Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик 3

  • 11 428
  • 274
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 134
Сонче, пробвай съветите от тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0.
Когато имах мастит, слагах гърдата в тенджерка с гореща вода (колкото можеш да търпиш без да се опариш). Следваше много масажиране и цедене. И това се повтаряше в продължение на около седмица - не минава лесно. Пиех и лецитин - по 3 таблетки дневно.

# 211
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Соня аз не съм имала много такива проблеми но ще ти кажа какво правих аз, или горещ душ и започвам масаж ама зверски - значи за дясна гърда с дясна ръка движиш като натискаш с кокалчетата на пръстите от мишницата към ареолата и аналогично от вътрешната страна на гърдите пак с кокалчета пак от горе към ареолата ама с противоположната ръка този път(дано съм обяснила разбирателно), при мен това помагаше
Желая ти скоро да се оправи този проблем Peace

# 212
  • Мнения: 941
Сонче, някой беше казал тук преди, че кърменето на четери крака, надвесена над бебето, когато и гравитацията помага улеснява отпушването...

Ооох,  мен много ме е страх от такива запушвания, защото 1,5 след като родих НИкол имах адски болки в едната гърда от външната страна и си усещах бучка. То тогава не бяха хирурзи, мамографии, опипване, снимки  #Crazy Та заключението беше , цитирам : "като пчелна пита си в гърдата  Rolling Eyes  запушени канали - вариант - или с пункция сега отпушваме или при второ кърмене да се отпушат"  За радост сега нямах проблем да ми тръгне и коластра и кърма, но се притеснявам да не би да дойде момент в който малкият да не може да ме изцеди  Thinking

А кой ти беше ЛЛ на малката Соня? д-р Кацарова ли?

Гледам много сте се увеличили на курса, ами защо не надписа снимките бе, Нелка. Има и непознати за мен лица  Grinning
И пак ли сте попълвали анкетни карти?  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 134
Ох, тези анкетни карти и мен много ме тормозят и всеки път се опитвам да убедя Петя да ме прескочи, но тя е непреклонна! Mr. Green

Ей, курсистки, някой ще ходи ли днес на "деня на отворените врати" при Катето?
Аз мисля да отида към 14,30. Ще съм с кола и мога да транспортирам някой и друг желаещ.

# 214
  • Мнения: 941
Иииииии кЪк ме е яаааад  Close  - и на мен ми се попълват анкетни карти  Mr. Green
А да не би, от предишните попълнени да има някакъв ефект?  Mr. Green

Книжката за пневмоковата ваксина

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 11:59 от mother-of-pearlS

# 215
  • Мнения: 2 577
Гери, има защо да те е яд Joy
Имаше нов въпрос!

# 216
  • Варна
  • Мнения: 858
Ами Иве ние имаме среща с другите мами в 2 часа и към 2 и нещо ще сме в болницата така че ще се засечем.
А Петя с тези анкетни карти скоро може и да я намразя  Mr. Green  Всеки път ми идват малко в повече. Но поне е сменила малко въпросите.  Mr. Green

# 217
  • Мнения: 3 499
Сонче, мила, вървиш по моя път. Накарай мъжа ти да суче , ако не успее бебка и нищо да не те смущава. Писах доста по въпроса, само той ме оправи. За Лецитина - възхитена съм, откакто си пия по 1 на ден нямам никакви ядове вече, на всичкото отгоре вече и през нощта не става да суче, та само цедя през деня. В началото пий по 3 хапчета на ден, след 5 дни можеш по 1. Четох доста как помага и защо се ползва.

За моркова - да ме прощава твоя лекар , но бих го гръмнала. Не стига , че е рано, не стига, че не сок , ами пасиран, че и МОРКОВ Rolling Eyes
Винаги се захранва с бели зеленчуци - картоф, тиквичка и т.н.

Още нищо не давам - днес бяхме на консултация. Качили сме пак 900 гр и 3 см - 6200 на 61 см. Crossing Arms

Да ви предупредя нещо - Когато дойде време за ехографията на ортопеда, внимавайте - веднага ортопедът ви предлага рентген. Днес категорично казах, че искам първо ехограф Crossing ArmsТа така и не стигнахме до рентген.  Видя с ехографа ябълчиците и каза, че всичко е наред. Иначе веднага рентген. Едно време така ми облъчиха каката и само ме е яд #Cussing out

Ако все пак се стигне до рентген, когато на ехографа нищо не се вижда или има съмнения - за женските бебета кажете задължително да сложат оловните кръгчета на яйчниците. Яйцеклетките им, които са за цял живот, вече са в яйчничетата. Не е като при момченцата сперматозоиди да се образуват постоянно. Та в този незрял организъм да се облъчат яйцеклетките..... не съм съгласна.

# 218
  • Мнения: 134
Когато дойде време за ехографията на ортопеда, внимавайте - веднага ортопедът ви предлага рентген. Днес категорично казах, че искам първо ехограф Crossing ArmsТа така и не стигнахме до рентген.  Видя с ехографа ябълчиците и каза, че всичко е наред. Иначе веднага рентген. Едно време така ми облъчиха каката и само ме е яд #Cussing out

Ако все пак се стигне до рентген, когато на ехографа нищо не се вижда или има съмнения - за женските бебета кажете задължително да сложат оловните кръгчета на яйчниците. Яйцеклетките им, които са за цял живот, вече са в яйчничетата. Не е като при момченцата сперматозоиди да се образуват постоянно. Та в този незрял организъм да се облъчат яйцеклетките..... не съм съгласна.
ПОДКРЕПЯМ НАПЪЛНО!
Само да добавя, че, според програмата на НЗОК "Детско здравеопазване", ехография на тазобедрените стави се прави на 1-месечна и 4-месечна възраст.

# 219
  • Мнения: 3 499
Ние на първия месец не правихме,сега на четворката само Simple Smile

# 220
  • Мнения: 134
Разрових си нещата из къщи и ми попадна брошура на д-р Йотов по повод дисплазията. Ама сега отивам в болницата да поразгледам. По-късно днес или утре ще я препиша, защото има полезно инфо.

# 221
  • Мнения: 3 499
Точно той ни гледа и двете деца. С първото имахме съмнения, но сега каза, че малката е наред.

# 222
  • Мнения: 413
Точно д-р Йотов на профилактичния преглед на 1 месец нищо не откри (гледа на ехограф), шест месеца по-късно на втория такъв преглед след рентгенова снимка се откри дисплазия и на двете крачета. Tired
Тъй като не беше хванат проблема навреме се наложи Вики да носи 3 месеца каиши (т.нар. стремена на Павлик).И отново д-р Йотов ни беше наблюдаващ.Не ми се ще да си спомням дори.
Слава Богу нещата се оправиха и не се наложиха по сериозни мерки.
А можеше да се разминем само с ортопедични гащи.
До колкото знам в някои държави на бебетата от раждането се слагат ортопедични гащи профилактично.
Още не съм си отговорила на въпросите - първия преглед претупан ли беше, защо не се видя проблема...лекарска грешка или...?
Както и да е - минало.
Дълго стана, та да кажа - не пропускайте тези прегледи, важни са и се полагат по здравната каса.

# 223
  • Мнения: 2 577
Без да проявявам пристрастие ще ви препоръчам горещо Пещерлиев.
Да, като отидете първия месец ще ви препоръча гащички профилактични/ наблягам на тази дума/, това значи, че изборът да ги носите си е ваш принципно.
Но смея да твърдя, че за детски ортопед в града бих се доверила само на него. Има и добър ехограф, мери много точно.

# 224
  • Мнения: 3 499
Ember, днес ми казаха, че тези прегледи се правят на първи и след 4-и месец. Можело е на четвъртия месец да хванат, че има проблем и да носите евнетуално каишите месец-два, докато почне да сяда бебето и да не се мъчи. Наши семейни приятели бяха с каиши 3 месеца, откриха дисплазията на 6-я месец, точно защото бяха изтървали прегледа на 4-и месец. Рядко първия месец може да се види нещо (само ако е вродено и ярко изразено). С каката след рентгена( #Cussing out) на 5-я месец казаха, че имат съмнения, но ние отидохме при Пещерлиев. Препоръча ни гащичките, каза да ги носим поне месец, докато навърши 6 и започне да сяда. Разминахме се. Ако питате мен, ще си водя бебето на 3-и, 4-и , 5-и и 6-и месец, докато започне да сяда Peace

Общи условия

Активация на акаунт