Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-9

  • 45 806
  • 436
  •   1
Отговори
# 15
Цитат
Аз също искам да ви се похваля, освен че се възстанових от летаргията, тум.маркер ми е 9.2 newsm44
супер, поздравления!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 428
Здравейте момичета!
Пясъче то ако се смени името на твойта хистология с  мойто и е почти същото, само дето аз нямам нищо в лимфите. Всичко при теб е в ранен стадии и ще бъде ок, утре след химио ще ти пиша
Аз днес си изкарах почти целия ден в онко Дървеница, беше кошмарно чакане. По отношение прекъсването на химио заради лъчетерапията докторката каза че не е проблем, но е желателно поне две вливки да са направени, но може и след първата.
Да ви кажа момичета пак няма лекарства, пак има нови разпореждания, изобщо тази нашата здравна система се е разпаднала
добре че поне докторите са добри знаят какво правят
За сега от мен чао, много ви целувам всички и утре след химио пак ще си говорим  love001  love001  love001

# 17
  • Мнения: 430
     margi4 , и аз си повисях днеска доста в тази болница, можехме да се видим , аз нали бях писала ,че ще ходя...нищо др път!!!

 Soniad , браво за резултата , и че си се освестила   love001

# 18
  • София
  • Мнения: 5 074
Марги и аз разбрах за новите разпоредби онзи ден.
Всички те са от онези малоумници в Здравното министерство.
Но ако някой от тях е в нашите редици, за него не важат тези разпоредби.
Докторите са много добри и знаят какво да правят, но само с това не става.
Нали трябват лекарства, за да ни лекуват  newsm78
Има българска поговорка - не могат с трици, маймуни да ловят.
И после докторите били виновни и не разбирали. Да бе  newsm61
Пясъче, то скъпа сега се почва висенето  hahaha
За всичките 17 години лечение знаете ли, че май половината съм прекарала в онкологията newsm78

# 19
  • Мнения: 623
Пясъче то ако се смени името на твоята хистология с  мойто и е почти същото, само дето аз нямам нищо в лимфите. Всичко при теб е в ранен стадии и ще бъде ок, утре след химио ще ти пиша

Ами то всички сме така
Схемата е  почти една и съща
А ти Марги по-добре утре след химията легни и си поспи, а ще пишеш когато станеш на крак
Знам, че ти се иска да споделиш с нас но преди всичко ще имаш нужда от сън и почивка

Пясък, а ти се поуспокои
Какво значи някой да ти разчете диагнозата, аз вече година и не съм разчела моята
Първо ще започнеш с химия тъй като имаш засегнат лимфен възел
После може да бъде прекъсната от лъчетерапия, тъй като си със съхранена гърда
После още химия и накрая хормоните
Схемата е почти една и съща.

Гледам, че коментирате туморните маркери, стойност от 15,9 при референти стойности 30 добре ли е
Моя е толкова и до сега му се радвах, да продължавам ли
Хули я кажи, като по запозната, защото смятах че е толкова заради провеждащата се химиотерапия

Соня радвам се че най-накрая излезна от летаргията. Само още по веднъж момиче и ще отдъхнем.

# 20
  • Мнения: 708
Пясък, почти с еднаква диагноза сме, само че аз съм с инвазивен дуктален карцином с един засегнат лимфен възел. Терапии - всички екстри.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 074
Ами да взема да кажа ли  newsm78
Ще кажа - от всичкото гадно, което ви се случва / щото на мен се случи няколкократно преди .... години и продължава/ сте екстра. Ама нали видите, че съм още жива  newsm78
Само, дето ще ви се наложи да сте малко неразположени  hahaha, ама си мислете, че сте бременни щом повръщате, да сте отпаднали, поне аз така се чувствах.
А от Доцетакса как бях, боже...... Даже не можех да си мисля, че съм бременна, щото нямаше как да бъда  smile3532
Но това не ми пречеше да се мотая напред-назад и на третия ден да отида на работа.
Момичета, може и да прозвуча откачено сега, но мисля, че подсъзнанието, силата на духа, желанието да се справим с каквато и да е болест, е вного важно обстоятелство.
А нашето даже не е болест, а диагноза  bowuu
И ние можем да се справим,щото сме силни духом  newsm10


 

# 22
  • Мнения: 832
После може да бъде прекъсната от лъчетерапия, тъй като си със съхранена гърда

ангелари, мила, все да те поправя и все забравям.  Laughing Лъчетерапията не се определя от факта дали е съхранена или не гърдата, а от съвсем други неща. И аз, и хули сме с мастектомия, че тя даже с двойна Wink и имаме лъчетерапия. Wink Просто за инфо ти го казвам това, да не се бъркаш.  Hug

сонче,  Hug Two Hearts Tada

пясък, какво има да му се рачита на резултата и защо?  Hug Писано е размер, вид, лимфи и терапии. Оттук нататък приемаш нещата като път, който ще извървиш бавно, но славно и така. Не мисли за думите на хартия, те са просто думи.

marqi4, на теб искам да пожелая успех утре! Моля се да мине леко.  Praynig Praynig Praynig И аз като нас нина не мога да се съглася напълно с ангелари относно химията. Да, гадна е, факт. И да, има хора, на които им понася много добре - отново факт. Ако бях единствена, щях да реша, че съм извънземно, но тъй като и нас нина я изкара като мен - безпроблемно, това вече е бройка. Wink За това моят съвет е следния - не се настройвай за НИЩО, нито за това колко е ужасна, нито пък за това, че ще е безпроблемна. Просто си втълпи, че е етап, без който не можеш и че ще мине и това. Също не съм съгласна с това, че човке трябвало "да си почива" по време на терапиите. Всеки организъм е различен, реагира различно и има различни потребности. Изчакай ТВОЯТ организъм да ти покаже от какво се нуждае след вливка - дали от сън, дали от разходка на въздух, дали от филм. Аз например не съм лежала грам, а все бях навън и ходех много (а нали и това е полезно за кръвообръщението и възстановяването). Но това съм АЗ и така се е чувствало моето тяло, не е общовалидно. Wink За това просто изчакай и се довери на тялото си - ще ти подскаже, бъди сигурна.  Hug

На другите ви казвам лека вечер. Целувам ви!  Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 3 914
Казах ли ви аз Hug
Сигурна съм ,че ще валят хубави новини,просто защото ви го пожелах и то искрено Hug
Соня  bouquet

# 24
  • Мнения: 832
хули, да си откачена??? Глупости на търкалета! Разбира се, че е така, както го казваш.  Heart Eyes Hug Heart Eyes

Момичета, имам няколко неща, за които ми трябва вашето компетентно мнение.
Първо - имам шкембе!  hahaha hahaha hahaha Не, сериозно, като родих, пак имах, но после се прибра малко и сега от месец пак има...гигантско при това.  Joy От терапиите ли или да намаля количеството на приемана храна?  Blush
Второ - китката на ръчичката, която пое удара при "онова" мое падане...ами още ме боли и то много на моменти...Какво да я правя - ластичен бинт или?  newsm78

# 25
  • Мнения: 623
Да цитирам себе си
Гледам, че коментирате туморните маркери, стойност от 15,9 при референти стойности 30 добре ли е
Моя е толкова и до сега му се радвах, да продължавам ли
Хули я кажи, като по запозната, защото смятах че е толкова заради провеждащата се химиотерапия
[/b]
А относно лъчетерапията и съхранената гърда: Лекар в радиологичното отделение ми каза, че при съхранена гърда и чисти лимфни възли се почва с лъчетерапия.
При засегнати лимфи и съхранена гърда химията се прекъсва задължително от лъчетерапия
Да лъчетерапия се прави и когато гърдата не е съхранена и особено ако има в лимфите.
Просто схемата е сходна с малки различия.

# 26
  • Мнения: 832
ангелари,   аааааа, сега схванах какво си имала предвид - РЕДУВАНЕТО на терапиите, а не дали има или не лъчетерапия при мастектомия.  Blush Извинявай, че не схванах от раз, ма айде де... Joy

# 27
  • Мнения: 1 567
А относно лъчетерапията и съхранената гърда: Лекар в радиологичното отделение ми каза, че при съхранена гърда и чисти лимфни възли се почва с лъчетерапия.
При засегнати лимфи и съхранена гърда химията се прекъсва задължително от лъчетерапия
Да лъчетерапия се прави и когато гърдата не е съхранена и особено ако има в лимфите.
Просто схемата е сходна с малки различия.

 newsm78. Ми аз съм със съхранена гърда, чисти лимфни възли, но първо си направих червената химия. После лъчето.
Мисля, че е строго индивидуално.
И не един лекар, а цяла комисия определя какво и каква ще е терапията. Хирурзите, хистолозите (така ли се казва newsm78 newsm78), онколозите и лекаритев радиологичното...

Кана за ръката. Един лек от Димков. Многократно практикуван върху мен. (Особено миналата година, когато катастрофирхме и коляното ми беше  Sick Sick Sick). Правиш и компрес с квас върху ръката. И с това спиш цяла нощ. Поне 10 дни. Отпускането няма да стане изведнъж, а постепенно. За сметка на това обаче, ще е за много голям период от време. Същото нещо майка  ми го прилагаше и върху брат ми, когато падна на ските и си счупи тазобедрената става... (сега пак кара ски  Twisted Evil Twisted Evil)
Изпитано средство, безболезнено, не се тровиш с други химии, и най-важното има резултат...
За шкембето.  Twisted Evil Тук съм пас. И аз съм на тоя хал. Май е от терапиите. Ям като количеатво малко и въпреки това съм една лоена топка Sick newsm48...С огромно коремище....(братовчедка ми в седмия месец има по-малък корем... newsm45 smile3532) Естетика и красота ти казвам... smile3532 smile3532

# 28
  • Мнения: 623
AAAAAAAAAAA Веси в Гърция е друга България там може Grinning
Всъщност това ми го каза лекарката в радиологично отделение, но освен това зависи и от вида на тумора, както и ХЕРА, при положителен Хер май пак се почваше с химия. Но ти доколкото си спомням си с отрицателен ХЕР
Но нека все пак лекарите не ги виним, понякога имат различни мнения и затова ни изписват различни лечения или по скоро различна схема на подобни лечения.
Вече се съм #Crazy от различните мнения, затова колкото по -малко мнения май по -добре

А някой да каже нещо за моя ту-маркер
Вече се тревожа момичета, все пак е 15,9, а до сега се радвах
Да  newsm78 продължавам ли?
Хулиииииииии на теб разчитам, като най-добре информирана

# 29
  • Мнения: 832
Кана за ръката. Един лек от Димков. Многократно практикуван върху мен. (Особено миналата година, когато катастрофирхме и коляното ми беше  Sick Sick Sick). Правиш и компрес с квас върху ръката. И с това спиш цяла нощ. Поне 10 дни. Отпускането няма да стане изведнъж, а постепенно.
Цитат




весе, супер си, мерси много!  Hug Само че къде да намеря квас и то в Белгия?  newsm78 Идеи?   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт