Февруари месец си дойде,чакаме нетърпеливо МАЙското дете-№20

  • 11 745
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Добър ден и от мен!Ние с Божидара се разбихме от разходки,а преди това наръчах на бебето други дрехи и сега ще ги чакам да пристигнат Crazy

Относно термина не съм запозната юридически как стоят нещата,но съм склонна да се съглася със зрънчо.Не могат да  ти променят термина всеки път т.е. той се изчислява веднъж,а е Божа работа кога ще се роди бебето.То затова си има и форумула как се смята вероятния термин.

Ох,Аркси не знам какво да те посъветвам щом имаш контракции или си имала,но истината е ,че предложението е страшно изкушаващо.Ние ще пътуваме за 14.02. но по наблизо и единствената спа услуга е масажа Crazyама то с моя късмет това ще е Mr. Green
Мислихме де ходим в едни СПА комплекс в Кюстендил,ама цената за два дена беше половината от сумата за стволовите клетки и се отказах Crazy

# 271
  • Мнения: 336
При мен никъде не е вписан терминът, за това явно подлежи на промяна, но и аз се издразних, знам, че е много относителна датата, но все пак...

Зайо, Сияна и Боряна много хубаво се римуват, Ива и Калина също много хубаво звучат, а и двете са имена на дръвчета, и така и двете мацки ще имат имен ден на Цветница, а Дария е толкова руско име, че няма повече накъде, бррр. Е, аз като руски възпитаник съм малко предубедена, не че е лошо името.

При мен пък, явно има свръх производство на меланин в последно време, защото ми наизлязоха много нови бенки и то около и по гърдите, а и предмишниците ми са потъмняли и линията на корема е стабилна.  Tired

# 272
  • Мнения: 501
Защо пък Дария да е руско име, за първи път го чувам. За Ваня, Валя, Петя и т.н. съм съгласна,че са руски,но пък Дария. http://www.pravoslavieto.com/life/03.19_sv_Hrisant_Daria.htm

# 273
  • Мнения: 528
Мараба.
Честото на всички който см епропуснали но от детето не мога до компа да отида с тази варицел асамо мрънкяше и я сърбеше та я забаламосвах д ан ес ечеше и не пишех но чета редовно.Вече едобре исе оправя.Вчера нещо следобяда ми беше Cry newsm45 но сигурно от хормоните.Сам окато виждах малката как е като кърмяна все е едн осъ сачми и ми се ревеше.Е вече й минават.Ние също сме се спряли на име.ДОбри или Добромир,но още не може да свикнеме и все още м увикаме МАЛЧо.То каката така му вика.Добри се казваше дядоми н ататко баща,а добромир първия ми брат който е починал 6 ден аслде раждането.Не вярвам на бабени девитини и казвам ч ее кръстено на баща ми Димитър взело е неговата буква.Ама баща ми още незнае.Като се роди ще му кажеме как се казва.Иначе трите имена ще са му ДОБРИ ЛЪЧЕЗАРОВ ГЕОРГИЕВ ил иДОБРО Лъчезар Георгиев,но с ов по благозвучно ми звучи.Вие как мислите.ИНаче им авариянт да сезапише ЛЪчезар ил икакто прочетох на една мама но не запомних ника EmbarassedМъжа й е ЯКо.Може да бъде яко и фамилията.Същото е и за Петьо.Може да е Петьо и фамилията но май там беше момиченце и май няма да стане.
ТЕрмин се измества нормално е .Не еенезаконно.Според ръста на бебето така ми обясниха като бях на четириизмерния ако върви няколко седмици обикновенно 1-2 по бързо расте се измества термина.Това не  е  проблем за Ной.НАли на болничния пише от кога е болнични до кога.ЖК може да ти изчислят един термин п окъсно да ти се измести.Това и мойта гинеколожка ми каза.ИНаче самото раждане е божа работа.Само дядо боже знае кога ще се роди бебо.Може да си се роди на стария термин,може и 1 месец по рано.Края на април вече ще очакваме родилки.Може и средата на април ,и до 1 юни и на татъка до 10 юни все ще чакаме някоя родилка.Така че термина е относително.Важното е че бебо се развива добре и по развитието определят седмиции термин.

# 274
  • София
  • Мнения: 1 395
Честно казано, Ива и Сияна най-много ми харесват Mr. Green Боряна много не го обичам попринцип.. Blush
Лично аз не съм привърженик на практиката презимето да е същото като името на бащата. Смятам го за уместно при баща с чуждо име - Хари (Хариев/а не върви), Майкъл(ов/а) някакси не звучи. Но за хубавите ни български имена не ми допада този модернизъм.
А относно термина - моят нали си е 21ви, после стана 19ти, после стана 27ми, миналия вторник от 27ми ми го върнаха на 21ви, така че аз си го казвам според последната менструация, пък вече бебчо кога ще се роди.. Кой знае още колко промени ще има в следващите месеци и ми се струва излишно главоболие  newsm78

# 275
  • Мнения: 336
Защо пък Дария да е руско име, за първи път го чувам. За Ваня, Валя, Петя и т.н. съм съгласна,че са руски,но пък Дария. http://www.pravoslavieto.com/life/03.19_sv_Hrisant_Daria.htm

Мда, грешката е моя, гръцки е произхода на името, но толкова рускини познавам с това име, че вече го свързвам с руско.

# 276
  • Мнения: 501
ЙОРИ81 ,много харесвам името Добри. Единия ни вариант за момченце беше Добриян. Аз също смятам,че на българските имена не ми допада този модернизъм. Но всеки както му харесва Simple Smile

# 277
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Здравейте, момичета!
Много ви благодаря за благопожеланията за мен и бебка!!!  Laughing Да сте живи и здрави и вие, и бебенцата! Черпя ви виртуално коя с каквото обича  cook cook cheers Wine Glass и се връщам да празнувам, а после да ходя и на курс за бременни  Mr. Green
Ама наистина сме яка февруарска дружина!!! Heart Eyes

# 278
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
ЙОРИ81,извини ме,но аз до сега не съм виждала картон на бременна надраскан с всичките и евентуални термини.Терминътсе смята веднъж през бременността както писах и преди има си и схема по който се изчислява Peace
НОИ-национален осигурителен институт

На всички имената са много хубави!

# 279
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен майчета! Hug
Ние днес бяхме на лекар и ми казаха,че бебчо е седалищно и ако не се обърне ще се наложи секцио,а така не ми се иска...дано да се обърне newsm17а като казах на мъжа ми че е седалищно той каза че според него е нормално и каза ,,що не й каза на тая лекарка тя да стои 9 месеца надолу с главата да види дали ще й е добре-та то ще му се завие свят'' newsm62
Др. което каза лекарката е че главичката е по-голям-това нещ нормално ли е??? newsm12И естествено пак неможахме да видим какво е(момиче или момче ама да ни е живо и здраво пък каквото ще да е,както казва една позната ,,като стане на 15 г.ще само ще реши)
Ваня1975 ЧРД да си жива и здрава и едно мн.здраво бебче през месец Май newsm59
А сега ще разгледам снимките от събота,дано на др.среща да успея да дойда
 Hug на всички и лек и усмихнат ден  bouquet
Ето и нещо което е доста интересно поне за тези които ще раждат за първи път - http://www.sheynovo-ag.eu/(за пациенти)

# 280
  • София
  • Мнения: 12 263
  ЗайоБайо тук съм си просто нета в офиса ми е много бавен и докато ви изчета и се наканя да пиша и то станало време да си ходя, а вечер вкъщи трудно ми остава време да се добера до компютъра. Понякога също така пиша и в априлската темичка, защото както ми е в началото на май термина може и малката да се роди по-рано, а и за някои неща съм по-близо до мамите от априлките.  Simple Smile
  При мен нищо ново, добре съм нямам никакви оплаквания да чукна на дърво, в понеделник съм пак на преглед и ще ми взимат и цитонамазка, че нещо лек сърбеж се появява, всъщност значи имам някакво оплакване Simple Smile
  За имената мисля че вече бях споделила, бъдещите каки са кръстени на двамата дядовци - Ваня Илиева Илиева и Николета Илиева Илиева, на дядото Иван и дядото Никола. Новия бебок отдавна сме му измислили име, този път няма да е кръстен на никой, може би на баба  ми Линка (Елинка ), която почина преди седмица  CryЕлена Илиева Илиева  . Аз също харесвам по-традиционните български имена и звучене  Simple Smile
  За наклона на легълцата, ние никога не сме ги повдигали, но проблеми с повръщането не са имали малките, така че не е напълно задължително малките бебенца да спят под наклон.
  За термина аз вече писах, че съм се уговорила с гинеколожката леко да ми го измести, за да ми издаде болничния от началото на април, а не края на март за да се включва в калкулацията и март месец.
  Пъпчето ми така и не се прибра напълно от предишната бреемнност, а и от нея се сдобих с толкова много стрии, че този път просто изобщо не се мажа, трудно мога да си представя да стане по-зле. Проблема слава богу е само в кожата, тоест самият ми корем си се прибра бързо, така че стига да не съм на плажа не ми пречи толко или вече го преживях. Замисляла съм се за козметична операция, но това означаваше да нямам повече деца, затова реших да изчакам, сега след третото мога да разгледам вариантите, но не съм сигурна. Тъмна линия все още нямам, предишната бременност определено ми се появи по-раничко.
  Каня се да се обадя на една очна лекарка която ми препоръчаха за консултация за очите и възможността за нормално раждане. Аз съм -10 диоптера, но важното е дали има опасност от отлепяне на ретината. Казаха ми че при такъв висок диоптер е трудно да няма поражения, но ако се открият някакви с лека лазерна операция може да се заздравят проблемните участъци и да си родя нормално. От страна на лекарката ми няма проблем защото тя е правила секциото и е наясно за липсата на усложниния и възстановяването ми, а и ще са минали близо три години. Дори каза че и малката да е седалищно може да изчакаме със секциото защото от самите контракции може да се обърне. Слава богу това съвпада и с моето желание и намерение, тоест дори да се наложи поради някаква причина отново секцио, както предния път, раждането да си е започнало естествено и бебчето само да е показало че е готово да се роди  Simple Smile
 

# 281
  • Мнения: 87
Здравейте май-чета! Hug
Да ви се оплача днес ходих на изследвания за т.нар. гестационен диабет и голямо висене падна в тази болница - цели 4 часа  Sad Но да се надяваме,че всичко ще е ок!
Да се включа и аз за имената - какво ще кажете, кое ви харесва повече - Жанета или Магдалена?  Grinning

# 282
  • Мнения: 28
Здравейте майчета!
Честит рожден ден Ваня1975. Желая ти всичко най-хубаво да ти се случи, каквото си си пожелала и едно здраво и послушно бебче през май  Grinning
Казабланка на мен повече ми харесва Магдалена - малко библейско и благородно ми звучи  Simple Smile
Момичета да Ви се оплача малко - не е нещо сериозно поне така мисля. Вчера се разхождах из центъра на Варна да купувам подарък на един приятел. Не беше много голяма разходката, но на връщане ми беше едно такова - тежеше ми много корема и леко ме наболяваше кръста и корема. Случвало ли Ви се и на Вас?
А иначе за имената вече сме решили, че ако е момче ще се казва Петър на баща си и на моя баща - 2 в 1  Simple Smile, а ако е момиче ще е Александра - и на двама ни с половинката ми много ни харесва името. Още не знам какъв ще е пола на бебка, защото е явно срамежливо и не иска да се покаже  Simple Smile

# 283
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Честит рожден ден на Ваня   bouquet Лека бременност и прекрасно здрав обебче на финала!

Аз се закрепям по малко, но все още ми е зле. Утре съм на работа, но се надявам да мога да излезна по-рано.
За име още не сме се спряли окончателно на едно. Милото не казва нищо конкретно и накрая ще я кръстя, както реша. Абревиатурата на Наско е АБВ /Атанас Борисов Василев/. Тримата също правим АБВ - Атанас, Борис и Веси. На майтап му казах на мъжа ми да мислим име с Г, но нито едно не ми допада до такава степен, че да го дам на госпожицата. Споменавала съм ви, че едно от любимите ми мъжки имена е Явор. Докато стигнем до него обаче доста ще трябва да поработим  Mr. Green

# 284
  • Мнения: 501

Момичета да Ви се оплача малко - не е нещо сериозно поне така мисля. Вчера се разхождах из центъра на Варна да купувам подарък на един приятел. Не беше много голяма разходката, но на връщане ми беше едно такова - тежеше ми много корема и леко ме наболяваше кръста и корема. Случвало ли Ви се и на Вас?

На мен ми се случва постоянно,особено след продължителна разходка. Преди няколко дена обикаляхме по мебелните магазини да си търсим диван. Сядах на всеки втори, уж да го пробвам Simple Smile. Дори на единия му пробвах и лежанката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт