Рецептата на любовта...или меню за Св.Валентин

  • 29 434
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 940
Понеже е събота, ще излезем--на кино и на ресторант през денч. Вечерта си я представям без храна, само чийзкейк и питиета.

# 16
  • София
  • Мнения: 74
На мен пък много ми се иска да направя ето тези бисквити - http://www.joyofbaking.com/ChocolateSugarCookie.html
Тук има и други рецепти - все Валентински ...

# 17
  • Мнения: 1 777
Желиран десерт с шампанско


снимка-taste of home

1с.л.желатин
2ч.ч.сок от бяло грозде
2с.л.захар
2ч.ч.шампанско
8 ягоди

В малко тиганче слагаме 1ч.ч. гроздов сок и изсипваме върху него желатина.Оставяме около минута.Включваме котлона на много слабо   и бъркаме докато се разтвори желатина.Добавяме захарта и разбъркваме.Махаме от котлона и добавяме останалия сок.Оставяме да изстине до стайна температура.
Местим желатиновата смес в голяма купа ,изсипваме шампанското и разбъркваме.Изсипваме половината смес в 8 чаши за шампанско.Добавяме по една ягода във всяка чаша.Слагаме чашите в хладилник за около час.
Останалата смес изсипваме в блендер и правим на пяна.Вадим охладените чаши и изсипваме отгоре пяната.Охлаждаме в хладилник за около 3 часа.

 Sign Exclamation шампанското може да се замени с газирана вода ,а гроздовия сок с ябълков
 Sign Exclamationизточник- taste of home

# 18
  • Мнения: 7 091
На мен пък много ми се иска да направя ето тези бисквити - http://www.joyofbaking.com/ChocolateSugarCookie.html
Тук има и други рецепти - все Валентински ...

Сара, тези са адски твърди, правила съм ги. По-добре направи нещо по-меко, че да не прекарате уикенда при зъболекари.  Laughing

Аз направих тези меденки :
http://tandoorisjourney.blogspot.com/2008/12/honey-spice-christmas-cookies.html


А ей това горещо го препоръчвам:
http://tandoorisjourney.blogspot.com/2008/10/divine-chocolate-es … pudding-with.html


Ако някой иска рецептите ще му ги преведа, блога си е мой.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 15:28 от Tandoori

# 19
  • Мнения: 407
Цитат

Tandoori , това нещо наистина изглежда divine Grinning

# 20
  • Мнения: 7 091
Цитат

Tandoori , това нещо наистина изглежда divine Grinning

Един съвет обаче! Simple Smile Слагайте в малки чаши...че тези докато ги изядем... Laughing

# 21
  • Мнения: 1 505
Цитат

Tandoori , това нещо наистина изглежда divine Grinning

Един съвет обаче! Simple Smile Слагайте в малки чаши...че тези докато ги изядем... Laughing
Ох,сърцето ми.Много вкусно това,4акаме превода.И те моля само да е по бързо,4е може и да ми стане не6то.

# 22
  • Мнения: 7 091
1/2 чч + 4 с.л захар
4 с.л нишесте
2 с.л еспресо на прах ( такова без варене, аз ползвах нес кафе)
2 с.л натурално какао
4 ч.ч. пълномаслено мляко
2 ч.ч. горчиво-сладък шоколадов чипс ( може да ползвате обикновен горчив шоколад, просто натрошете и измерете съдържанието) cups
1 ч.ч. какаови ядки ( може да заместите с обикновен шоколадов чипс, но добавете след като приключи варенето, за да не се разтопи)
3 с.л вода
2 с.л масло
3 ч.л екстракт ванилия

Ягоди, ядки или други плодове по избор за гарниране, както и бита сметана.

Смесете захарта, нишестето, еспресото и какаото в малка тенджерка. Добавете студеното мляко и разбърквайте докато стане еднородна смес. Загрейте на котлона и добавете като непрекъснато бъркате шоколадовия чипс.
Добавете маслото и ванилията и бъркайте до желаната гъстота. Разсипете в чаши и сложете да изстине поне до 2-3 часа.

# 23
  • Мнения: 782
Tandoori, благодаря за превода   bouquet
С това ще изненадам любимия през нощта  на Св. Валентин  Wink

# 24
  • Мнения: 1 505
Определено и аз с това шоколадово изкушение 6те изненадам лиубимия,но имам въпроси.
Тази захар +4 с.л захар,за какво е,кога се слага или е като об6то съдържание към половинката 4аша захар?И може ли вместо шоколадов 4ипс да се сложи обикновен шоколад,и ако заменя с мле4ен или друг по мой вкус шоколад 6те трябва да намаля съдържанието на захар.И вместо шоколадовия 4ипс който не трябва да се разтваря,да се на4упят пар4енца шоколад.
Ох много станаха въпросите,но ми взе ума това.

# 25
  • Мнения: 7 091
Енаморада,
отговарям:
- 4-те лъжици захар са към общото количество захар, просто така беше дадено като мярка в рецептата 1/2 чч + 4 супени лъжици. Не се слага отделно, заедно се слага.
- Аз съм писала, че вместо шоколадов чипс може да се сложи обикновен шоколад. Според мен с млечен няма да стане добре, но ти си преценяваш. Ако смяташ да сложиш такъв- да, намали съдържанието на захар, но имай предвид, че и кафето ти ще е без захар, да не стане горчиво.
- Също съм обяснила в рецептата- може да се използва обикновен шоколад вместо какаови ядки, но трябва да се добави след приключване на варенето, за да не се разтопят парчетата.  Също така трябва да е начупен достатъчно ситно, за да може да се яде с лъжичка, а не на големи парчета Peace

Да кажеш дали ви е харесало! Peace

# 26
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Tandoori ,Значи,чипса трябва да се усеща?!
А ти как мислиш.....дали ако оставя да се разтопи чипса,би станал идеален крем за торта"Гараш"?
Аз обещах на голямата ми дъщеря,че ще направя за Св.Валентин на нея и на гаджето и торта "Гараш",но имам рецепта,на която блатовете и са хубави,но крема нещоо....не ми харесва хич,доколкото си спомням беше масло,какао и жълтък,а този мус предполагам е ,ми допада ,даже усещам вкуса му,и мисля него да ползвам за крем на тортата....какво ще кажеш?Консистенцията му ще е подходяща ли според теб за тортата?! Thinking
И бих те помолила най-горещо да ми кажеш и рецептата за меденките-тези примамливо шоколадови,че и тях да направя на младите влюбени Laughing
ЛюбоФФФ ,какво да се прави Party

# 27
  • Мнения: 1 505
Tandoori ,много ти благодаря мила за рецептите и за всеотдаеността ти,за това,4е помагаш и със съвети.Обе6тавам,направя ли го да се похваля.

# 28
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Тандори, мерси и аз, копвам си рецептата   bouquet
А нишестето какво трябва да бъде?

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 15:02 от Lindita

# 29
  • Мнения: 1 951
Lindita а шоколада обикновен ли  или черен? А дали ще се получи ако вротия пласт се направи с пудинг ванилия?

Общи условия

Активация на акаунт