче Веле /слушам ги сутрин по-пътя за работа на плеара, че да не ме приспят и мене.... Mr. Green/ , изтеглих си и една програмка, нещо подобно на релаксите, ама още не съм я пробвала, казва се: Tell Me More GERMAN ако някой има впечатления от нея да сподели, има я в Замундата.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 15:35 от gadelinka

# 92
  • Мнения: 1 190
При мен са така:

Ö-м
Ä-ч
Ü-ц
ß- тирето след нулата

Това с цифрите е лудост Crazy, някой по-напред в темата беше обяснил как да се изкара немска клавиатура на десктопа Peace

# 93
  • Мнения: 7 605
Здравейте дами и с днешна дата,
Като сме го подкарали на тестове, да продължа в същия дух Mr. Green
Предлагам на Вашето внимание тест на Гьоте Институт.В края му, в зависимост от набрания брой точки , ще можете ориентировъчно да добиете представа за нивото на владеене на езика според изискванията на Европейската езикова рамка.
http://www.goethe.de/cgi-bin/einstufungstest/einstufungstest.pl

Успех в попълването!  bouquet

Sie haben 30 von 30 Aufgaben bearbeitet. Davon wurden 30 Aufgaben richtig gelöst.

Wir raten Ihnen, sich für einen Kurs auf der Stufe C2 einzuschreiben.

Сладури, нямам греШка и пак ме праЩат на курс  hahaha

# 94
  • София
  • Мнения: 18 062


 С голям интерес следя темичката! Много полезни ми бяха постингите на sarated там където се е постарала след немския вариант да добави и превод, че иначе тая тема става не ние да учим немски, ами немскоговорящите да си побъбрите Mr. Green /казвам това с най-добри чувства, да няма молим засегнати/.


Здравей,
Идеята ми беше след направата на тестовете да дискутираме и обясняване направените от потребителките грешки. Peace
В този ред на мисли, съвсем добронамерено, ще си позволя да коригирам и направените от теб грешки в представянето.Надявам се, че нямаш против, тъй като това е идеята на темата...да сме си взаимно полезни.
Дъщеря е die Tochter.Т.е следва да замениш Д с  Т.Повече внимение бих обърнала на следното.
"Имам дъщеря, която е на 12 години и се казва Грациела".Както отбелязах дъщеря и на немски е женски род, следователно изречението трябва да изглежда така:
Ich habe eine Tochter, die 12 Jahre alt ist.
По отношение на следващото изречение....
Професия е der Beruf, хоби е das Hobby.
Следователно изречението според мен би звучало по -добре по следния начин:
Die Fotografie ist sowie mein Hobby,  als auch mein Beruf.
/след mein няма написаното от теб окончание "е" поради  това, че думата е от мъжки род/
Това в превод означава:
Фотографията е както мое хоби, така и моя професия. Peace

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 17:29 от sarated

# 95
  • Мнения: 7 605
Die Fotografie ist sowie mein Hobby,  als auch mein/тук няма написаното от теб окончание "е" заради  това, че думата е от мъжки род/ Beruf.
Това в превод означава:
Фотографията е както мое хоби, така и моя професия. Peace

sowohl трябва да е  Wink

# 96
  • София
  • Мнения: 18 062
Цитат
sowohl трябва да е
Признавам си грешката без бой! LaughingИзвинения за невниманието!

# 97
  • Мнения: 1 254
Момичета, искам да се присъединя към прекрасната ви темичка. От две години се опитвам да се върна към немския, който бях усвоила доста добре в училище. За съжаление е вярно, че като не използваш един език го забравяш. Та, решила съм да му позабърша праха, много съм амбицирана. Ще се радвам да ме приемете сред Вас  Peace

# 98
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
 Embarassed  мерси за поправките /знаех си аз, че нищо не знам .../

# 99
  • София
  • Мнения: 18 062
Embarassed  мерси за поправките /знаех си аз, че нищо не знам .../
Как изобщо можа да кажеш това?! newsm78
Разбира се ,че знаеш.  bouquetГрешки допуска всеки, човешко е.. Hug
Я иначе колко думички беше използвала в представянето, т.е не ти е беден лексикалният запас.Беше направила и изречение с краен словоред.Значи , в никакъв случай не си при начинаещите.Дерзай, продължавай напред!

# 100
  • Мнения: 1 677
Момичета, здравейте!!!
Was bedeutet - Meppchen? Mein Sohn hat im seinem Heft Meppchen geschrieben. Ich frage mich, ob er einen Fehler hat gemacht oder dieses Wort gibt es nicht im meinem Wörtеrbuch? Im Wörtеrbuch habe ich gefunden - die Mappe - чанта за книжа; ученическа чанта; папка.   
Ще се опитвам да пиша постовете си на немски, моля ви, продължавайте да ме поправяте! Много сте ми полезни с помощта си, още веднъж Ви благодаря.

# 101
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Mäppchen? Умалително от Mappe?


Аз искам да попитам за няколко от въпросите от теста на Гьоте:
Въпрос 30: 30.     Lange Arbeitszeiten bedürfen ----.
     A geplante Pause    B geplanten Pausen    C geplanter Pausen    D geplantere Pause.
Отговорих с С, но нито съм сигурна, нито знам защо точно така..или кой е верният отговор и защо?

Въпрос: 19.     Trotz ---- Bemühungen des technischen Personals mussten die Fluggäste stundenlang warten.
     A viel    B viele    C vieles    D vieler
Сложих Д, вярно ли е?

Иначе ме праща на C2 да се запиша Laughing

# 102
  • Мнения: 2 502
Момичета, здравейте!!!
Was bedeutet - Meppchen?

понякога ,когато и на мен не ми е ясна някой дума ,я проверявам чрез търсене на синонимите й

ето линк  http://synonyme.woxikon.de/

# 103
  • Мнения: 1 190
Meppchen e най-вероятно Mäppchen и е умалително Grinning

# 104
  • Мнения: 1 190
Момичета, здравейте!!!
Was bedeutet - Meppchen? Mein Sohn hat im seinem Heft Meppchen geschrieben. Ich frage mich, ob er einen Fehler hat gemacht oder dieses Wort gibt es nicht im meinem Wörtеrbuch? Im Wörtеrbuch habe ich gefunden - die Mappe - чанта за книжа; ученическа чанта; папка.   
Ще се опитвам да пиша постовете си на немски, моля ви, продължавайте да ме поправяте! Много сте ми полезни с помощта си, още веднъж Ви благодаря.

Правилното е ... Fehler gemacht hat (когато има ob словореда е краен)

Другото, което ми прави впечатление при теб е, че се опитваш да се изразиш буквално като на български Grinning

Общи условия

Активация на акаунт