Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик 3

  • 11 365
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 941
Благодаря ти  Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 858
Да не си посмяла  Shocked  Само Гери ли ще ражда и я е страх ,а ?  Crossing Arms  Я помисли и за нас -  които ще раждаме нормално.

Не се страхувайте, момичета!
Раждането е нещо прекрасно! Настройте се позитивно и всичко ще бъде наред!
 Hug Hug Hug

Полезни съвети:

1. Не слушайте “кошмарни разкази”. По-добре потърсете литература за безболезнено раждане.
2. Не се настройвайте, че страшно ще ви боли. Гответе се за дискомфортни усещания, но изучете начините за преодоляването им.
3. Учете се да отпускате тялото и да премахвате лошите и тревожни мисли.
4. За да намалите базпокойството постарайте се предварително да посетите мястото, където ще раждате, и да се запознаете с лекаря, който щи присъства на раждането.
5. Отнесете се към раждането като към вид творческа работа, с която обезателно ще се справите.
6. Мислете за детето. Помагайте му да се придвижва напред. В този сложен момент опитайте да го убедите, че го очаквате с разтворени обятия, че ви чакат чудни мигове заедно.
7. Представете си, че се разтваряте като цвете. Това ще ви помогне да не се съпротивявате на разкритието, а да му помагате.
8. Фантазирайте. Може да си представите болката или страха като голям захарен памук, после ги смачкайте на мъничка топка, упаковайте я в цветна хартия, завържете я за един балон и наблюдавайте с усмивка как балонът отнася неприятностите далеч от вас.
От тук

Благодаря ти  Hug   Hug   Hug 

Днес има курс нали ? В 5.30 ?

# 17
  • Мнения: 941
Курса е тази вечер от 17.30ч.   Peace

# 18
  • Мнения: 5
Здравейте момичета! Да се запиша и аз в новата тема. Hug Hug HugМай днес се очертава курса да е с много посетители, каето е добре.Ох ама дали ще мога и аз да стигна.От вчера така ме боли корема и кръста направо ужас.За сега лек ден.  bouquet

# 19
  • Мнения: 941
Aни ще те чакаме - днес лекцията ще е доста ползотворна: ще се кърми, ще се прави гимнастика, масажи, къпане ....
И забравих да ти благодаря за инфото за чая    bouquet   - МИЛУПА вече пътува към мен  Peace

# 20
  • Мнения: 5
Няма защо да ми благодариш нали сме за това да си помагаме с каквото можем.Относно курса ще направя всичко възможно за да дойда. Hug

# 21
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте, аз се поизгубих, но доста задачки имах в последно време. Днес ще се опитам да дойдем с моята пакостникца - сега ще се обличаме и излизаме.  Grinning

# 22
  • Мнения: 3 484
Абе, момичета, какво стана с Мечтание? Thinking

# 23
  • Мнения: 48
Гери, много ме разчувства с това, което днес каза на курса  Hug , беше много искрена и си личеше, че говореше от все сърце! И аз се радвам, че ви познавам всички и много ми липсваха срещите след раждането, но се радвам, че поне днес успяхме да дойдем! Понеже накрая малкия ми заспа в ръцете и набързо се изнесох, исках само да ти пожелая много спокойствие, кураж, сила и увереност, че всичко с теб и бебо ще е наред!!! А после сме на линия за срещи и съвети  Heart Eyes

# 24
# 25
  • Варна
  • Мнения: 858
Гери  Hug
Вера  Александър е голям сладур  Hug  Дано не бъркам името  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 941
Няма лесно да се отървете от мен 


п.с. от одавна се каня, някои може и да са виждали въпросните описания за връзване на слинг, но на мен ми изглеждат ценни като информация:
 

СЛИНГ ШАЛ - описание за връзване[/color]
Под всяка картинка има линк, за подробно описание на начина на връзване  Peace


п.п.с.

Ето и друго интересно:  от доста време не ги бях гледала , ама си мисля че ще са интересни за доста от нас - виждат се толкова мами, които тогава са били с коремчета и само едно уточнение - Световната седмица на кърменето беше организирана от ак.Антонова със съдействието на Центъра за социални услуги. От РИОКОЗ бяха поканени, но си преписаха заслугите за организирането на срещата:

Репортаж По Телекабел За Сск В Пазарджик
Снимков материал от Сск Пазарджик
Среща По Случай Сск Пазарджик


Познахте ли ме  Laughing  - имам чувството , че тогава съм била по пухкава от сега  Thinking
И Ването и Верчето с тумбачетата  Heart Eyes

Нелка добави ги на първа страница, за да не ги търсим всеки път из нета... Hug


Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 01:26 от mother-of-pearlS

# 27
  • Мнения: 77
Сонче, мерси за разяснението!Не съм се подстригвала, беше ме питала.Така изглеждам на снимката, косата ми е мнооого дълга, искам промяна, но не знам какво и не искам да я режа много.
Нека си спинка Вяра!Радвай се!А не като нашият караконджул, който спи два пъти на ден по 20мин. И днес е буден от 6 сутринта.
Как мина курса?ЩЕше да ми е много полезен, ама...нямаше как да дойда.КОга ще бъде следващата седмица?
И да ви уведомя за едно културно мероприятие, което започна вчера -Зимни музикални вечери.Всеки ден до неделя има концерти, започват от 18-.30 часа, който иска да иде да се наслади на хубавата музика.Утре има и от 11 сутринта.Аз се веснах за малко снощи, а мъжо гледа малкия и го преспал дори.
Да споделя с вас, вие сте с повече опит.Митачката е наддал само 150гр за цял месец и 4см на ръст.Кърмене на поискване и рядко чай пие. ДОбре си е детето, играе, смее, гука, ритка, ама...не знам защо така.Някой да изкаже мнение по въпроса!

# 28
  • Мнения: 3 484
Нелчо,според мен изчакайте още месец, за да се види, не бързай да дохранваш

Гери, Hug Hug Hug вече те мисля всеки ден Heart Eyes

Едно уточнение за ваксините - Най-образно казано - ДифТетКок - а по здравна каса е със "живи" микроби на болестите. Тоест вкарва се малка доза и организмът САМ трябва да си изгради имунитета. Рискът от странични реакции и разболяване е малък, но все пак го има. Пентаксим-ът е с "убити" бактерии - Това са готови антитела, които си "плуват" из организма и когато има заразяване, тогава се борят с болестта.   Peace Тоест те са в готов вид.

# 29
  • Мнения: 941
Добре съм  Peace
Няма признаци за родова дейност  Grinning
Ще устискам: кухнята ми още не сглобена  Close  , а пък и мама довечера трябва да си е вече в Бг - като видя и мама и кухнята готова,  тогава тръгвам да раждам  Crossing Arms по-рано НЕ   Naughty

Общи условия

Активация на акаунт