Междублоково пространство - какво може да се направи?

  • 11 112
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 589

Пробвай с нещо от общината,извикай няколко ТВ.
  ха-ха-ха...Аз пробвах с общината.Цяла тема пуснах по Коледа какви ги сътвориха пред нашият блок...

# 16
  • софия
  • Мнения: 3 382
Не мога да те посъветвам нищо.Ще ти разкажа нещо.Преди 2 години решихме да си оправим градинката зад блока.Събрахме се семействата с малки деца,приятелски и започнахме.Помогнаха ни и една група от Англия,надвили си хората на масрафа и всяка година по време на почивката си се хващат и заминават за някоя държава да направят добро на незнайни хора.Та,започнахме,изтесохме тревата,видя се че има алеи,поправихме пейките,люлките,пясъчника.Сложихме беседка,кошчета за боклук и т.н. и т.н.През цялото това време(1 месец,след работа),услужливи съседи постоянно пращаха хора от общината,че сме изсекли дърветата,да ни глобяват.Накрая се получи така,че събирахме всичко на една купчина,да дойдат общинарите и да видят ,че се режат само издънките от дърветата.Англичаните накупиха всякакви пособия за поддържане на градинката,от ел.косачка до лопатки и пясък за пясъчника.Нарисувахме дама,шоколад и разни други игри с блажна боя,за да играят нашите деца на воля.Бяхме много доволни и горди от себе си.Но се започна и веселото......съседите направиха подписка,че в оправената градинка се навъдили деца(разбирайте интонацията....примерно хлебарки),които постоянно вдигали шум и им пречели.По хубаво им било,когато имало само бурени и хартийки от близката баничарница.Една година удържахме положението с много чистене и нерви.Не успяхме да се преборим,откраднаха беседката,пейките и люлките са потрошени,цветята изскубани,а  торбите с буклук ,които летят през терасите взеха надмощие.Ами това е,пожелавам ти да си много силна и упорита,дано се справиш по-добре от нас. Peace

# 17
  • Мнения: 101
Слабе, имам почти същия експириънс. Laughing Изринах всичко, направих алпинеуми, посадих райграс, поливах го, порастна и го направиха на гъз. Продължавам да влизам в ролята на чистачка на входа и на детската площадка, която в момента е по-скоро свърталище на пиянки и наркомани. Писах и на общината, на които явно не им дреме. Имам ебаси съседите. Считайте щом преди време сложихме автомат на вратата на входа и след два дни го откраднаха. Каквото и да правя, айде всъщност не съм сама, има още 1-2 ентусиасти като мен, е безполезно като че ли. Лайнарите са си лайнари.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Всичко, което описваш го правих 5 години,
почти САМА ! Съседите ме гледаха от
прозорци и балкони и или се подсмихваха
или гордо даваха съвети с ръцете отзад  ooooh!
На шестата година просто се отказах  ooooh!
Простака си остава простак до гроб - това е истината.
Бях споменала преди, че след като направих забележка
на един господин с куче и го попитах дали му е малка
цялата поляна, че се е заврял тозно в петте оградени
квадратни метра с МОИТЕ цветя, та този уж добре изглеждащ
господин ме прати в аптеката за успокоителни  Shocked
И това е частица от всичката помия, на която се нагледах.
Какво повече да кажа  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 101
Така е. Но понеже с настъпването на пролетта мен отново ще ме обхване ентусиазма да се боря с мръсотията и най-вече хорската простотия, се записвам да следя темата за интересни идеи за градинката тип направи-си-сам. Това с гумата ще го пробвам, тамън има гумаджийница зад блока, ще имам да взимам, да взимам... Wink Докато после, към средата на лятото, ще се завърна в темата да псувам.

# 20
  • Мнения: 3 634
Ако не се лъжа междублоковото пространство е на общината и каквото и да направиш все ще се намерят "доброжелателни" съседи, които да те прецакат по описаните вече начини. Спомням си когато бяхме пубери и се събирахме на една пейка пред болка. Както си седяхме една вечер и излезе съсед с брадва в ръка. Замахна и я заби точно до бутчето ми.  Shocked След това насече цялата пейка и се прибра.

Нямам спомен колко пъти са ни изритвали играчките от входа, дълго събираните листенца или камъчета. Все децата им пречехме на пенсионерите. Изсекоха върбите защото им капели цветове по предните стъкла на колите.

Тъжно, но факт - една птичка пролет не прави.  Peace

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Лайнарите са си лайнари.
Много вярно  Peace

# 22
  • софия
  • Мнения: 3 382
В интерес на истината сега си казвам,че повече на хорото няма да се хвана,но щом видя зеленото и пак ще съм на вън с децата и чувалите. LaughingХа,забравих да ви кажа,докато чистихме един прекрасен съсед попита ако почерпи хората с една бира ,дали ще минат и пред входа му да изчистят. ooooh!Та момичета,една птичка ,пролет не прави....обаче аз съм тъпо-упорита гарга рошава.Няма да се откажа. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 491
Това лято бяхме на гости в Младост 3 на наши приятели, и докато децата играеха на площадката, се загледах в района. Усещаше се нещо по-различно - не стерилно лъскаво, но все пак поддържано и създаващо приятно чувство - имаше и други деца, и възрастни  да си приказват, хареса ми. Изказах си впечатленията, и тогава нашият приятел каза, че го е започнал един човек. Първо окосил тревата, позачукал пейките, оттук-оттам наизлезли и други съседи, постегнали и боядисали люлките и пързалките, един съсед засадил къпинови храсти наоколо. Като цяло продължават да  поддържат мястото. Определено радваше окото сред нагъчкана новозастроена Младост, там можеше да се "диша".
Вярно, че качеството на съседите може би има голямо значение, но не винаги такива инициативи са обречени.

# 24
  • Мнения: 5 877
Така. Като първа стъпка открих форума на общината, пуснах сходна тема там. Да видим.

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Блока на родителите ми е предимно с възрастни хора и въпреки това от както се помня има дни за почистване на градинката пред блока.
Всички излизат, ако някой се покрие, трябва основателна причина. И децата на живущите се включваме.
Градинката беше в доста окаян вид - без пейки (откраднати), счупени парзалка и люлки, пясъчника превърнат в котешка тоалетна.
Една пролет 2-ма бащи на малки деца (май единственните деца в блока) се хванаха и оправиха всичко сами. Евала на такива хора!
Сега има хубава пързалка, 3 люлки, пясъчника покриват вечер с нещо, но котки не припарват и не се мокри от дъжда. Сковаха и 2 пейки от някакви греди.
Вече много приятно да се погледне през прозореца.
Обаче трябва да се пази. Има правило, че ако бабите люпят семнки, после трябва да си изметат. След няколко години упорство, сега не летят торбички и не са накацали по клоните на дърветата.

# 26
  • Мнения: 3 161
Анда, ето една идея за засаждане на върби - проект за деца с образователни ползи. http://www.teachernet.gov.uk/casestudies/casestudy.cfm?id=501 Не е пряко  свързана, ама може и да те подсети за нещо друго. Аз съм потресена от негативните приемри горе; може би трябва да се търси по-широка подкрепа и участие от съседи, за да се чувстат ангажирани и да пазят; или заведение, което да инестира и поддържа. Или еко организация. Не знам и аз. И аз имам идеи за градинката пред нас, ама не съм събрала енергия за там още. И още една идея, пак от там. http://www.teachernet.gov.uk/casestudies/casestudy.cfm?id=497

Последна редакция: чт, 05 фев 2009, 09:30 от Емем

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако наистина минават коли там, единствено поставянето на много тежки и трудноповдигаеми от 1-2-ма кашпи е началото. И чак после облагородяваш отвътре...
Иначе и моето семейство + още 2-3 от входа сме замилили подобно облагородяване.

# 28
  • Мнения: 3 634
В интерес на истината едва ли някой родител би оставил градинката да затъне в боклуци. Обаче проблема с жалбите в общината от страна на съседите е много възможен. Все пак, ако инвестираме време и средства, за да оправим градинката, а после платя и глоба за това нещо не ми се вижда нормално. На държавата нямам вяра, а не на 4-5 съседи, които и без друго си дуднят по всеки повод.

# 29
  • Мнения: 5 877
Благодаря; не смея да използвам деца - да, те ще се ентусиазират и ще свършат чудна работа, но на какво ще ги науча, ако съседите плюят на усилията им и за нула време опорочат всичко?
Предвид горните примери предпочитам да сърбам горчилката сама или с възрастни.

Общи условия

Активация на акаунт